Premjeras pasveikino Punsko lietuvius: išlaikydami ir puoselėdami lietuvybę esate pavyzdys visiems (7)

Ministras pirmininkas lankėsi Punske per Žolines | lrv.lt nuotr.

Ministras pirmininkas lankėsi Punske per Žolines | lrv.lt nuotr.

Rugpjūčio 15 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Punske Lenkijoje, kur su vietos lietuvių bendruomene aptarė jai aktualius klausimus bei paminėjo valstybinę šventę – Žolinę.

Premjeras, susitikęs su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais, pažymėjo, kad jų bendruomeninė veikla yra kertinė saugant tautinį tapatumą užsienyje.

„Nuoširdžiai vertiname Lenkijos lietuvių indėlį ir veiklas puoselėjant lietuvybę, pristatant ir garsinant Lietuvą už jos ribų. Dėkojame Jums už ilgametę Lietuvos kultūros ir istorijos sklaidą Lenkijoje, už lietuvių kalbos ir tradicijų puoselėjimą“, – sakė Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Pasak premjero, Lietuvos Vyriausybė savo programoje pabrėžia sąsajų su išeivija išlaikymo svarbą – didelis dėmesys skiriamas ryšių su diaspora stiprinimui. Siekiama, kad kuo daugiau užsienio lietuvių ir lietuvių kilmės asmenų dalyvautų įvairių sričių Lietuvos gyvenime.

Lietuvių bendruomenei ir Punsko licėjui Ministras Pirmininkas įteikė Lietuvos trispalves, žyminčias jo globojamos akcijos „Padovanok Lietuvos vėliavą“ tąsą visame pasaulyje.

Susitikime su Punsko viršaičiu Vytautu Liškausku bei Seinų apskrities vadovu Piotru Alško (Piotr Alszko) Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį į šio regiono lietuvių mokyklas.

„Kartu su Lenkijos Seinų apskrities vadovybe siekiame išlaikyti lietuviškas mokyklas, palaikyti jų funkcionavimą. Dėkojame vietinei Lenkijos valdžiai, apskrities viršininkui už geranoriškumą ir norą padėti nedidelei, bet Lenkijai visiškai lojaliai lietuvių bendruomenei“, – sakė premjeras.

Ministras pirmininkas lankėsi Punske per Žolines | lrv.lt nuotr.

Ministras pirmininkas lankėsi Punske per Žolines | lrv.lt nuotr.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad Lietuvos Vyriausybė artimiausiu metu skirs lėšų modernios sporto aikštelės Seinų „Žiburio“ lietuviškoje gimnazijoje įrengimui.

Taip pat Vyriausybės vadovas dalyvavo iškilmingose pamaldose Punsko Švenčiausios Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje. Po jų S. Skvernelis tarė susirinkusiesiems padėkos žodį.

„Sveikinu ir didžiuojuosi visais čia susirinkusiais Lenkijos lietuviais. Jūs esate pavyzdys visiems – išlaikote ir puoselėjate lietuvybę, lietuvių kalbą, bet tuo pačiu esate lojalūs Lenkijos piliečiai, prisidedate prie Lenkijos gerovės kūrimo, šios valstybės stiprėjimo. Turime padaryti viską, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai būtų puikūs. Tai įpareigoja mūsų bendra istorija, panašus mentalitetas, katalikų bažnyčia, popiežiaus Jono Pauliaus II atminimas. Ieškokime daugiau saitų, o ne skirtumų“, – pabrėžė premjeras.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Naujienos, Šventės, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Žemyna:

  Ar iš jo pavyzdį imti, kaip gimtoji + valstybinė kalba saugoma? Pradedant nuo (teisinės) raštvedybos išpašolvonijimo?

  • Pikc:

   Taikliai čia. 🙂 O ir siekimas įsiteikti lenkams jo pasisakymuose šlykštokai atrodo: gi lenkai, o ne lietuviai “bangas kelia” – tai kokio velnio Lenkijos lietuviams “pamokslus skaityti?

  • mačiau ir girdėjau:

   šlykštu buvo klausytis veidmainysčių- čia premjeras Lenkijos lietuvius ragina branginti savo kalbą, o nusisukęs lenkų žurnalistams žada, kad netrukus Lietuvs abėcėlė o ir kalba bus “praturtinta” lenkiškomis raidėmis.

 2. Tvankstas:

  Dieve, Dieve, kaip gražu Punske buvo, atvažiavo iš pačios Lietuvos labai gražūs ponai labai gražiai pašnekėti, kurie Lietuvoje ragina įvesti QWX ir kaip nuostabiai dera šios veidmainystės.

 3. Visiškas prolenkijinis Premjeras, atidavė neįkainuojamos vertės Lietuvos istorinį kultūrinį paveldą – Lietuvos pranciškonų turtą (Vytenio laikas statytą bažnyčią su vienuolynų) Lenkijos pranciškonų ordinui, dabar nuvykęs į okupuotą Punską varo Lenkijos propagandą, taigi gauname pamoką, kad balsuojant per rinkimus į Seimą, savivaldybes visų pirma yra būtina žinoti kandidato ar jo partijos nusistatymą Lenkijos, t.y. Lietuvos, lietuvio lenkinimosi atžvilgiu. Apie kokius “mentalitetų panašumus” gali būti kalbos, nebent tų, kurie yra asimiliuoti lietuviai, jotvingiai, prūsai, jeigu savo būdu lietuvis nuo lenko skiriasi, kaip diena nuo nakties.

  • Žemyna:

   🙂 Primenu AMB frazę dėl socdemų nevykdytų priešrinkiminių pažadų (apytikriai)
   – Maža ką prieš rinkimus žadėjo. Rinkimai baigėsi!..
   Beje, prieš šiuos rinkimus skambinau ir rašiau dviems jauniesiems konservatoriams, klausdama, kurią – QWX ar „Talkos” pusę palaiko… Kaip žalčiai rangėsi, išsisukinėjo nuo atsakymo, žadėjo vėliau atsakyti, nes dabar „labai užimti”, „nepakankamai informacijos turi”.
   Atspėkite, ar atsakė?
   Deja, tai buvo tikrai žymių žmonių sūnūs…
   Taigi, kad ten patektų, meluos, apgaus. Arba žadėdami, arba balsuodami.

 4. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Gerai, kad aplinkui buvo suaugusių žmonių, o tai galėjo baigtis nelabai kaip. Tai matau iš nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: