Kai studijas renkiesi pagal miestą: ką Kaunas gali pasiūlyti studentams? (0)

Kai studijas renkiesi pagal miestą: ką Kaunas gali pasiūlyti studentams? | Kauno Technologijos universiteto nuotr.

Kai studijas renkiesi pagal miestą: ką Kaunas gali pasiūlyti studentams? | Kauno Technologijos universiteto nuotr.

O „Kaunas man yra toks reiškinys, kuriame visiškai atradau save“, – sako „Kitokių pasikalbėjimų“ autorius Mantas Bertulis. 23-ejų šiaulietis, į laikinąją sostinę atvykęs studijuoti viešąją komunikaciją, Kauną vadina pirmąja meile, gražiausiu ir maloniausiu šalies miestu. Ką Kaunas gali pasiūlyti jaunimui ir ar pakankamai gerai save pristato studijas besirenkančiam jaunimui?

Kaunas, daugelis pastebi, tarsi išgyvena atgimimo laikotarpį – aktyviai tvarkoma miesto infrastruktūra, amžini konkurentai tampa draugais, vyksta aktyvus pasiruošimas Europos kultūros

sostinės sumanymui, o nemaloniais stereotipais miestą apauginusį posakį „Ir Kaune galima gyventi“ miestiečiai jau baigia pamiršti.

Švietimo informacinių technologijų centro duomenimis, praėjusį rudenį, Kaune studijavo 37 121 jaunuolis, 1788 iš jų – užsienio studentai. Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys Donatas Večerskis pabrėžia, jog Kaunas visuomet buvo ir yra studentiškas miestas, „šiuo metu dar giliau ieškantis savojo veido ir besikeičiantis į gerąją pusę“.

Viskas, ko reikia studentams – vienoje vietoje

Renkantis studijas, dažnam jaunuoliui itin svarbu, kad mieste būtų galima ne tik rasti norimą studijų programą, bet ir aktyviai bei prasmingai leisti laisvalaikį, įgyvendinti savo sumanymus.

Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) Studentų atstovybės prezidento Luko Kijausko, šalia minčių apie studijas ir naujas pažintis prieš atvykstant į miestą studijuoti, kiekvieno jaunuolio galvoje kirba klausimai: „Ar bus patogu keliauti nuo bendrabučio iki universiteto? “, „Kaip naktį grįšiu namo iš miesto? “, „Ką veiksiu laisvu nuo studijų metu?“.

Večerskis pastebi, jog ne studentų gausa parodo, kad miestas yra studentiškas. „Šis pasakymas pirmiausiai reiškia miesto gyvenimo judrumą, viešų erdvių gyvumą, patrauklumą jaunam žmogui, skirtingumo buvimą ir galimybes pasireikšti“, – teigia D. Večerskis.

Pasak L. Kijausko, studentai Kaune gyvena puikiai: „Patogūs dviračių takai, pigus viešasis transportas, nuolat besiplečiantis siūlomų pramogų asortimentas, nedidelė būsto nuomos kaina“, – vardina Lukas.

Pigesnis ir patogesnis gyvenimo būdas

Ne paslaptis, jog dauguma moksleivių, rinkdamiesi, kur studijuoti Lietuvoje, dažniausiai renkasi tarp Vilniaus ir Kauno. D. Večerskio teigimu, Kaune jaučiama puiki nuotaika ir jis nėra taip persisotinęs kaip sostinė. „O kur dar laikinosios sostinės patogumas, kai kiekvieną rytą ar vakarą nereikia po valandą gaišti spūstyje, kol pervažiuosi miestą“, – pridūrė visuomenės veikėjas.

KTU rinkodaros departamento vadovas Gediminas Dapkus pažymi, jog, remiantis pačių studentų nuomone, miestas yra vienas iš svarbiausių veiksnių renkantis studijas.

„Mieste, kurį pasirenka, studentas praleidžia savo pirmuosius savarankiško gyvenimo metus, ugdo save kaip asmenybę, todėl aplinka yra labai svarbi ir gyvenimo patogumas – tikrai ne paskutinėje vietoje. Mano nuomone, Kaunas tikrai turi ką pasiūlyti jaunam žmogui. Gyvenimo bei studijų kokybė čia nė kiek ne prastesnė nei daugelyje Europos miestų“, – teigia G. Dapkus.

Į Kauną iš Šiaulių studijuoti atvykęs M. Bertulis kainos skirtumą išskiria kaip neabejotinai svarbų Kauno pranašumą. „Juk ne visi atvažiavę studijuoti į naują miestą iškart randa darbą, pradžioje dauguma būna išlaikomi tėvų ar gauna minimalų darbo užmokestį, todėl kainos klausimas išties yra svarbus, nors ir ne pagrindinis“, – teigia M. Bertulis.

Lengviau prasimušti

Pasak M. Bertulio, Kaunas neabejotinai gali būti laikomas studentišku miestu, nes gyvo, aktyvaus jaunimo – čia apstu.

„Man gera žiūrėti, kiek daug mano bendraamžių, bendramokslių, patys noriai prisideda prie pokyčių mieste – dalyvauja įvairių atstovybių veiklose, savanoriauja. Manau, Vilniuje jaunam žmogui sunkiau prasimušti, Kaune lengviau rasti reikiamus ryšius, tinkamą dėlionės dalį savo sumanymų įgyvendinimui.

Kai pradėjau kurti „Kitokius pasikalbėjimus”, man buvo 20 metų. Visi mus noriai įsileisdavo, greitai radome bendraminčių. Turbūt čia geras pavyzdys, jog kiekvienas Kaune gali įgyvendinti savo sumanymus, jei tik turi noro“, –pasakoja M. Bertulis.

Taip pat Kaune studijavęs D. Večerskis sako, kad jeigu prieš 20 metų, jam atvykus studijuoti į Kauną, kas nors būtų parodęs visas galimybes, kurias turi šių dienų studentas, nuo pasirinkimo būtų apsisukusi galva. Pasak jo, Kaunas, vis dar vadinamas „Laikinąja sostine“, šiuo metu bunda ir tai matoma visose srityse. „Kaunas pereina į naują augimo etapą. Čia vyksta verslo centrų statybų bumas, o juk verslas neinvestuotų, jei nematytų galimybių“, – teigia D. Večerskis.

Trūksta bendrų pastangų

D. Večerskis įsitikinęs, kad Kaunas turi nemažai stipriųjų pusių, tik dar nesugeba visko parodyti, o stengdamiesi pritraukti jaunimą į Kauną nei pats miestas, nei universitetai nepasiekė to, ką galėtų padaryti suvieniję jėgas.

„Kalbėdami kitų miestų, regionų mokiniams ir jų tėvams daugiau išloštume, jei Kaunas, kaip studentiškas miestas, prisistatinėtų kaip visuma. Kol kas tai yra neišnaudota galimybė ir atsakomybę turi prisiimti tiek miesto politikai, tiek universitetų atstovai“, – pastebi D. Večerskis.

Večerskiui pritaria ir G. Dapkus. Jo teigimu, Kauno miestas turėtų skirti daugiau dėmesio savo, kaip patrauklaus gyventi, studijuoti ir dirbti miesto, įvaizdžio kūrimui, o veikdamos kartu, aukštosios mokyklos pasiektų geresnių rezultatų.

„Dalis Kauno universitetų ir aukštųjų mokyklų skleidžia šią informaciją, tačiau labai trūksta vieningos veiklos ir priemonių, kuriomis galėtų pasirūpinti Kauno miestas, kuriam atvažiuojantis studijuoti jaunimas yra viena iš didžiųjų pajamas užtikrinančių šaltinių“, – teigia G. Dapkus.

Didesne nauda miestui veikiant kartu, neabejoja ir M. Bertulis. Pasak jo, Kaunui trūksta bendros rinkodaros tiek nukreiptos į turistus, tiek į studentus, todėl ir vieno stipraus universiteto Kaune sumanymas jam atrodo priimtinas.

„Manau, būsimiems studentams paveikiau matyti vieną stiprų universitetą su labai įvairiomis sritimis, studentų laisvalaikio išpildymo galimybėmis ir kitais privalumais“, – teigia M. Bertulis.

Dapkus taip pat neabejoja, jog „dedant bendras pastangas, būtų galima stiprinti Kauno miesto įvaizdį ir pritraukti daugiau stojančiųjų į Kauno miesto aukštąsias mokyklas ir universitetus, taip užtikrinant Kauno miesto ateitį“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: