NMA vasaros susitikime apsilankys Lietuvą garsinanti dirigentė – Mirga Gražinytė – Tyla (1)

NMA moksleiviai | Rengėjų nuotr.

NMA moksleiviai | Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 16–26 d., Nidoje vyks jau 14 kartą šiemet rengiamas, Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) gabiems vaikams skirtas vasaros susitikimas. Jame lankysis pasaulinio pripažinimo sulaukusi dirigentė, Birmingemo simfoninio orkestro muzikos direktorė Mirga Gražinytė – Tyla. Ji gabiems vaikams ves vakaro renginį „Giesmė ir šokis“ ir kartu su mokiniais parengs baigiamąjį koncertą.

Nacionalinės moksleivių akademijos vasaros susitikimų metu, moksleiviai

susitinka su šalyje gerai žinomais ir pripažintais savo sričių profesionalais, iš kurių semiasi žinių bei įkvėpimo.

Be pasaulyje garsios dirigentės Mirgos, su mokiniais patirtimi ir idėjomis dalinsis KTU rektorius prof. Petras Baršauskas ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) vadovas Gintaras Valušis, moksleivius intriguos pranešimu „Apie žėrinčias inovacijas arba apie mobilųjį telefoną kitaip“. Vilniaus universiteto Biochemijos įstaigos Bioanalizės skyriaus vedėjas prof. habil. dr. Valdas Laurinavičius ves užsiėmimus biochemija besidomintiems NMA mokiniams.

„Kasmet į NMA susitikimus stengiamės sukviesti mūsų šalyje ar net pasaulyje žinomus profesionalus, kurie ne tik įkvėptų vaikus, bet ir pasidalintų savo išskirtinėmis žiniomis. NMA griauname prasimanymus, jog mokslas yra nuobodus ir šabloniškas, o žinomos asmenybės šį tikslą daro dar labiau pasiekiamą,“ – teigia Nacionalinės moksleivių akademijos direktorius Leonas Narkevičius.

Vasaros susitikime numatoma intensyvi mokinių asmenybės ugdymo ir tobulėjimo programa. Asmenybės ugdymo žiniomis dalinsis teatro ir filmų aktorius bei pjesių autorius Justas Tertelis ir ilgametis NMA dėstytojas – Vilniaus Licėjaus mokytojas Ričardas Jankauskas. Tomo Mano namelyje vyks literatūriniai skaitymai, kuriuos parengs aktorė, režisierė Birutė Mar. Sesiją vainikuos koncertas NMA bendruomenei ir Nidos gyventojams bei svečiams.

Nacionalinę moksleivių akademiją yra baigę daugiau negu 1300 gabių Lietuvos vaikų. Kasmet NMA mokiniai parsiveža medalių iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizinių vietų respublikinėse olimpiadose ir konkursuose. Baigę akademiją, moksleiviai išvyksta studijuoti į garsiausius pasaulio universitetus – Kembridžą, Oksfordą, MIT ir kt. 2015 metais NMA tapo akredituota Europos talentų vieta, apdovanota ECHA (European Council Of High Ability) apdovanojimu. Akademija įsteigta 2004 metais, o jos moksleiviais gali tapti 7–11 klasių gabūs vaikai iš bet kurios Lietuvos mokyklos.

NMA nuolat stengiasi, kad vis daugiau gabių vaikų iš socialiai remtinų ar mažas pajamas gaunančių šeimų, galėtų ne tik mokytis nuotoliniu būdu, bet ir dalyvautų akademijos susitikimuose, kuriuose siekiama padėti tobulėti. Kiekvienas norintis prisidėti prie Lietuvos vaikų ugdymo, gali tai padaryti internetinėje svetainėje – aukok.lt.

Save

Save

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: