Konservatoriams sukėlė įtarimų R. Budbergytės vyro įdarbinimas (3)

Arvydas Anušauskas | Alkas.lt nuotr.

Arvydas Anušauskas | Alkas.lt nuotr.

Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininką Virginijų Kanapinską dėl galimai neskaidraus Rolando Galvėno paskyrimo Turto banko Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vadovu.

Pasak Seimo narių, viešojoje erdvėje pasirodžiusios aplinkybės leidžia įtarti, kad R. Budbergytė eidama finansų ministro pareigas galbūt galėjo daryti įtaką Turto banko atrankos komisijai, kuri neskubėjo ir delsė priimti sprendimą dėl Turto banko Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vadovo paskyrimo.

„Po abejonių sukėlusių aplinkybių šioje istorijoje, prašome įvertinti, ar atrenkant p. Galvėną į minėtas pareigas, nebuvo pažeistas Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas ir tarnybinių teisių ribojimo principas, jog asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali naudoti savo pareigų, galių ir vardo, siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą, kuris sukeltų interesų konfliktą. Taip pat, prašome įvertinti pasiūlymą Lietuvos Respublikos įstatymuose įtvirtinti nuostatą, kad metus laiko įsidarbinti valstybei pavaldžiose įstaigose negalėtų ne tik aukštas politines pareigas užėmę ir kadenciją baigę asmenys, bet ir jų artimieji“, – teigė A. Anušauskas.

Žiniasklaidoje pasirodę pranešimai skelbia, jog buvusios finansų ministrės Rasos Budbergytės vyras R. Galvėnas 2017 m. buvo paskirtas Turto banko Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vadovu. Aukštas pareigas Finansų Ministerijai pavaldžiame Turto banke R. Galvėnas pradėjo eiti jau jo žmonai R. Budbergytei baigus ministrės kadenciją, tačiau jo paskyrimas į šias pareigas kelia abejonių dėl skaidrumo.

„Atkreiptinas dėmesys, kad pats R. Galvėnas teigia, jog šį postą „nusižiūrėjo“ tuomet, kai jo žmona dar ėjo finansų ministrės pareigas. Žiniasklaidoje teigiama, jog Turto bankas Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vadovo pradėjo ieškoti dar 2016 m. rugpjūčio mėnesį, o per keturių mėnesių laikotarpį į šias pareigas kandidatavo 60 kandidatų, tačiau Turto bankui nei vienas kandidatas neįtiko. Galiausiai 2016 m. gruodį R. Budbergytei pabaigus finansų ministrės kadenciją, į atranką nepraėjus nei mėnesiui atvyko jos vyras R. Galvėnas, kuris ir buvo paskirtas Turto banko Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vadovu. Buvusi finansų ministrė galbūt galėjo įtakoti Turto banko atrankos komisiją, kuri neskubėjo ir delsė priimti sprendimą dėl skyriaus vadovo paskyrimo“, – sakė L. Kasčiūnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Aš tai norėčiau sužinoti kada konservatoriai,apiplėšę liaudį paskutinio valdymo metu, atiduos žmonėms pinigus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: