M. Purvinas. Kas atsakys už Mažosios Lietuvos paveldo sunaikinimą? (40)

Kas atsakys už Mažosios Lietuvos paveldo sunaikinimą? | V. Raupelio nuotr.

Kas atsakys už Mažosios Lietuvos paveldo sunaikinimą? | V. Raupelio nuotr.

Rumšiškių Liaudies buities muziejuje (LBM) skandalingai sudegus vienintelei sodybai iš Mažosios Lietuvos, žiniasklaida platina įvairių veikėjų pasiteisinimus. Nurodoma juokingai menka nuostolių suma – esą labai pigiai ir greitai bus galima pastatyti kokią nors autentiškų pastatų imitaciją.

Taip kada nors praganiusieji kokį M.K.Čiurlionio paveikslą galės teisintis, kad nieko baisaus neįvykę – kas nors galėsiąs jo vietoje nebrangiai nupaišyti dar geresnį kūrinį.

Visuomenei neatskleidžiama, kad per kelis dešimtmečius tų unikalių pastatų paieškai, jų įsigijimui, pervežimui, labai užsitęsusiam atstatymui LBM ir t.t. buvo išleistos didžiulės pinigų sumos, kurios dabar paslapčiomis nurašinėjamos. Nutylimas nusikalstamas aplaidumas – taip brangiai kainavusių senovinių pastatų nesiimta tinkamai saugoti – esą jie vis laikyti nebaigtais. Dalis tų statinių net nebuvo užrakinama – ten galėdavo atsliūkinti bet kas.

Sutikus LBM teritorijoje rengti didžiulį ir aistromis garsėjantį renginį, nepasirūpinta, kad ten ištisą parą budėtų ugniagesiai ir kitos tarnybos. Esą nepagalvota, kad tarp tūkstančių atvykėlių atsiras apkvaitusių, piktavalių ir kitokių, kurie nakties prieglobstyje nesaugomose išskirtinėse senovinėse sodybose galės daryti bet ką. Kažkada po kokio skandalingo įvykio sulaukdavome atsakingų veikėjų atsistatydinimų (ar atstatydinimų). Ar to sulauksime šiuo atveju? Ar ir toliau bus viešai meluojama, vengiant atsakomybės ir skaidrumo?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

40 komentarų

 1. Tvankstas:

  2017.05.24 buvo L. Litvinavičiaus straipsnis “Ar lietuviai – kanibalai ?” ir mano pasisakymas :

  Miesto šventės su rock koncertais, karnavalai, rock muzikos festivaliai, ypatingai po atviru dangumi – vadinkime tikruoju vardu : šėtono mišios, kuomet alkoholis liejasi laisvai, naudojamos įvairios kvaišalų rūšys, nemažai jaunų žmonių tai būna pirmoji marihuanos ar hašišo suktinė, XTC tabletė ir t.t., rock muzikantai girti ir apkvaitę narkotikais klykia kaip kastruojami paršai ir tas klyksmas vadinasi rock muzika, išgarsinta per garsiakalbius, kai žmonės tarpusavyje nepajėgia susikalbėti, turi šaukti vienas kitam į veidą, taškydamiesi seilėmis, ne stebuklas pamatyti poras besidulkinant, lytis neturi reikšmės : vaginaliai, anališkai, orališkai. Paslaptis vieša – tokių renginių organizatorių pagrindinis verslas yra prekyba kvaišalais, jei ne tiesiogiai, tai atsiimant savo dalį ‘už leidimą’ iš tarpininkų, patyrusių kvaišalų prekyboje. A.Huxley “Brave New World” dar 1932 metais aprašė apie visuomenę, kur varomosios jėgos yra kvaišalai, kekšavimai, eutanazija (drugs, sex, euthanasy). Rock muzika labai tinkama apkvaitusiam žmogui dalyvauti koncerte, išsirėkti kartu su muzikantais ye-ye, pavirsti gyvuliu be atsakomybės ir gėdos. Techno muzikos ritmas 150 kartų per minutę, dar palydint afrikinio būgno žemais garsais, sukelia lytinių organų sužadinimą, dar prieš tai paėmus XTC tabletę, derinys puikus sukurti nesivaldančiųjų seksodromą.
  Jaunimas paruošiamas žiniasklaidos kasdiene narko – sodomitine indoktrinacija, kasmet vis labiau prarandančiai bet kokį gėdos jausmą.
  Turime atsiminti, kad žmogus turėdamas sąmonę, dengia savo kūno nuogas lytines vietas, ko nedaro jokie gyvūnai. Jei žmogus praranda gėdos jausmą, jis save nubaudžia skausmingai pats – atkreipkite dėmesį, kad tie rock muzikantai, porno ar apsinuoginančios kitos žvaigždės, labai anksti tampa psichiatrų klientais ir iki gyvenimo pabaigos daug laiko praleidžia kartu.
  B.Bakker, psichiatrijos žvaigždė ir žvaigždžių psichiatras, labai aiškiai pasakė : kvaišalus vartojęs žmogus tampa priklausomas nuo jų visą likusį gyvenimą, atkrytis gali įvykti kasdien, kiek jį begydytum ir jis pats besigydytų. Žino, ką sako, nes Nyderlanduose beveik 70 nuošimčių žmonių nuo 18 iki 30 metų yra vartoję kvaišalus, kurie laukia nesulaukia vis naujų miesto dienų, karnavalų, festivalių, koncertų su rock muzika, kur alkoholis, kvaišalai, kekšavimai liejasi laisvai.
  Modernumo vaikymasis atves į naująją laukiniją, jauną žmogų pavers kvaišalų ir aistrų valdomu gyvuliu. Š. Bodleras (Baudelaire) yra žodžio ‘modernite’ sukūrėjas, pats nuo 19 metų vartojęs hašišą ir nuo kekšės užsikrėtęs sifiliu, mirė baisiose kančiose išprotėjęs.
  Ar mūsų visuomenė paliks savitakai miestų šventes, rock muzikos festivalius, koncertus, kad mūsų jaunimas įklimptų į narko – sifilitinį modernumo liūną ?

  Tas gaisras Rumšiškėse ir sudeginta Mažosios Lietuvos sodyba yra tik apsivalymas nuo praeities vardan narko – sodomitinės ateities.

 2. Žemyna:

  Pritrenkė muziejaus direktorės bandymai teisintis, kad prarastas pinigų sumas atlygins ir draudimas, ir rengėjai. Apie eksponatų tikrąją – kultūrinę, istorinę, mokslinę VERTĘ nė neužsiminė
  Žada atėmė ir skraidyklės filmuota medžiaga – trobos stovėjo nedidelėje laukymėje, viduryje miškelio. Visai netoliese ir kitų trobų daugybė…
  Kaip galima buvo drįsti vieniems leisti, o kitiems tokioje ugniai neatsparioje aplinkoje žaisti fejerverkais? Liepsna buvo galinga, tad tik vėjelio trūko, kad ji persimestų ir į mišką, ir į kitas trobas…
  Liudininkas LRyte pasakojo, jog abi jos vienu metu iš išorės užsiliepsnojo, o ne viena nuo kitos.
  Beje, jei už tokius nusikaltimus valstybei bus atsakoma TIK atsistatydinimu, tai ko čia rūpintis. Tie, kas apsaugo nuo realios atsakomybės, parūpins kitur vietą…

 3. Bartas:

  Tvankstas yra teisus.
  Prisiminiau vaikystę. Kaip smagu ridentis nuo kalniuko žemyn , bet lipti aukštyn , kad patirti vartaliojimosi malonumą , pagalvodavau. Juk sunku. Gal einam žaisti kitą žaidimą. Tai vaikiškas supratimas, bet “pistivaliuose” susirenka ne vaikai. Tai gyvuliai, kurie jaučia , jei nepaėsi,nesusileisi “dozės”, neturėsi jėgų patirti malonumo lytiniuose santykiuose (ilgas pavadinimas, lietuvis sakytų; pistis), o 150 kartų ritmas kala ir kala smegeninėnėje. Gal uždegam ką nors, o gal papjaunam.
  Taigi. Lipti į kalną , į “Laimės žiburį” daug sunkiau negu, pririjus kvaišalų su degtine, gulėti savo (ar draugelio) myžaluose , malonumą.

  • Kemblys:

   Bartai, nuvažiuok į Mėnuo Juodaragis šventę, pažiūrėk kokie žmonės renkasi. Gal ‘Kemblį’ sutiksi tarp žiūrovų. Nebijok, Tavęs nepjausiu ir nedeginsiu pirmą kartą sutikęs! 🙂

   • Tvankstas:

    Kokios bebūtų rock muzikos ‘šventės’, su laiku jos tampa alko-narko-seks ‘šventėmis’. Tai –
    neišvengiamybė.
    JMR šventei dar gerai, kad vyksta saloje ir be medžių, krūmų, vandens ir pievelių prigulti daugiau nieko nėra, svarbiausia nėra pastatų, kuriuos norėtųsi ‘užsivedusiems’ nukenksminti, be to, tai Lietuvos užkampis, ne taip, kaip Rumšiškės, tarp Kauno ir Vilniaus.
    Saloje yra kur išsituštinti, pridergti vandenį, kas ežerui nėra skausminga – apsivalo per dieną kitą pats.

    • Kemblys:

     Tvankstai, tavo požiūris į kitus žmones – tavo veidrodis.

     • Tvankstas:

      ‘Už vieną muštą dešimt nemuštų duoda’.
      Mano patirtis yra ne iš knygų, straipsnių, o iš tikrojo gyvenimo, taip, kad ginčytis abejoju ar įmanoma su manimi, na, žinoma, dar lieka pasakos, melas, šmeižtas, paskalos prieš mane, kaip vieninteliai argumentai.
      Man pačiam kokti rock muzika, kol išsiaiškinau dar 1984 m., kad tai tėra du akordai ir du žodžiai.
      Vėliau išsiaiškinau (interneto laikais), kad tai CIA projektas įtraukti jaunimą kartu su 1 mln. nemokamų dozių Kalifornijos studentų miesteliuose, padaryti valdomą instinktų pagal narkotikų dainiaus A. Huxley instrukcijas – romaną ‘Brave New World’.
      Kas iš žymių rock muzikantų nėra alkoholikas ir narkomanas tuo pačiu ? Ką gali gražaus pagroti ar padainuoti pamišėliai nuo alkoholio ir narkotikų ? Išleisti žvėrį iš savęs ?
      Pritariantys rock muzikai ir šventėms su alkoholiu ir narkotikais yra ‘naudingi idiotai’, kuriems taip pat malonu išleisti žvėrį iš savęs. Bet kodėl kitų visuomenės narių sąskaita ?
      Kodėl rock muzikantai, tapę milijonieriais, nenori savo pinigais išlaikyti gydymo nuo narkotikų klinikų ? Kodėl tai turi daryti visuomenė iš biudžeto ?
      Dėl narkotikų pervežimų sėdi kalėjimuose nekalti vairuotojai (ir lietuviai, arti 100) D. Britanijoje, kai jiems nežinant pakraunamas kokainas, amfetaminas ar XTC Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, sulaikomi ant sienos ir įrengimų (vaisių dėžių,…) viduje narkotikai. Kokia bausmė tiems vairuotojams D. Britanijoje ? 18 metų, po 9 metų paleidžiami į laisvę. Už rock muzikantų gyvenimo būdo palaikymą turi našlaičiais augti vaikai Lietuvoje, Lenkijoje, Čekijoje, žmonos būti gyvanašlėmis, jokių pajamų šeima turi negauti ir tai vardan narko -sodomitinės kultūros ateities ?

     • Tvankstas:

      Mano klausimai rock muzikos gerbėjui :
      -kas iš pasaulinio garso grupių grojo ar groja be alkoholio ir narkotikų ?
      Su alkoholiu ir narkotikais : The Beatles, The Rollingstones,…
      -kas iš Lietuvos rock grupių grojo ar groja be alkoholio ir narkotikų ?
      Su alkoholiu ir narkotikais : Rebel Heart, …
      Gal galima būti sužinoti apie blaivius rock muzikantus.

 4. Tvankstas:

  Kaip liberalas Vilniaus meras galėtų leisti rock festivalį ant Gedimino kalno – reikia įsivaizduoti, kad išspręstų daugybę problemų, nes, žinia, nėra Gedimino kalno – nėra problemų.
  Man yra nesuprantama, kaip tokios ‘šventės’ – rock muzika, alkoholis, narkotikai gali vykti Rumšiškėse, tai velnių šventė, paniekinanti mūsų prosenelius, kurie gyvendami savo sodybose (dabar stovinčios muziejuje) netgi nenusikeikdavo per savo gyvenimą, išgerdavo taurelę kitą per šventes, gyveno dorai.
  Iš tokios gėdingos nepagarbos proseneliams kitaip ir būti negali, nes progresyvus jaunimas tiesiog nieko negali pakęsti, kas siejasi su padorumu, paprasčiausiai ta neapykanta išsiliejo tyčiniu padegimu.
  Suprantu, viskas bus užglaistoma, nes paaiškės tyloje, kad tai padarė tooookių turtingų ir įžymių tėvų vaikai, viskas bus užglaistoma tėvų pinigais, nuperkant tyrėjus, tai neišeis iš tylos troškintuvo, bus rašoma ‘visokios versijos’, kol paaiškės, kad abu pastatai savaime užsidegė iš gėdos (kad tokie seni) vienu metu prieš europrogresyvų jaunimą.

  • Bartas:

   Tvankstai , dar reiktu pridurti, kad protėvių paveldo saugotojai (muziejaus direkcija) džiaugsmingai ploja katutes. Garukų šventės rengėjai, pasirodo, buvo apdraudę “renginį ” ir patirtus nuostolius atlygins. “Nuostabybė”.

   • Tvankstas:

    Bartai, draudimo kompanija yra privati, o Rumšiškių muziejus yra valstybinis.
    Jei minima pastato vertė 43 tūkst. eurų, tai gal gaus po 5 metų teismų kokius 5 tūkst. eurų.
    Kalti nebus surasti, draudimo pinigų bus ašaros. Kitaip negali būti.
    Kai atstatytas pastatas bus pilnai pagal disneilendinius ‘standartus ir normatyvus’, tai gausis apie 1 mln. eurų, gal ir daugiau kaip milijonas.

    • Nereikia nieko atstatinėti – sudegė ir tiek to.
     Lietuvoje jau priprasta – atstatinėti, o tiksliau pastatyti tai kas buvo, ir ko nebuvo.
     Nebent radus, kad kas tyčia padegė, tai tokį padegėją dera priversti, kad atstatytų.
     Ir tai ne dėl to, kad kokia tai bakūžė labai čia kam reikalinga, bet iš principo: tu dantų nešiepk – svetimo neliesk.

 5. Žemyna:

  „…netgi nenusikeikdavo per savo gyvenimą, išgerdavo taurelę kitą per šventes, gyveno dorai.”
  Prisiminiau,ką a.a. vyro tėvelis apie savo tėčio „girtuoklystes” bei mamos priekaištus jam pasakojo:
  kartą per savaitę, o tai ir dar rečiau, besišnekučiuodami su draugu apie politiką, kitus to meto įvykius, jie dviese išgerdavo „četvertuką”. Kai vyro senelis namo grįždavo, senelė šaukdavo, kam grįžta „akis užsipylęs”, griežtomis sankcijomis girtuokliui grasindavo. Savo namuose ji tokių girtuoklysčių neleisdavo. Na, o kad koks purvinas žodis iš jo burnos būtų išskridęs, to net sugalvoti apie jį niekas nedrįstų..

 6. Tvankstas:

  Jau skelbia lrytas, kad gaisro nuvalymas ir atstatymas (tikėtina disneilendinis) kainuos 0,5 mln. eurų, tikrovėje tai bus visas 1,0 mln. eurų.
  Neabejotina, kad viską dengs Lietuvos biudžetas iš stichinių nelaimių fondo.

 7. Tvankstas:

  Neseniai baigėsi Emmaboda festivalis Švedijoje. Reklamuojamas kaip laisviausias Švedijoje. Žvelkime į turinį :
  – Genre: Progressive Trance, Psytrance, Electronic, Trap, Hardstyle, Hip Hop, Indie Rock, EDM, Eurodance, Drum & Bass, Minimal, Progressive House, Electro.
  Vyko 2017.07.24-29. Policija jau prieš festivalį ruošėsi, sustiprinta narkotikų kontrolė.
  Festivalio metu netrūko išprievartavimų, išžaginimų. Policija surado narkotikų daugiau kaip du kartus, negu pernai, ir dabar reikalauja daugiau nevykdyti šio festivalio.
  Man yra tekę ir skaityti internete pasakojimus apie šį ir kitus festivalius, įstrigo atmintin Diuseldorfo, kuris nutrauktas dėl daug žuvusių spūstyje, ir taip pat išklausyti dalyvių pasakojimus, taipogi buvusio Diuseldorfe porą kartų.
  Su beprotišku muzikos garsu geriamas alkoholis, naudojami narkotikai, santykiaujama visa galimybių palete, apkvaitę žmonės nežino net su kuo tratinasi, merginos nulužę, o ant jų ropoja vienas kitą keisdami baksnoriai, kiti stovi, klauso muzikos, geria, šėlsta, o už nugaros ar prieš akis dienos šviesoje tai vyksta – vyksta masinės orgijos tiek dieną, tiek naktį.
  Reikia suprasti Švedijos policiją, kuri nori uždrausti ‘festivalį’, mat narkotikai nelegalūs. Čia Švedija labai atsilieka nuo legalių kanapių (žolės ir hašišo) Nyderlanduose, bet liberalai stengiasi visose šalyse : legalizuoti narkotikus jau visus – toks liberalų noras.
  Švedijos liberalai stengiasi legalizuoti ir incestą, pedofiliją, zoofiliją, nekrofiliją, priimdami įstatymus parlamente, tokius pat siekius turi ir Nyderlandų liberalai, nors dar taip aršiai negarsina.
  Nesunku įsivaizduoti ateities rock ir kitos progresyvios ‘muzikos festivalius’ su visomis galimomis narkotikų rūšimis ir visais įmanomais santykiavimais dienos šviesoje, nekalbant apie naktį.
  Narkotikų kiekis rock muzikos festivaliuose kasmet bent dvigubėja, tai po penkių metų jų poreikis bus jau 32 kartus didesnis.

 8. Žmogus:

  NEGALIMA LEISTI TOKIŲ FESTIVALIŲ Tautos paveldo vietose. Pilna visokių laukymių Lietuvoje, pastatyk keletą tualetų, visa kita susiveš patys festivalininkai. Istorinis paveldas jokiais milijonais neįvertinamas dalykas. Visiškas išsigimimas tų ,kas leidžia siautėti tokiems renginiams,kur leidžiama ugnis, narkotikai ,alkoholis.

 9. Kemblys:

  Nežinau, gal aš pražiopsojau, bet ar nustatė gaisro priežastį? Gal visai kitos gaisro priežastys? Manau, negalima straipsniais ir atsiliepimais viską taip juodinti.

 10. Roko festivaliai ir yra tam, kad visi išsidurniuotų, išsiduotų.
  Todėl, atmetus narkotikus bei tyčinį padegimą, nieko blogo ten kaip ir nėra.
  Kas kita, kad mūsų liaudis po 1990 – ųjų kaip išdurnėjo, taip nebemoka normaliai, kad ir padūkti (nors gaisro priežastis nėra nustatyta – gaisrininkai visada, kada nesugeba rasti konkrečių kaltininkų, sako – gaisrą atnešė išorinis šaltinis. Nors gaisras, liudininkų parodymais, prasidėjo vienu metu abiejose bakūžėse).
  Kaltas Landsbergis, kuris sakė: o jei mafija už Lietuvą!
  Kada tokius priimi, kad ir su atsarga, tai priimi ir jų elgesį.
  O kada priimi tokį elgesį, gero nelauk.

 11. Naivu klausti kas šiuo atveju atsakys. O kas atsako, kas atsistatydina dėl to, kad Skvernelis Lenkijos ordinui perdavė dar Vytenio 1311-13 metais Vilniuje Lietuvos pranciškonams pastatytą bažnyčią su vienuolynu, t.y. neįkainuojamą Lietuvos, Vilniaus istorijos ir kultūros paveldą? Niekas! Seime, kitose valdžiose dėl to tylu, ramu… Taigi demokratinėje šalyje apie tokius faktus viešai parašyti nieko nereiškia, laikoma, kad tuo tik nuomonė išreiškiama, reikalinga demokratine tvarka veikti. Vidaus reikluose jokio susiklausymo – partinių šutvių negali būti. Būnant valdžioje, padarius ką ne taip, reikalautina atsistatydinti bei kad prokuratūra trauktų teisinėn atsakomybėn ginant viešąjį interesą, žinoma, pirmiausia to turi imtis partijos, bet ir visuomenei dera nesnausti. Kada tai suprasime – suprasime, kad ne beteisiais tūnodami galime ką pasiekti…

 12. Albinas Vaškevičius:

  Tokiuose renginiuose man dar neteko dalyvauti. Daugelį metų dalyvauju Tarptautinėse tradicinių šokių vasaros stovyklose, kuriose visiškai neleidžiami nei kvaišalai nei alkoholis. Ačiū, Tvankstai, kad supažindinai su rock festivalių virtuve. Dar stipriau pajutau Tradicinių šokių stovyklų vertę. Tiems, kurie yra sudalyvavę visose 14-oje stovyklų pavydima baltu pavydu, o aš sau negaliu atleisti už praleistas berods tris stovyklas. Šiemet šokome ne tik lietuvių tautos šokius, bet paragavome ir austrų, ir norvegų, ir estų, ir lenkų tautų šokių. Stovyklose ne tik šokama, bet ir dainuojama, mokomasi groti kanklėmis. Iš stovyklos išvažiuojama išmokus ar naujų šokių, ar dainų, ar išmokus groti kanklėmis, ar armonikomis, ar bandonijomis, ar peterburgskomis, ar pasigaminus žalvarinius žiedus ar papuošalus, ar pasigaminus šiaudinį sodą, ar nusipynus iš vytelių krepšį – kam kas prie širdies. Nors būna šokta penkias dienas ir keturias naktis, bet paskutinė polka šokama ne mažiau pusę valandos, o dažniausiai virš valandos be sustojimo. Taigi šios stovyklos tikriausiai niekas nenukonkuruos. Valio.

 13. markas:

  // M. Purvinas: “Sutikus LBM teritorijoje rengti didžiulį ir aistromis garsėjantį renginį, nepasirūpinta, kad ten ištisą parą budėtų ugniagesiai ir kitos tarnybos.” // ———– Mano supratimu, kaltas ir tas, kas leido. Jeigu jau leidi, tai turi iš anksto numatyti visus galimus “ČP”. Ypač žinant, koks gali būti nekontroliuojamas tokio pobūdžio masinis renginys. Įleidus kiaulę į šventovę, pasekmės nuspėjamos.

 14. Tvankstas:

  Savaime kyla klausimas : kodėl teisėsauga nesusitvarko su narkotikų prekyba ir vartojimu, kam reikalingi rock festivaliai ir ‘šventės’ ?
  Pradedu nuo galvos.
  Kiekvienoje šalyje šeimininkauja viena- trys- penkios turtingiausios šeimos. Narkotikų prekyba neša pasakišką pelną, 10 nuošimčių apytikslis suradimas ir paviešinimas tėra PR (Public Relations). Berniukai – pasiuntinukai, atsiprašau, bachūrai, dirba išsijuosę, kol, kaip J.P.Eskobaras sukaupia 30 mlrd. usd turtą, laiko Šveicarijos bankuose, nešiojasi su savimi pilnus lagaminus dolerių ir neturi net valgyti, miega tvartuose su ožkomis ar avimis, tikri paskutinieji kalvinistai Žemėje. Žūsta apipinti išgalvotomis legendomis, pinigai lieka bankininkams.
  Ir taip sekantis, ir taip be pabaigos, ar tai Kolumbijoje, ar Meksikoje, ar Nyderlanduose, ar Lietuvoje.
  Akinantis staigus praturtėjimas varo iš proto nesuskaičiuojamas jaunų vyrų gretas, kurie net nesusimąstydami apie ateitį neria stačia galva į narko – verslą : gyventi turtingai, nors ir trumpai, spindėti kuo ryškesne žvaigžde pinigų kiekiu, nesvarbu dėl sugriautų tūkstančių ar milijonų jaunų žmonių gyvenimų.
  Narkotikų palydimoji yra sodomija, tai lyg dvi rankos ar du pautai.
  Visada visuomenėje už narkotikus ir sodomiją yra liberalai ir kairieji, žalieji. Tai ‘naudingi idiotai’ narko-seks pramonei.
  Džiaugsmingai tyliai pritaria narko-seks pramonei ir teisėsaugininkai : policininkai, prokurorai, teisėjai, advokatai, iš to jie klesti, kuo labiau kriminalizuojama visuomenė, tuo prabangiau jie gyvena, pinigai iš po stalo teisėsaugininkų apmokėjimui visiškai pūdo visuomenėje teisės supratimą, nes narko-pinigais nuperkama viskas, o kas nenuperkamas – paprasčiausiai nušaunamas.
  Parlamentų nariai yra spaudžiami glaubos (lobby) : legalizuoti narkotikus, legalizuoti narkotikus,…
  Nelegalizuoti narkotikai kaip tik neša didesnius pelnus, Nyderlandams legalizavus kanapes, šių genetiškai modifikuotos veislės išvedamos mokslininkų su savybėmis, lenkiančiomis kokainą, nors kokainas prieš 20 metų taip pat buvo nesulyginamai silpnesnis – genetikai dirba išsijuosę, kad tik stipresnis būtų.
  Nyderlanduose yra paprasta baudžiamojoje teisėje – kiekviena bausmė palydima antru atveju ‘arba bauda penktos (pirmos,…) kategorijos’, apie 100 tūkst. eurų, todėl narko – verslininkai klesti, viešai išsipirkdami juokingomis ‘baudomis’.
  Grįžtant prie rock festivalių, tai yra narko-inkubatoriai naujiems vartotojams, dažnai ten pirmą kartą pavartojama ar perdozuojama, medikai išgelbėja.
  Vergiškas darbas gamyklose, laukuose, šiltnamiuose laikosi amfetamino (vargšų kokaino) ir kanapių vartotojų dėka – po sunkaus darbo 12-14 valandų atsistato, sekančią dieną pradeda energetiniu gėrimu ir nauju narko užkandžiu, taip ir dirba, didžiąją dalį uždirbtų pinigų išleisdami narkotikams. Tokiems žmonėms rock festivaliai yra vienintelės jiems suprantamos šventės.
  Nyderlanduose 70 nuošimčių jaunimo nuo 18 iki 30 metų yra vartoję narkotikus, o patys Nyderlandai yra pavyzdinė rock festivalių šalis, bet šiemet jau Amsterdamo festivalis buvo sustabdytas – narkotikai jau tiek viską užliejo, kad net vietinė policija buvo šoko būsenoje.
  Kiek milijonų belgų, prancūzų, britų, vokiečių,… semiasi tikrosios narko – linksmybių šviesos Nyderlanduose, kaip sako premjeras M. Rutte rinkėjams – ko jūs pergyvenate, tik 20 nuošimčių narkotikų sunaudojame patys, likę tenka užsieniečiams.

 15. Aistis:

  O kas atsako už Gedimino kalno ir pilies dabartinę griūnančią padėtį? Valdantieji net GĖDOS DĖL TO NEJAUČIA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *