M. Purvinas. Kas atsakys už Mažosios Lietuvos paveldo sunaikinimą? (40)

Kas atsakys už Mažosios Lietuvos paveldo sunaikinimą? | V. Raupelio nuotr.

Kas atsakys už Mažosios Lietuvos paveldo sunaikinimą? | V. Raupelio nuotr.

Rumšiškių Liaudies buities muziejuje (LBM) skandalingai sudegus vienintelei sodybai iš Mažosios Lietuvos, žiniasklaida platina įvairių veikėjų pasiteisinimus. Nurodoma juokingai menka nuostolių suma – esą labai pigiai ir greitai bus galima pastatyti kokią nors autentiškų pastatų imitaciją.

Taip kada nors praganiusieji kokį M.K.Čiurlionio paveikslą galės teisintis, kad nieko baisaus neįvykę – kas nors galėsiąs jo vietoje nebrangiai nupaišyti dar geresnį kūrinį.

Visuomenei neatskleidžiama, kad per kelis dešimtmečius tų unikalių pastatų paieškai, jų įsigijimui, pervežimui, labai užsitęsusiam atstatymui LBM ir t.t. buvo išleistos didžiulės pinigų sumos, kurios dabar paslapčiomis nurašinėjamos. Nutylimas nusikalstamas aplaidumas – taip brangiai kainavusių senovinių pastatų nesiimta tinkamai saugoti – esą jie vis laikyti nebaigtais. Dalis tų statinių net nebuvo užrakinama – ten galėdavo atsliūkinti bet kas.

Sutikus LBM teritorijoje rengti didžiulį ir aistromis garsėjantį renginį, nepasirūpinta, kad ten ištisą parą budėtų ugniagesiai ir kitos tarnybos. Esą nepagalvota, kad tarp tūkstančių atvykėlių atsiras apkvaitusių, piktavalių ir kitokių, kurie nakties prieglobstyje nesaugomose išskirtinėse senovinėse sodybose galės daryti bet ką. Kažkada po kokio skandalingo įvykio sulaukdavome atsakingų veikėjų atsistatydinimų (ar atstatydinimų). Ar to sulauksime šiuo atveju? Ar ir toliau bus viešai meluojama, vengiant atsakomybės ir skaidrumo?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: