Sveikatos ministras: Norint ugdyti sveikus žmones, būtina didinti moksleivių fizinį aktyvumą (0)

fizinis aktyvumas_sam.lt

sam.lt nuotr.

 „Nors mokyklose ir vyksta fizinio lavinimo pamokos, tačiau to tikrai nepakanka, norint ugdyti sveiką ir aktyvų žmogų, todėl reikia keisti ugdymo įstaigų filosofiją ir skatinti vaikus ir jaunimą kuo daugiau judėti, sportuoti“, – sako ministras A. Veryga.

Palyginus su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva užima priešpaskutinę vietą, lenkdama tik Slovakiją, o fizinis aktyvumas Lietuvoje yra vienas mažiausių tarp ES šalių – vos 10 proc. Lietuvoje ilgesniu nei vienos valandos aktyvumu gali pasigirti vos vienas iš penkių 11-15 metų amžiaus vaikų.

Lietuvoje sveikatos sutrikimais bent kartą per savaitę skundžiasi kas antra 15-metė, stuburo sutrikimai kamuoja aštuonis iš dešimties mokyklinio amžiaus vaikų, o netaisyklingos laikysenos problemos aktualios 35 proc. iki 17 m. vaikų.

Programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovės Justina Lizikevičiūtė ir Giedrė Rutkauskaitė sukūrė naują modelį, kuris skatintų moksleivių fizinį aktyvumą. Dėmesys būtų skiriamas ne tik kūno kultūros pamokoms, bet ir sportiniams pasiekimams gerinti.

Pasak jų, pirmiausia reikėtų keisti ugdymo įstaigų filosofiją bei veiklos organizavimą, formalų ir neformalų ugdymą ir, svarbiausia, įtraukti į šį procesą bendruomenes bei partnerius. Aktyvios mokyklos modelis užtikrintų efektyvesnį bendradarbiavimą tarp šalies mokyklų, valstybinių institucijų, miestų ir rajonų savivaldų, komercinių bei socialinių partnerių.

Kitą savaitę planuojami darbiniai susitikimai su kitais galimais projekto partneriais, Švietimo ir mokslo ministerija dėl šio modelio įgyvendinimo.

Plačiau apie „Mokinių fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimo“ projektą rasite čia.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Sveikata, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: