Kviečia Romuvos stovykla „Senosios tradicijos šiandien“ (0)

V.Leko nuotr.

V.Leko nuotr.

Rugpjūčio 10 d. prasidės kasmetinė Romuvos jaunimo etnokultūros stovykla. Ji  vyks rugpiūčio 10 – 16 dienomis Dvarčiškių kaime Švenčionių rajone.

Stovyklos tema „Senosios tradicijos šiandien“.  Stovyklje kaip ir kasmet bus skaitomos paskaitos,  mokoma senovinių amatų, skambės dainos ir sutartinės.

Paskaitas skaitys filosofai ir etnologai – Dainius Razauskas, Jonas Vaiškūnas, Rita Balkutė, Ignas Šatkauskas, Kevinas Grundelis.

Rugpjūčio 15 dieną stovykloje bus švenčiama  Žolinės šventė: bus pagerbta deivę Žemyna, pinamas darnos vainikas, dainuojamos sutartinės.

„Ši rugpjūtį su jumis sveikinsimės jau 39 kartą. Per daugelį metų kalbėjomės apie sutartines, Dievus, Darną, amatus ir daugelį kitų dalykų. Žinome, kad pamatinės vertybės turi išlikti, kad turi išlikti protėvių pasaulėžiūros ir pasaulėjautos esmė. Iki mūsų dienų tūkstantmečius keliavo maldos Dievams, jos kaskart keisdavosi, mainydavosi; keliavo sutartinės – dabar mes jas giedame kitaip, nei mūsų protėviai. Gal mūsų balsas mažiau pavargęs, gal jų balsas tvirtesnis? Tai ir yra gyvoji tradicija, ta, kuri keičiasi, kuri gyvena kartu su žmogumi. Apie tai šiais metais ir bus mūsų stovykla: apie kaitą ir amžinybę“ – sako viena iš stovyklos rengėjų Devyniaragio romuvos vaidilė Asta Valiukevičienė.

„Per daugelį metų keitėsi ir mūsų stovykla: kartais ji būdavo skirta jaunimui, kartais šeimoms, bet kaskart susirinkdavo įvairiausio amžiaus žmonių, kuriems artima protėvių kultūra, jų tikėjimas. Tad šiemet mes kviečiame į stovyklą visus: mažus, jaunus, suaugusius, senolius ir tuos, kurie pakeliui į šį pasaulį. Tikroje, gyvoje bendruomenėje vietos yra visiems,“ – sako vaidilė.

Daugiau apie stovyklą galite sužinoti paskambinę tel. 862525680, 867674057.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: