Didėja buitinės elektronikos surinkimo vietų skaičius (0)

Didėja buitinės elektronikos surinkimo vietų skaičius | EGIO nuotr.

Didėja buitinės elektronikos surinkimo vietų skaičius | EGIO nuotr.

Šiuo metu, visos Lietuvos teritorijoje Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) yra įrengusi 142 specialias elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo vietas.

Augant atliekų surinkimo poreikiui,  EGIO daugiau kaip ketvirtadaliu padidino buitinės elektronikos atliekų surinkimo vietų skaičių, kurių Lietuvoje jau yra tūkstantis. Daugumoje šių vietų, už priduotas elektronikos atliekas yra sumokama. Tai leidžia gyventojams kur kas patogiau priduoti nebenaudojamus prietaisus ir skatina juos rūšiuoti.

Europos Sąjungos (ES) teisės aktai ir Aplinkos ministerijos keliamos užduotys numato, kad šiais metais, palyginti su 2016-aisiais, Lietuvoje turi būti surinkta ir perdirbta 5 proc. daugiau buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos atliekų. Beveik tūkstantį narių vienijančios bendrovės EGIO vadovas Alfredas Skinulis, teigia, kad – „Buitinės technikos, elektros ir elektronikos prietaisų atliekų, kurias būtina surinkti ir perdirbti, kiekiai kasmet auga. Vien mūsų bendrovės nariai šiais metais turės surinkti ir perdirbti mažiausiai dešimtadaliu daugiau buitinės elektronikos technikos atliekų – tai sudarys virš 4,5 tūkst. tonų. Nuolatinės investicijos į šių atliekų surinkimo tinklo plėtrą, leidžia gyventojams kur kas patogiau priduoti nebenaudojamus prietaisus“.

Buitinės elektros ir elektronikos įrangos atliekos renkamos ne tik surinkimo vietose, bet ir  specialiu transportu, kuriuo važiuojama pas gyventojus. Nemažai atliekų surenkama  kasmet organizuojamų aplinkosaugos renginių „Mes rūšiuojam“, „Mes rūšiuojam. Vasara“ ir „Mes rūšiuojam įmonėje“ metu. Šių renginių tikslas – ne tik rinkti atliekas, bet ir šviesti visuomenę apie elektronikos atliekų daromą žalą gamtai bei pakartotinio atliekų panaudojimo naudą.

„Būdų, kaip ir kur priduoti nenaudojamą sugedusią buitinę techniką ir elektronikos prietaisus, yra gana daug. Gyventojai tokias atliekas gali priduoti atliekų tvarkytojui arba palikti nenaudojamą techniką ja prekiaujančiame prekybos centre. Šias atliekas galima nuvežti ir į savivaldybių įrengtas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių Lietuvoje yra 96“, – primena A. Skinulis.

Elektros ir elektroninės įrangos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į – vandenį, gruntą bei atmosferą, atliekos gali užteršti aplinką pavojingomis toksiškomis medžiagomis – gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu ir pridaryti daug žalos gamtai. Perdirbant atliekas, gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: