„Po Lietuvą su žirgais 2017“ surinktos paramos užteks ir dviem naujiems globotiniams (nuotraukos, video) (0)

„ŽGA žygis 2017“

„ŽGA žygis 2017“

„Už kiekvieną devynių motociklų nuvažiuotą kilometrą buvo paaukota po vieną eurą Žirgų globos asociacijai ir jos išlaikomiems žirgams. Už šią sumą pašaru ir veterinarine pagalba bus aprūpinti jau devyni mūsų globojami žirgai visus metus“, – pranešė labdaringo projekto „Po Lietuvą su žirgais 2017“ sumanytojas Remigijus Kaniava.

Liepos pabaigoje vykęs projektas „Po Lietuvą su žirgais 2017“ pakvietė motociklininkus į labdaringą žygį plieniniais žirgais po Lietuvą. Jo metu aplankytos vienos gražiausių Lietuvos vietovių bei žygio dalyviai supažindinti su žirgų auginimo ir priežiūros subtilybėmis. Projektu  siekta surinkti lėšų Žirgų globos asociacijos (ŽGA) globojamų 9 žirgų išlaikymui, veterinarinei priežiūrai ir kitai asociacijos veiklai. Šiais metais projektui paaukota 330 EUR.

Prie projekto prisijungęs žinomas keliautojas Aidas Bubinas džiaugėsi šio humaniško projekto sėkme ir ragino visus neabejingus žirgų globai prisidėti prie nuskriaustų globotinių išlaikymo. „Jau antrus metus dalyvauju projekte ir šiais metais dar stipriau pajutau, kokia svarbi šiems didingiems gyvūnams mūsų parama. Nors dažniausiai „jodinėju“ plieniniu žirgu, esu neabejingas arkliams, nes jie vieni puikiausių atsakomybės ir bendruomeniškumo mokytojų“, – teigė A. Bubinas.

Jis buvo vienas iš 18 žygyje „Po Lietuvą su žirgais 2017“ dalyvavusių motociklininkų. Keliautojai nuvažiavo 350 km ir aplankė pavyzdingame žirgyne Prienų rajone „Aušros žirgynas“ auginamus žirgus, Všį „Penkta koja“ būstinėje, Linskmakalnio miestelyje, pamatė prieglaudos kasdienybę ir palaikė draugiją nuobodžiaujantiems globotiniams, „Harmony Park“ stebėjo sportinių žirgų rengimą ir konkūro varžybas. Žirgų globos asociacijos centre, Darželių kaime, motociklininkų laukė pažintis su globotiniais, kuriems ir atiteko žygio metu surinkta finansinė parama.

„Per šią kelionę visi dalyviai susipažino ir pajuto ryšį su gražuoliais žirgais. Nors kai kuriems dalyviams tai buvo pirmas susitikimas su šiais keturkojais, daugelis įveikė baimę ir drąsiai juos glostė, maitino ir fotografavosi. Žirgų globos asociacijoje mums ypač svarbu parodyti humaniškos elgsenos su žirgais prasmę ir svarbą. Juk tik tinkamai bendraudami su šiais žaviais gyvūnais, galime pajusti, kaip nesavanaudiškai jie padeda tobulėti mums patiems“, – priminė R. Kaniava.

Žygio pabaigoje į ŽGA centrą atvežti dar du nauji globotiniai, išpirkti iš nebegalinčio juos išlaikyti ūkininko. Žygis „Po Lietuvą su žirgais“ jau tapo laukiama tradicija, jį planuojama organizuoti ir ateinančiais metais.

Žirgų globos asociaciją tai pelno nesiekianti organizacija, besirūpinanti žirgų gerove ir edukacija žirgų gerovės klausimais Lietuvoje, teikianti tiesioginę pagalbą žirgams ir arkliams. ŽGA rūpinasi žirgais, kurie buvo išpirkti iš jų neprižiūrinčių ūkininkų ar žirgynų. Organizacija atlieka ir edukacinę misiją – moko žirgų augintojus atsakingo elgesio su gyvūnais, organizuoja vaikų stovyklas, seminarus ir renginius plačiajai visuomenei.

https://youtu.be/HiSqnoHj3Go

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: