Telšiuose vyko gyvos muzikos renginys „Aš toks vienas“(nuotraukos) (0)

Telsiai.lt nuotr.

Telsiai.lt nuotr.

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Telšiuose, prie Germanto ežero, kartu su gūsinga vėtra praūžė ir septintasis gyvos dainos renginys „Aš toks vienas“. Puikų muzikinį kokteilį su pikantiškais prieskoniais žiūrovams pasiūlė šventės rengėjaiTelšių kultūros centro komanda: atvykti viliojo ne tik žinomi atlikėjai, bet ir dėmesys šeimoms, sveiką gyvenseną propaguojantiems ir naujovių ir žinių trokštantiems telšiškiams bei miesto svečiams.

Dėmesys šeimai

Tradiciniame ir jau miesto veidu tapusiame renginyje nestigo nepakartojamų emocijų, puikių gyvos muzikos akordų ir įsimintinų akimirkų. Šiųmetė renginio idėja – skatinti sveiką gyvenseną, ugdyti sąmoningumą ir šviesti visuomenę. Šventė gyvuoja daugiau kaip septynerius metus, tačiau išlaikyta kruopščiai saugoma renginio koncepcija klausytojus džiuginti kokybiškos ir profesionalios muzikos garsais populiarinant bardų muzikos stilių.

Ir ne tik gyvai atliekama muzika šiame gyvos dainos renginyje atlieka svarbų vaidmenį. Didelis dėmesys skiriamas šeimoms ir į renginį atvykstantiems vaikams. „Tai metas pabūti kartu su šeima: įvairi ypatinga muzika, grynas oras, erdvė šėlionėms pievoje, pats skaniausias mamos suteptas sumuštinis ir tėčio ruošta kvapni žolelių arbata, šiltas pyragas ir smagus laikas su pačiais artimiausiais jaukiame gamtos prieglobstyje. Toks yra pagrindinis mūsų organizuojamo festivalio sumanymas“, – sako Telšių kultūros centro direktorės pavaduotojas, laikinai einantis direktoriaus pareigas, Linas Ulkštinas.

Įruoštoje „Zuikių pievoje“ mažaisiais rūpinosi ir juos linksmino vaikų kambarys „Simba“, vaikų veidus puošė modernaus muzikos mokyklos Telšiuose „Conmusica“ atstovės, o vizažistė Eligija Narmontienė ant rankų piešiamomis „henna“ tatuiruotėmis pritraukė dešimtis smalsuolių.

Šviežios žinios

Išgirsti dar neišgirsto ir pamatyti dar nematyto susirinkusius traukė įrengta paskaitų palapinė „Žaliasis Žinių Taškas“ (ŽŽT). Paskaitas skaitė ir savo išmintį perdavė žemaičių tarmės žinovas bei kalbos meistras Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. dr. Juozas Pabrėža, Klaipėdos universiteto dėstytojas, grupės „Jazzmaitija“ įkūrėjas, džiazo virtuozas Donatas Bukauskas, sporto klubo „Lora“ įkūrėja Loreta Šepikienė-Baltrimaitė. žaliaisiais kokteiliais vaišino Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Šventės rengėjai ragino visus namie palikti automobilius ir į renginį atvykti viešuoju transportu ar dviračiais, tad, dar neprasidėjus renginiui, miesto centre, Turgaus aikštėje, jau būriavosi dviratininkai, kurie kartu atmynė prie Germanto ežero.

Nuvilnijus ežero bangomis gyvos dainos renginio „Aš toks vienas“ himnui, prasidėjo grupių ir atlikėjų pasirodymai, susirinkusius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, renginį vedė aktorė, socialinių iniciatyvų autorė ir laidų vedėja Beata Tiškevič. Įsimintiniausias akimirkas fiksavo oficiali festivalio fotografė Sigita Gailiuvienė („Siga Photograpfy“).

Vėjas plėšė stogus

Šiųmetė vasara Lietuvai šykšti gerų orų, tad ne išimtis buvo ir šis savaitgalis. Pakilęs vėjas ir permirkti grasinantis lietus išgąsdino ne vieną, tačiau nepabūgusių vėtros vis tik netrūko, o vakarop išsigiedrijęs oras visus pradžiugino. „Kasmet atvykstu į šį renginį. Tai atgaiva sielai. Liūdna, kad permainingas oras nebuvo toks draugiškas žiūrovams, koks yra šis renginys“, – kalbėjo pakalbinta žiūrovė Laura.

Nepaisydami nedėkingo oro ir siaučiančios visų palapinių stogus besikėsinančios nunešti ir daiktus į orą keliančios vėtros, žiūrovus linksmino visiems gerai žinomi muzikantai. Šiemet, be Telšius jau spėjusių pamėgti grupių ir atlikėjų, pirmą kartą gyvai dūzgė „Kamanių šilelis“, renginio scenoje debiutavo Vygantas ir grupė, gerų emocijų negailėjo grupės „Poliarizuoti stiklai“, „Rebelheart“, „Pelenai“, viešėjo svečiai iš Latvijos grupė „Billy B and his Sonic Rockets“, į žiūrovų širdis beldėsi Darius Žvirblis kartu su „Musica Libera“ ir perkusininku Viktoru Rubežu, Povilas Girdenis, Vygantas Kazlauskas su gitaristu Tomu Varnagiriu ir akordeonistu Tadu Motiečiumi. Gyvos muzikos kokteilio sudėtį papildė po keleto metų pertraukos į renginį sugrįžusi Ieva Narkutė su gitaristu Aurimu Driuku, pasirodys telšiškiai Endrius Bričkus ir Lukas Gruzbarzdis. Tarp pasirodymų sustingusius kūnus išjudinti padėjo L. Šepikienė-Baltrimaitė.

Puikiai su publika bendravusi ir jaukią atmosferą kūrusi B. Tiškevič ne vienam padovanojo specialiai festivaliui skirtos žolininkės Adelės Karaliūnaitės rinktos žolelių arbatos „Aš toks vienas“. „Būna, kad ir laimi. Festivalio arbata jau mano rankose, dabar turėsiu kuo pavaišinti svečius“, – vis neblėstančia šypsena nuo veido kalbėjo žiūrovė Jūratė.

Grupės „Rebelheart“ lyderis Darius Mickus gyrė žiūrovus už narsą ir drąsą tokiu oru ateiti į festivalį. Anot jo, tokiu oru geriausiu atveju festivalį galima stebėti tik sėdint automobilyje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: