Bus atidaryta paroda skirta JAV branduoliniam išpuoliui prieš Japoniją paminėti (1)

Hirosima po atominio smūgio | Dailymail.co.uk nuotr.

Hirosima po atominio smūgio | Dailymail.co.uk nuotr.

Rugpjūčio 7 d. 14 val. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekoje ( Kaštonų g. 7) bus atidaryta paroda „Hirošima ir Nagasakis. Atominė bomba ir žmonija“ skirta než,moniškam JAV branduoliniam išpuoliui prieš Japoniją priminti.

Prieš 72 metus – ant dviejų judrių ir tankiai gyvenamų miestų – Hirosimos ir Nagasakio – JAV karinės pajėgos numetė atomines bombas

Nuo pirmosios atominės bombos numestos 1945 metų rugpjūčio 6 d.  ant Hirošimos iš karto žuvo 166 000 žmonių, buvo sugriauta 70 proc. Hirošimos pastatų, dar 10 proc. suniokota. Nuo antrosios bombos 1945 metų rugpjūčio 9 d. numestos ant Nagasakio  žuvo – 80 000 žmonių.

Judėjimo „Prieš atominę ir vandenilinę bombą“ Japonijoje narys, Černobylio medicinos Centro Lietuvoje įkūrėjas ir ilgametis vadovas gydytojas Gediminas Rimdeika bibliotekos direktorei Salvinijai Kocienei pasiūlė bibliotekoje surengti plakatų parodą „Hirošima ir Nagasakis. Atominė bomba ir žmonija“, skirtą Hirošimos ir Nagasakio tragedijai atminti.

Lietuvos medicinos biblioteka kaupia ir sistemina medžiagą radiacinės saugos klausimais. Šis klausimas svarbus tiek medikams, tiek visuomenei, todėl parodai pasirinkta ši vieta.

Parodoje – 30 plakatų, kuriuose įamžinti Hirošimos ir Nagasakio branduolinio bombardavimo 1945 metų tragedijos, taip pat 1954 m. Ramiajame vandenyne atliktų vandenilio bombų bandymų bei 2011 metais įvykusios Fukušimos atominės jėgainės avarijos vaizdai. Prie nuotraukų pateikti išsamūs aprašymai.

Paroda norima priminti branduolinio ginklo panaudojimo pasekmes, atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į praeities tragediją, bet ir dabarties įvykius, šiandien iškylančius klausimus. Tai Ignalinos, Černobylio, Astravo elektrinių uždarymo ir statybų grėsmės, pasekmės, svarbios visuomenės sveikatai ir gamtai.

Parodą pristatys judėjimo „Prieš atominę ir vandenilinę bombą“ Japonijoje narys, šio judėjimo Tarybos atstovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, įgaliotas organizuoti šias parodas, Černobylio medicinos Centro Lietuvoje įkūrėjas ir ilgametis vadovas G. Rimdeika.

Nuo 12 iki 14 val. į visuomenei rūpimus klausimus atsakys Radiacinės saugos centro atsakingi darbuotojai.

Dalyvauti renginyje yra pakviesti Japonijos ambasados atstovai, Seimo, vyriausybės ir visuomeninių judėjimų atstovai.

Paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje veiks iki rugsėjo 8 d.

Pasiteirauti apie renginį galima telefonu 261 73 96 arba elektroniniu paštu regina.vaisviliene@lmb.lt

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: