Telefono numerį bus galima naudoti kaip banko sąskaitą (video) (11)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Lietuva žengė dar vieną žingsnį mobiliųjų mokėjimų srityje, sustiprindama savo, kaip finansinių technologijų lyderės, poziciją regione. Nuo šiol norint pervesti ar gauti pinigus nebereikės prisiminti ar ieškoti ilgų sąskaitos numerių, užteks tik telefono numerio.

Lietuvių Fintech kompanijos „Paysera“ sukurtas mokėjimo paslaugų teikėjus galintis suvienyti tinklas MainIBAN leidžia susieti banko sąskaitą su telefono numeriu ir vėliau vykdyti bei gauti tarpbankinius pervedimus, nurodant tik telefono numerį.

MainIBAN veikimo principas yra gan paprastas. Atlikus mokėjimą pagal telefono numerį, mokėjimo įstaigos (banko) sistema kreipsis į MainIBAN serverius su prašymu pateikti informaciją, kokiai sąskaitai priskirtas konkretus telefono numeris. Tuomet MainIBAN bankui perduos su numeriu susietą banko sąskaitą bei gavėjo vardą, pavardę, o bankas nurodytais duomenimis įvykdys mokėjimą. Prieš galutinai patvirtinant pinigų pervedimą, siuntėjas dažnu atveju matys ir papildomą gavėjo informaciją, leidžiančią įsitikinti, kad tai yra tas pats asmuo, kuriam norima pervesti pinigus.

„Šiuo metu asmenys, apsilankę svetainėje MainIBAN.com, jau gali susieti savo banko sąskaitą su telefono numeriu ir gauti pinigus, nurodant tik telefono numerį. Tiesa, dabar tik Paysera yra pritaikiusi savo sistemas tokiems mokėjimams atlikti ir suteikia savo klientams galimybę siųsti pinigus. Tačiau manome, kad neužilgo prie MainIBAN tinklo prisijungs ir kitos finansų įstaigos, tad tokiu būdu pervedimus galės atlikti visi“, – tikina produkto iniciatorius Kostas Noreika.

Ateitis – momentiniai mokėjimai

Kol kas pinigai keliaus tokiu pačiu greičius kaip ir iki šiol, tačiau jau lapkričio mėnesį Europoje startuoja nauja mokėjimų sistema SEPA INST, kuri suteiks galimybę atlikti pervedimus eurais vos per kelias sekundes, kad ir kokiame banke gavėjas turėtų sąskaitą. Tai reiškia, kad nuo lapkričio mėnesio šie mobilieji mokėjimai, nurodant telefono numerį, taps momentiniais, nes ir didžiausi Lietuvos bei ES bankais deklaruoja, kad prie momentinių mokėjimų prisijungs nedelsdami.

MainIBAN sukūrėme atsižvelgiant į siekį dar šiais metais Lietuvoje įgyvendinti ir turėti mobiliuosius momentinius mokėjimus. Tam reikėjo sukurti bendrą sistemą (Proxy servisą), prie kurios laisvai galėtų prisijungi visi rinkos dalyviai ir savo klientams suteikti galimybę pervesti pinigus, nurodant telefono numerį. Atsiradus tokiai sistemai Lietuvos mokėjimo paslaugų teikėjams (bankams ir kitiems) lieka tik pritaikyti savo sistemas ir sulaukti momentinių mokėjimų galimybės“, – teigia K. Noreika.

Saugumas pirmoje vietoje

Pasak K. Noreikos, pervesti pinigus, nurodant telefono numerį, yra taip pat saugu, kaip ir nurodant ilgą sąskaitos numerį. Pinigai kaip ir anksčiau keliaus į žmonių banko sąskaitas per tas pačias tarpbankines sistemas.

„Susieti sąskaitą su telefono numeriu yra visiškai saugu, nes visi pateikiami duomenys yra koduojami ir saugomi pagal aukščiausius saugumo standartus. Telefono ir sąskaitos susiejimą taip pat reikia patvirtinti ir specialiu kodu, kuris gaunamas SMS žinute, tad niekas kitas negalės susieti jūsų telefono su kita sąskaita. Tai papildoma susiejimo paslauga, nes visi mokėjimo paslaugų teikėjai savo klientams susiejimo procesą gali supaprastinti dar labiau, apsiribojant tik telefono numerio ir SMS gavimo procedūra, neklausiant vardo, pavardės ir banko sąskaitos numerio, juk juos ir taip jau žino. Planuojama, kad toks susiejimas atsiras pas daugumą mokėjimo paslaugų teikėjų, jų internetinėse sistemose ar mobiliose programėlėse.“, – aiškina MainIBAN iniciatorius.

Nemokama naujovė

Sąskaitos ir telefono numerio susiejimas yra visiškai nemokamas. Taip pat nėra taikomas joks papildomas mokestis už pervestus ar gautus pinigus, nurodant telefono numerį.

„Bankų, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigų klientai, kaip ir iki šiol už pervedimus mokės tiek pat, kaip ir anksčiau. Pervedimo savikaina paslaugų teikėjams nesikeičia, tad ir kelti kainų pagrindo nėra“, – įsitikinęs K. Noreika.

Gauti pinigus pagal telefono numerį gali visi gyventojai ar įmonės, turinčios IBAN formato sąskaitos numerį ir bet kurios šalies mobiliojo telefono numerį. Tuo tarpu siųsti pinigus, nurodant telefono numerį, kol kas Lietuvoje gali tik Paysera klientai. Danijoje toks mokėjimo būdas per kelis metus sulaukė didelio pripažinimo ir tapo vienu iš pagrindinių atsiskaitymo būdų.

Asmenys, kurie dar nėra susieję savo telefono su sąskaita, apie gautus pinigus bus informuoti SMS žinute, su nuoroda į MainIBAN.com puslapį, kuriame liks tik susieti sąskaitos numerį, kad mokėjimo paslaugų teikėjas galėtų iki galo įvykdyti pinigų pervedimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Skalvis:

  Gal ne į temą, bet pasidalinsiu šviežia, bet kartoka patirtimi: Facebook’as vis siūlo reklamuoti ką ten beturėtum. Pasidaviau, lengva ranka paspaudžiau, kad noriu ” prastumti ” savo puslapį, jokių apmokėjimo pažadų nedaviau. Ir ką, po kelių dienų gaunu pranešimą, kad jie nuo mano paypal sąskaitos nusiėmė 26 eurus. Ir niekaip negalėjau rasti kaip sustabdyti tą ” reklamą ”. Tiesiog išsituštinau sąskaitą. Dabar zyzia, kad neranda pinigų 2 eurų skolos.

 2. Skalvis:

  Tiesa, tada einant į paypal sąskaitą, kad kuo greičiau ištuštint, pareikalavo keist slaptažodį – pakeičiau. Nebegalėjau įeit į sąskaitą, nei senu, nei nauju. Į paštą gavau pranešimą, kad pakeičiau Google sąskaitos slaptažodį, apie paypal nė žodžio. Jau buvau palaidojęs ir sąskaitą ir pinigus. Kap ten google, facebook ar google parašysi – visų jų ” moj adress ni dom y nė ulica ”. Po pusdienio vistik prisikasiau iki galimybės dar kartą keisti paypal slaptažodį, pinigus radau. Vo tap. Galima sakyti, kad durniu ir bažnyčioj muša, arba: visos tos gėrybės kuriamos ne iš meilės žmonėm, bet ir didžiulės, nenumaldomos meilės kai kam kitam …. 🙂

 3. Žemyna:

  Nuostabu!
  Turint galvoje piratavimo ir el. virusų pandemiją…

 4. Tvankstas:

  Eisime, sėdėsime, miegosime kaip ant adatų – ar mano pinigai nenujoti, ar ryšys nesutrikęs, o grynųjų jau nebėra … ir nebus kaip kažkada …

  • Žemyna:

   Nuraminsiu – laidoje 112 vis dažniau praneš, jog mabiliokų vagysčių sparčiai daugėja…
   Jei savo tel. numerio tarp policijos konfiskuotų „trofėjų” neišgirsite, žinosite, kad praeitą pusvalandį jūsų dar neapvogė… Duos Dievas, ir dabar prasidėjusį pusvalandį pasiseks…
   Kažin, naujovė veiks tik „išmintinguose”?
   Jei taip, staigiai šoktelės senųjų mobiliųjų paklausa. Bent jau vaikams tokius pirks – kad vaikus apsaugotų nuo plėšikų…

 5. Žemyna:

  Nuostabus dalykas ta internetika, kibernetika ir kt. keiksmažodžiai.
  Nei pajusi, nei suvoksi, kad tave seniausiai žvitrūs vyrukai apšvarino, jog esi prasiskolinęs bankrotas, ar kad tapai kažkieno nuosavybe ir tu, ir tavasis grandiozinis NT 🙁 Ne tik dabartyje „įsiskolinęs”, bet ir visiems tavo būsimiems apsireiškimams šioje ašarų pakalnėje. Ti va tep, panowie šlėktos ir kitos liekanos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: