Strateginę mokslo ir inovacijų politikos kryptį formuos Vyriausybės komisija (0)

MOSTA logo.

MOSTA ženklas

Rugpjūčio 3 d. į pirmąjį posėdį susirinko atnaujintos sudėties Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) strateginė taryba. Posėdžio metu buvo sutarta dėl pagrindinių 2017-2018 m. veiklos krypčių bei nuspręsta prioritetą teikti Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairių patvirtinimui ir įgyvendinimo priežiūrai.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad ši Taryba turi būti visos studijų, mokslo ir inovacijų sistemos vėliavnešiu. „Šiandien matome, kad pagrindinė Lietuvos augimo, konkurencingumo tarptautinėje erdvėje perspektyva yra žinios, mokslas ir inovacijos. Į studijų, mokslo ir inovacijų plėtrą turime žiūrėti strategiškai, tikslų siekti nuosekliai, didinti ministerijų, mokslo ir verslo subjektų tarpusavio koordinaciją. Iš naujosios Tarybos veiklos tikiuosi darnios mokslo ir inovacijų politikos kūrimo, perspektyviausių plėtros krypčių atpažinimo ir pasirinkimo bei nuoseklaus jų laikymosi“, – kalbėjo Tarybos pirmininkas S. Skvernelis.

Premjero žodžiais, turime daugybę parengtų strategijų, apibrėžiančių mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtros galimybes, daug nacionalinių ir ES paramos lėšų investuota į infrastruktūrą, kompetencijas, mokslo ir verslo bendradarbiavimą,  tačiau pažanga nėra tokia, kokios norėtųsi. „Iš naujos sudėties Tarybos narių tikiuosi asmeninio ir institucinio įsitraukimo, profesionalaus bei tvaraus mokslo ir inovacijų politikos formavimo“, – posėdžio metu teigė S. Skvernelis.

Planuojama, kad Taryba daug dėmesio skirs mokslo, inovacijų ir verslo centrų koordinavimui ir plėtrai, Sumanios specializacijos strategijos pažangos priežiūrai, valstybės užsakymų MTEP paslaugoms sistemos sukūrimui bei MTEPI tarptautiškumo skatinimui.

Sauliaus Skvernelio pirmininkaujamą MTEPI tarybą sudaro 12 narių ir 12 ekspertų. Tarybos pirmininko pavaduotojais paskirti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Šios Vyriausybės komisijos sekretoriato funkcijas atliks Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).

Visa informacija apie Tarybos veiklą skelbiama interneto svetainėje.

Apie Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centrą (MOSTA):

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, veikiantis kaip viešoji įstaiga, kurios steigėja ir savininkė yra valstybė, o savininkės teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras yra ekspertinė institucija, teikianti įrodymais grįstą informaciją ir rekomendacijas dėl visuomenei aktualių mokslo, studijų ir inovacijų politikos formavimo ir įgyvendinimo sprendimų priėmimo.

MOSTA veiklos sritys: mokslo, studijų ir inovacijų sričių stebėsena, vertinimas ir su tuo susijusi kita veikla.

MOSTA veiklos rūšys:

  1. vykdyti mokslo, studijų ir inovacijų stebėseną, vertinimą atsižvelgiant į valstybės, visuomenės ir ūkio poreikius;
  2. teikti Lietuvos Respublikos Seimui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei rekomendacijas dėl mokslo, studijų ir inovacijų politikos tobulinimo, siekiant didinti mokslo, studijų ir inovacijų efektyvumą ir skatinti inovatyvios ekonomikos augimą;
  3. rengti mokslo, studijų ir inovacijų politikos strategines įžvalgas;
  4. rengti ir viešai skelbti mokslo, studijų ir inovacijų politikai formuoti ir įgyvendinti reikalingą įrodymais grįstą informaciją, įtraukti į šią veiklą mokslo, studijų, inovacijų sistemos suinteresuotąsias šalis;
  5. atlikti mokslo, studijų ir inovacijų politikos įgyvendinimo analizę ir teikti rekomendacijas, kaip ją tobulinti;
  6. teikti siūlymus, kaip derinti tarpinstitucinę ir tarpžinybinę veiklą mokslo, studijų ir inovacijų politikos srityse;
  7. atlikti Vyriausybės komisijos – Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų strateginės tarybos ir Vyriausybės komisijos nacionalinei žmogiškųjų išteklių stebėsenai koordinuoti sekretoriatų funkcijas;
  8. rengti ir viešai skelbti savo metines veiklos ataskaitas.
Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: