Lietuvoje laukiama audros (video) (5)

Audra | Pixabay.com nuotr.

Audra | Pixabay.com nuotr.

Rugpjūčio 2 d. Lietuvoje kils audra ir škvalas – įspėja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Pranešama, kad šiandien daugelyje Lietuvos rajonų numatyta labai smarki audra su liūtimis ir smarkiomis perkūnijomis. Gali kristi kruša, kilti škvalas, o pietų, pietvakarių vėjo gūsiai vietomis įsismarkauti nuo 15-20 metrų per sekundę naktį iki 17-22 metrų per sekundę dieną.

PAGD primena, kad audros metu nereikėtų išeiti iš namų, ar būti ten, kur gali kilti akivaizdus pavojus.  Jei esate lauke, jokiu būdu nestovėkite  po elektros perdavimo linijomis, įvairiais reklamos ar skelbimų stendais, kuriuos gali nuplėšti vėjas ir jus sužaloti. Negalima stovėti ir po pavieniais medžiais. Jei kartais audra užkluptų kelyje, geriau sustoti ir palaukti, kol ji praeis, nes jos metu labai pablogėja matomumas.

Būtina pasirūpinti ir savo turtu. Todėl iš anksto reikėtų pritvirtinti ir surinkti daiktus iš balkono, kiemo ar sodo, kad juos pakėlęs vėjas, neišdaužytų pastatų langų ir šiltnamių stiklų.

Artėjant audrai būtina išjungti televizorius, kompiuterius,  buities prietaisus. Nereikėtų pamiršti ir sandariai uždaryti langų, stoglangių bei durų.  O  nelaimės atveju  reiktų skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: