ŠMC bus paskelbtos atrinktos Lukiškių aikštės paminklo projektų idėjos (10)

LAISVĖS KARYS. Skulptorius Arūnas Sakalauskas. Vyčio paramos fondo nuotr

LAISVĖS KARYS. Skulptorius Arūnas Sakalauskas | Vyčio paramos fondo nuotr

Nors Lietuvos šviesuomenė beveik vieningai pasisakė už visuomenės surengtame visuomeniniame konkurse išrinkto Vyties paminklo „Laisvės karys“ statybą Vilniaus Lukiškių aikštėje, tačiau paskutinį žodį šioje byloje vis tik nori tarti Kultūros ministerijos valdininkai ir Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) korifėjai.

Liepos 28 d., 11 val. Vilniuje Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2) vyks trumpa spaudos konferencija, kurioje bus paskelbtos taip vadinamų „kūrybinių dirbtuvių“, skirtų sukurti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lukiškių aikštėje Vilniuje, atrinktos projektų idėjos.

Dalyvaus: Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas, ekspertų atstovai.

Spaudos konferencijoje bus paskelbti penkios projektų idėjos, joms bus suteiktas poros mėnesių laikas tolimesniam tobulinimui. Žadama, kad galutiniame vertinime dalyvaus ne tik ekspertai, visuomeninių organizacijų atstovai, bet ir visuomenė. Primename, kad pavasarį paskelbtame konkurse galėjo dalyvauti visi norintys. Konkursui buvo pateiktos 32 projektų idėjos.

Kaip žinia, visuomenininkai neapsikentę kultūros valdininkų neveiklumu patys ėmėsi ryžtingų veiksmų ir įkūrę „Vyčio“ paramos fondą sutelkė gausų Lietuvos šviesuomenės atstovų būrį palaikantį siūlymą Lukiškių aikštės centre pastatyti kovų už Lietuvos laisvę simbolį Vytį.

„Tokius dalykus, kaip statyti ar ne nacionalinius paminklus turi nuspręsti ne siaura profesinė grupė, o šalies visuomenė“, – sakę pernai įkurto Vyčio paramos fondo valdybos pirmininko pavaduotojas Vilius Kavaliauskas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: