Kauno rotušė kviečia į 475-ąjį gimtadienį (0)

475-asis Kauno rotušės gimtadienis | Rengėjų nuotr.

475-asis Kauno rotušės gimtadienis | Rengėjų nuotr.

Liepos 28 d., penktadienį, 10.30 val. Kauno miesto muziejus visus didelius ir mažus kviečia kartu atšvęsti 475-ąjį Kauno rotušės gimtadienį. Simboliška, kad 1542 m. liepos 28 d., t.y. švento Pantaleono dieną, tarp dešimtos ir vienuoliktos valandos pagal vidutinį laikrodį buvo pradėti kloti mūrinės rotušės pamatai. Pagal tų laikų paprotį pirmame pamatų akmenyje buvo įmūrytas vienas florinas (trisdešimt grašių) ir miestiečiams padovanota statinaitė midaus.

Šventę pradės ir iš istorinio rotušės balkono kauniečius bei miesto svečius pasveikins istorinis miesto burmistras. Muzikinį sveikinimą dovanos jau ne vienerius metus kartu grojantis Onos Peičiūtės ir Aistės Rimkutės duetas. Ona groja fleita, Aistė – gitara. susirinkusieji galės įsitikinti, kad šių damų atliekama muzika šildo, nukelia į prisiminimus, sukelia nostalgiją ir tiesiog skleidžia gerą atmosferą.

Gimtadienio šventės metu vyks ne tik linksmybės, bet bus atliekami ir svarbūs bei aktualūs dalykai. Rotušės Baltojoje salėje bus iškilmingai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Sutartis suvienys Rotušės aikštės draugiją, Senamiesčio draugiją ir Kauno miesto muziejaus bendruomenę siekti tolimesnio rotušės klestėjimo.

Rotušės gimtadienio šventėje dalyvausiantys vaikai ir jų tėveliai galės pasidžiaugti spalvingais, į orą paleistais balionais, pasigrožėti muilo burbulų gausybe bei įvarove. Norintys ne tik pramogų, bet ir žinių, galės sudalyvauti nemokamoje ekskursijoje „Kur veda rotušės požemiai“ , kurioje bus galimybė sutikti iš viduramžių atklydusį budelį. Ekskursijos vyks 12:30, 14:30 ir 16:00 val., tačiau norint dalyvauti ekskursijoje būtina iš anksto užsiregistruoti tel. (8 37) 208 220 arba el. paštu edukacijuskyrius@kaunomuziejus.lt.

Visi kviečiami į Kauno rotušės gimtadienį 2017 m. liepos 28 d.

Visi kviečiami į Kauno rotušės gimtadienį 2017 m. liepos 28 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: