Kokių mokytojų Lietuvai reikia šiandien? (26)

Mokytojas_Pixabay nuotr

Mokytojas | Pixabay nuotr.

Prastai parengti specialistai, kritęs mokytojo vardo prestižas, kai kurių sričių pedagogų trūkumas, į užsienio mokyklas bėgantys baigiamųjų klasių moksleiviai – švietimo sistemos pertvarkoje prisimenamos ir įsisenėjusios ar naujai iškilusios bendrojo lavinimo mokyklų problemos. Koks turi būti šiandieninis mokytojas ir kokių labiausiai pasigenda patys Lietuvos moksleiviai?

Charizmatiškos asmenybės

Moksleiviai ir ugdymo įstaigų vadovai nori šiuolaikiškų, aktyvių ir veržlių mokytojų, kurie nebijotų peržengti stereotipinių rėmų ir nebūtų vien tik dalykinių žinių perteikėjai.

„Mokyklos ieško aktyvių, savo specialybei atsidavusių mokytojų. Norima, kad pedagogai taptų moksleivių mentoriais, vyresniais broliais vedliais, kuriems nebūtų svetimos jų problemos. Suprantama, šiandieninis pedagogas turi būti ir technologiškai išprusęs, nes didžioji dalis užduočių atliekama pasitelkus kompiuterines technologijas“, – teigė Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) direktorius Tomas Kivaras.  

Nors teigiama, kad Lietuvoje jaučiamas mokytojų perteklius, pašaukimą pedagogikai turinčių specialistų trūksta. Moksleiviai vis labiau nori charizmatiškų asmenybių, kurių šalies mokyklose yra vienetai.

Pasak T. Kivaro, tokius pedagogus parengti sunku, nes daug lemia įgimtos asmeninės savybės. Gerų ir darbui atsidavusių mokytojų, sako KTU gimnazijos vadovas, yra vienetai, tad jeigu ugdymo įstaiga turi du arba tris tokius mokytojus – jau laikoma pasiekimu.

„Mokytojai turi mokėti sudominti moksleivius, motyvuoti mokslui, būti aktyvūs. Norisi, kad jie dažniau naudotų kitus mokymo metodus“, – sakė KTUG vienuoliktokas Edvardas Lukošius.

Šiai nuomonei antrino ir kita KTUG gimnazistė Luka Kemežytė, mananti, kad geras mokytojas supranta moksleivį, įsigilina į jo norus ir lūkesčius.

Kūrybiškumas pedagogikoje

Šiuolaikinės mokymo įstaigos ieško specialistų, gebančių moksleivius ir studentus vesti kūrybine linkme bei siekiančių geresnių mokymosi rezultatų.

„Kūrybiškumas – vienas pagrindinių elementų, kurių reikia mokytojams, dėstytojams. O jeigu jie dar ir inovacines naujoves skatintų,  švietimo aplinkoje būtų pasiektas stiprus proveržis. Deja, kol kas dirbama taip, kaip mus mokę profesoriai. Reikėtų remtis užsienio praktika, kai studentui nebūtina visko mokėti, bet jis žinotų, kur rasti reikiamą informaciją“, – teigia KTU Dėstytojų akademinių kompetencijų centro vadovė Asta Daunorienė.

Kol kas minėta linkme švietimo sistemoje judama itin lėtai. Tam įtaką daro nepalankios ir nepatrauklios sąlygos mokytojams, jaučiama nepakankama pagarba šiai profesijai. Pedagogus rengiantys specialistai pripažįsta, kad trūksta bendradarbiavimo tarp skirtingo lygio švietimo įstaigų, nevykdomi bendri projektai.

„Vis dar nėra sisteminio požiūrio, nesusėdama prie bendro stalo su darželio auklėtojais, pradinių mokyklų mokytojais, nekalbama su vidurinių, gimnazijų ir universitetų dėstytojais. Visi dirba atskiruose laukuose, nematydami bendro paveikslo, kaip turėtų atrodyti švietimo sistema. Nežinia ir kaip vieningai joje veikti“, – sakė A. Daunorienė. 

Vieša paslaptis, kad nemaža dalis vienuoliktokų išvažiuoja baigti mokslų į kitų Europos šalių mokyklas, mat siekiama ne tik geresnio išsilavinimo, bet ir geresnių sąlygų stojant į užsienio universitetus. Pasak A. Daunorienės, reikia atsižvelgti į demografinius pokyčius ir siekti, kad kuo greičiau švietimo sistemoje įvyktų lūžis: „Norint pokyčių, reikia bendrai spręsti, ką daryti kitaip. Būtina kuo greičiau suremti pečius, kad išlaikytume Lietuvoje jaunąją kartą.“

Prestižo kėlimas

Pastaraisiais metais visuomenė sumenkino pedagogo vardą, nors jų atliekamas darbas yra itin svarbus – pastebi A. Daunorienė.

„Gaila, kad sugriauta geroji patirtis, kai pedagogas laikytas išminties šaltiniu, turinčiu pakankamai kompetencijos įvairiais klausimais. Bet reikia pradėti mąstyti kitaip, nes jie daro didelį darbą – ugdo mūsų vaikus, ištisas kartas. Ne mokytojai turi reabilituoti savo vardą, o visuomenė. Pagarba ir tolerancija rodo brandžios visuomenės požymius, tad reikia to siekti“, – mano A.Daunorienė.   

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

26 komentarai

 1. Skalvis:

  Lietuvai mokytojų nebereikia ( kiek pastatyta po ruso mokyklų ? ) . Pigios ir išsilavinusios darbo jėgos reikia Vakarams, o Lietuvos valdžia tik prekiauja žmonėmis. Žinoma, už kvalifikuotą darbuotoją moka daugiau, bet gal, tegu Vakarų kapitalistai rūpinasi švietimo sistema Lietuvoje ?

 2. Tomas:

  Labai trūksta liberalių idėjų skleidėjų mokyklose, tokiu būdu pirmiausia užaugintume vienas kitą gerbiančius ir palaikančius piliečius.

  • Kemblys:

   Tomai, gal galėtum trumpai apie ,,liberalių idėjų” esmę?
   Pasiginčytume, jei niekas nepradės čia dergliotis. Mano nuomone nėra ,,liberalių idėjų” – gyvenu ir nesuku dėl nieko sau galvos.

   • Tomas:

    Liberalios idėjos: žodžio laisvė, žiniasklaidos laisvė, laisvė pasirinkti arba nepasirinkti tikėjimą, laisva rinka, demokratiška visuomenė, lyčių ir rasių lygybė, nevaržomos asmens laisvės ir teisės, atvyrumas pokyčiams.

    • Tvankstas:

     Tomui :
     Liberalios idėjos ? Kas tai ? Modernite’ pagal Š. Bodlero (Baudelaire) narko – sifilitinį pavyzdį ?
     Paeiliui.
     1. ‘Žodžio laisvė’ – jos negalima aptikti jokioje valstybėje per Žmonijos aprašytąjį gyvenimą. Niekur.
     2. ‘Žiniasklaidos laisvė’ – visa žiniasklaida yra verslas arba politinis propagandinis įrankis, ir verslas, ir įrankis yra valdančiosios klikos MIPP (masinės informacijos ir propagandos priemonės) žmonių masėmis vadelioti.
     3. “Laisvė pasirinkti arba nepasirinkti tikėjimą’ – Jums yra žinoma, kad katalikai / krikščionys yra labiausiai persekiojami ir MIPP tyli, lyg mirusi.
     4. ‘Laisva rinka’ – nesupratau, apie ką Jūs čia ? Kur kada taip yra buvę ? Laisvų džiunglių rinka – tada sutinku.
     5. ‘Demokratiška visuomenė’ – kodėl demokratiška visuomenė geriausia ? Todėl, kad kito pasirinkimo nėra ? Dar prieš 2360 metų Aristotelis išsireiškė : ‘demokratija yra blogiausia iš visų santvarkų, kurioje hienos valdo asilus’. Aristotelis žinojo visas galimas santvarkas ir iki šiandien nieko naujo neatsitiko, vis tas pat kartojasi.
     6. ‘Lyčių ir rasių lygybė’ – dėl vyro ir moters skirtingumų nėra ko net ginčytis, tai reikštų ginčytis su amžinąja patirtimi.
     Dėl žmogaus odos spalvos – per 70 tūkstančių metų žmogus (tada tik negrai) protiškai daugiau neišsivystė, bet atsiradę didžiuliai genetiniai skirtumai dėl mutacijų, sukuriantys apribojimus žmonėms dėl įgimtų kūniškųjų ir protinių savybių (pvz., daugiau kaip pusė žmonių yra iš protėvių su Dauno (Down) sindromu arba politiškai nekorektiškai – mongolizmu, kurios yra trukdančiosios įvairių tikslų pasiekti.
     Šiandieninė Vakarų visuomenė yra be galo rasistinė, tai slepiama saldžiomis šypsenomis (taip apgaunami) ir politiškai korektišku melu MIPP, kai apiplėšiami ištisi žemynai – Lotynų Amerika, Afrika, Azija, Rytų Europa, vis tas pat kolonializmas lyg 19 amžiuje, tik tai atliekama bankiniu būdu.
     7. ‘Nevaržomos asmens laisvės ir teisės’ – gerbiamasis, o kur pareigos ir atsakomybė ? Jūs gimėte iš nekalto prasidėjimo ‘in vitro’ ir būsite klonuojamas ?
     8. ‘Atvirumas pokyčiams’ – Dekalogas iki šiandien išliko kaip amžinosios vertybės, tai koks atvirumas, tai kokie pokyčiai neišsitenka Dekaloge ?

     Pabaigai grįžtant prie straipsnio.
     Klasikinė jėzuitų gimnazija su lotynų ir graikų kalbomis, logika yra geriausias mokyklos modelis ir patvirtintas laiko.
     Visų šių trijų dalykų labiausiai trūksta šiandieniniams politikams, intelektualams.
     Pagal šiandienines politiškai korektiškas programas ir reikalaujamą elgesį su mokiniais mūsų mokykloms visiškai nereikalingi mokytojai – asmenybės. Reikalingi tokie, kokie yra.
     Kaip bevartytų politikai, bet lig šiandien Lietuvos mokytojai ruošė moksleivius darbui Vakaruose, o ten labiausiai reikalingi ‘durni ir drūti’.
     Visa ekonomika Lietuvoje sutvarkyta taip, kad vystymasis vyksta tik ‘teisingų verslininkų teisingose įmonėse’, tai moksleiviui / studentui baigus telieka arba už mažą atlyginimą dirbti Lietuvoje, arba už mažą atlyginimą Vakaruose.
     Deda į stalčius magistrų diplomus ir važiuoja beveik trisdešimtmečiai pradėti darbinės veiklos fabrike juodadarbiu kurioje tai Vakarų šalyje.
     Ne mokymo programose esmė.

    • LosAngeles:

     Zinote, klausimas tik vienas: ar jus pats tikite tuo ka cia priraitete? Liberalai buna keliu rusiu: nesusiprate, ligoniai ir verslininkai (kurie is to nauda pesa). Kuriai rusiai priklausote jus, spreskite pats… 🙂 O jei apie jusu isdestytus punktus, tai nesitiki kad kazkas dar tuo tiki, bet… pabandykime su (gyvais) pavyzdziais
     Zodzio laisve
     Ka tik nuskambejes ivykis: http://alkas.lt/2017/07/10/vu-politikos-mokslu-institute-kova-su-prof-v-radzvilo-reakcingomis-paziuromis/
     Akivaizdu ne visiems galima reiksti ‘laisva zodi’. Jei jis nesutampa su oficiozu, gali buti pavojinga… 🙂 (galima dar prideti ZV, RP atvejus, ir vaizdelis aiskus is karto)
     Ziniaskalaidos laisve… Ka gi, galima vel pazvelgti cia pat ir ka tik: http://alkas.lt/2017/07/10/r-navickas-fake-news-jau-ir-lietuvoje/
     Visos ziniu agenturos kazkam priklauso, turbut sutiksite su tuo… Liaudis sako: kieno vezime sedi, to ir giesme giedi. Kas leis zurnalistui laisvai rasyti ka jis nori? Jis rasys tik tai ka jam ‘darbdavys’ leis. Tai ir kvailiui aisku.
     Laisve (ne)pasirinkti tikejima? Norite pasakyti kad jus darbdavys, valstybines istaigos, mokykla, socialiniai darbuotojai ar nevyriausybines organizacijos vercia (ne)pasirinkti koki tai tikejima? Neleidzia balsuoti, nesuteikia sveikatos paslaugu, neaptarnauja maisto prekiu parduotuveje??? Nu kad negirdejau apie tai. Valstybe yra sekuliari, galite buti katalikas, budistas, sunu slapimo ar neplautu kojimiu garbintojas. Nelabai kam tai idomu (nebent labai jau atkakliai garbinsite neplautas kojines…)
     Laisva rinka… Kaip rinka gali buti laisva? Joje visada kazkas yra!!!! Tai nera tuscia vieta. Jei kazkas yra, reiskia jis turi savo tikslus, jei turi tikslus- jis ju siekia (pagal galimybes). Vienos galimybes tikslu siekti pas provincijos duonos kepyklele, ir visai kitos galimybes pas Microsoft, Cocacola ar Monsanto. Pabandysite itikinti, kad atejus i kazkuria vieta cocacola saziningai pagal ‘rinkos desnius’ konkuruos su mazomis toje vietoveje veikusiomis gerimu daryklomis???
     Demokratiska visuomene… Kaip pasake viena zinoma asmenybe: jei nuo rinkimu kazkas priklausytu, mums niekas neleistu balsuoti. Kur ci ademokratija matote mielasis, kada uz tula seimo ‘sena nari’ antrame rate prabalsavo gal tik pora desimciu nuosimciu balsuotoju, bet jis seime. Taip taip, bicelis kuriuo pasitikejimo israiska buvo mazdaug 25uz 75pries seime…. nes sarase geroje vieteleje irasytas 🙂 Jus tai vadinate demokratija??? Nu kad ne…
     Lygybe… Cia jau visai rimta. Per daug nesipleciant: ar lygus yra liepa ir berzas? O koja rankai? O pirstelejimas pakakojimui? O … Zinote, visiskai didzioji dauguma mazu vaiku, dar nieko negirdejusiu apie situos marazmus, elgiasi labai skirtingai pagal lytis (turbut todel ir lendama jau ir i darzelius, kad tik kuo anksciau uzkresti vaikus ‘pazangumu’). Vyrqas ir moteris savo psichika labai skiriasi, ne tik kunu… Liepa ir berzas- tai medziai. Tuo jie vienodi, bet savo savybemis (ir isvaizda) jie skiriasi. Ir pakankamai nemazai
     Nevarzomos laisves… Uzsimanete laisves? Cia turbut ir yra tas ‘arkliukas’ ant kurio jaunus zmones pagauna liberalizmas. Jis, deja, tik nepasako, kad laisves nebuna be atsakomybes… Atsakomybes pries tauta, visuomene, seima… Oi, atsiprasau, keli isvardinti dariniai patys savaime varo ‘liberalizmo sauklius’ i nevilti. Laisve nera pigus dalykas, kad ji butu galim aduoti kiekvienai nebrandziai asmenybei. Visa tai baigiasi, kaip taisykle, doroviniu nuosmukiu, nes uz savo ‘laisves proverzius’ tokios asmenybes atsakomybes prisiimti nenori (kaip taisykle). Kas del teisiu, tai mes turime ja tik viena… Taip taip mielasis, tik viena. Gal pabandysite atspeti kokia? Nors… tai yra atlikti savo pareigas. Tik tiek tu musiu teisiu. Priesingu atveju visa tai veda visuomeneje i konfliktus, nes mano ‘teises’ anksciau ar veliau kazkada kazkur susikirs su kazkieno kito teisemis, ir tada…
     Atvirumas pokyciams…. Kaip tai siejasi su liberalumu? Uzsienyje kaip kur jau propaguojama lyti nurodancio ivardzio nenaudojimas, zodziu tevas, motina atsisakymas… Tai turetu buti atvirumas pokyciams? Pamastykite, ar tai pokyciai, kurie visuomene padarys sveikesne ir darnesne. Ar tikrai per amzius svento zodzio ‘MOTINA’ atsisakymas toks butinas ir siektinas pokytis…

     • Tomas:

      Mano išvardintos liberalios idėjos yra siekiamybė, o ne realybės konstatavimas. Tai siektinos idėjos, kurios kol kas pilnai nėra įgyvendintos Lietuvoje.

      Vyro ir moters lygybė reiškia, kad jie abu yra žmonės ir turi vienodas teises, laisves ir pareigas. Nebūkite naivuolis.

      Atvirumas pokyčiams jums bus nesuprantamas, deja, niekada. Ši idėja bus jums perdaug sudėtinga, todėl būtų beviltiška čia išsiplėsti.

      • LosAngeles:

       Sakote siekiamybe? Tegu… Liberalizmas, laisves idejos po europa klaidzioja jau keli simtmeciai, o ir atkakliai igyvendinti bandomos jau ne viena desimtmeti… Ir ka? Vis dar siekiamybe? Kelis simtmecius siekiate, siekiate o rezultatas tas pats. Karai ir susvetimejimas, zodzio laisve perkama ir parduodama, zmogaus teises isvirto i ‘mazumu’ ir neaisku kieno (valstybes valdo tikrai ne vyriausybes, tai akivaizdu) diktata… Ne, aciu, nelabai toliau norisi to siekti. Sutinku su tamsta pilnai: as to nesuprantu.
       Berzas ir liepa taip pat medziai, bet jei ju savybes skirtingos, tai kaip jie gali tureti vienodas ‘teises ir pareigas’??? Jus tikrai norite pasakyti kad galvos ir siknos teises ir pareigos vienodos ir galima reikalauti is ju to paties? Nebukite naivuolis…
       Tai gal jus ir nesipleskite. Pakankamai issipletusiu yra, pakankamai daug graziu straipsniu ir filosofiju, o zmogus su zmogumi bendra kalba kalbedami nesusikalba, nes… kaip susikalbesi, jei kazkoks kvailys nesupranta kad kiekvienas organas, kiekvienas Kurejo tvarinys turi savo savybes ir paskirti, ir tik pagal tai galima is jo reikalauti atsakomybes ir suteikti teises. Yra geras romanas- suns sirdis. Apie lygybe, laisves, demokratija…. O ir siaip laikai tada buvo itin idomus, idomus ivykiai vyko….. Sekmes jums
       Pabaigai pamastymui:
       h t t p s : / / w w w .youtube. c o m /watch?v=k47a2_nqt7o

       • Tomas:

        Nežinau ar sekate paskutinės naujienas, nes jau 50 metų pasaulis nebuvo toks taikus nuo XIV a.

        https://ourworldindata.org/war-and-peace/

        Liberalių idėjų dėka pasaulis tampa taikesnis, žmonės gyvena ilgiau, geriau ir turtingiau. Mažėja karinių konfliktų, stiprėja prekybiniai ryšiai. Mes dar labai toli nuo galutinio tikslo, bet pirmi žingsniai jau neša vaisius.

        • LosAngeles:

         Dekui uz nuoroda. Yra peno pamastymui… Mestelesiu ir jums si ta (pasufleruosiu, ziureti reiketu i dalyvavusiu ir zuvusiu skaiciu):
         h t t p s : / / en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Grunwald
         Saltiniai apraso labai skirtingai tuos duomenis. Ir ta pati rasite domedamasis bet kuriuo musiu, net ir vykusiu pakankamai nesenai. Jus gi norite pasakyti, kad kazkas suskaiciavo 15a. vykusiu musiu aukas? Drisciau abejoti siuo teiginiu
         Prekyba ir visa kita… taip. pasaulis globaleja, todel globaleja ir prekyba, ir karai… bet prie ko cia liberalizmas?

   • Tomas:

    Pažiūrėkite į Tvankso komentarą ir suprasite kam reikalingos liberalios idėjos švietimo sistemoje.

    • Kemblys:

     Nekreipk dėmesio į ‘Tvanksto’ paklodes – jis nemąsto.

     Tomai, jei teisingai apibūdinai ,,Liberalių idėjų” esmę, tai jos primena vėžinės ligos esmę – visos ląstelės gyvena tik sau. Vėžys greitai nuvaro į kapus. Žmonijos veiklos padariniai per kelis šimtmečius kels vis daugiau ir daugiau rūpesčių ateinančioms kartoms.
     Manau, kad mokyklose reikėtų aiškinti vaikams, kad dar tik prieš kelis šimtmečius žmonės gyveno gentyse. Gentys gyvavo dešimtis tūkstančių metų todėl, kad jos susiliedavo su savo Žemės lopinėliu – neišvesdavo Gamtos iš pusiausvyros. Vyrai saugodavo savo Žemę nuo atėjūnų, o moterys kartais, nutekėdamos į gretimas gentis, suartindavo tas gentis. Gentyse niekas nesuprastų ,,lyčių ir rasių lygybės” – vyrai negimdo, o svetimtaučiai geri tol, kol gyvena savo žemėse. O ,,nevaržomos asmens laisvės ir teisės”, be pareigos saugoti savo visuomenę, yra palaida bala. Demokratijos esmė nesiskiria nuo LIAUDIES VALDŽIOS, kuri buvo tarybiniais metais. Gentis valdė žmonės išsiskyrę savo vidine jėga, o valstybines visuomenes valdo (nebūtinai stipriausi asmenys) žmonės, kurie remiasi suteikta išorinė kitų žmonių jėga.

     • Tomas:

      Dėl vėžinių ląstelių palyginimo su individo laisve. Visa žmonija yra kaip vienas didelis organizmas, o kiekvienas žmogus yra tarsi to organizmo vienas organas. Jūs esate visiškai teisus, jeigu žmogaus ausis arba pirštas sugalvotų, kad jis yra svarbesnis už visą organizmą arba už kitus organus – jį reikėtų pašalinti arba perauklėti. Čia liberalios idėjos kaip tik ateina mums į pagalbą, nes teisinėje demokratijoje nei vienas organas nėra svarbesnis už kitą, visų teisės yra lygios.
      Jūsų paminėtos gentys būtų lyg organų grupės, kurios gina savo teritoriją ir kovoja dėl resursų. Pagalvokite kaip atrodytų žmogus jeigu jo abi rankos kovotų tarpusavyje. Toks žmogus būtų labai ligotas ir pasmerktas.

      • Kemblys:

       Tomai, o tu pats ar bent suvoki tą ,,liberalių idėjų” siekiamybę? Šiurpu skaityti, kai išsilavinusiam žmogui Gamta tik ,,resursai”…
       Negi dar nesuvokei, kad ,,demokratiškai” išrinkta valdžia pataikaus daugumai, t.y. valdymo klaidas taisys, kai išryškės pasekmės netinkančios daugumai?..
       Beje, žmonija susideda ne iš žmonių, o iš tautų…
       Nepasiruošęs, Tomai, esi skleisti savo tas ,,liberalias idėjas”.

       • Tomas:

        Žmonija susideda iš žmonių. Kaip ir vandenynas iš vandens, o ne iš įdubų.

        O jūs norite valdžios kuri tarnautų tik sau ar keliems “išrinktiesiems”? Koks valstybės valdymo modelis jums priimtiniausias? Aš rimtai, kokia valstybė, jūsų manymu, yra idealus modelis ir Lietuva galėtų sekti jos pavyzdžiu?

     • Tvankstas:

      Moterys nenutekėdavo į gretimas gentis, bet buvo užkariautojų imamos į žmonas.
      Lietuvių tauta genetiškai yra ant suomių-esčių moterų pagrindo.

      • Kemblys:

       Tvankstai, gal tu rašyk savo tą knygą… bo, po tavo aiškinimų čia, liko neaišku, kaip atsirado peilis tavo rankoje, jei buvote nuogi…

       • Tvankstas:

        Kembly, ko gi taip nervintis tenka dėl mano rašinių ?
        Man teko laimė apsiginti nuo šešių girtų ir apkvaitusių narkomanų, siekusių dėl 20 ar 50 eurų mane užmušti.
        Jeigu taip aš pačiam nepatinku, tai galiu palinkėti būti užpultam kelių girtų ir narkotikais apkvaišusių, liksi gyvas, pasišnekėsime, pačiam teks suprasti, ką tai reiškia.
        Niekas nuo jų nėra apdraustas ar apsidraudęs, ir tai gali ir atsitikti bet kuriuo paros metu, bet kada, bet kur.
        ‘Chevron’ šefas atvažiavo su žmona į Briuselį, išėjo pasivaikščioti vidury dienos centre, ir, kad plėšikai pavogtų žmonos rankinę, nušovė vyrą.
        Dar labiau linkiu, kad tai atsitiktų kam nors iš paties šeimos narių, tada tikrai turėsime apie ką pasikalbėti bet kuriuo atveju.
        Ar tik nebūsi tada pirmuoju savanoriu į ‘Mirties eskadroną’ Filipinų prezidento Rodrigo Dutertės pavyzdžiu jau Lietuvoje ?
        Galima pasiskaityti ir N. Testamente apie mušimą geležinėmis lazdomis, ką R. Duterte ir daro.
        Labai jau teisingas paties supratimas visiems aiškinti, bet prieš aiškinant bent žinoti reikia.

       • Tvankstas:

        Kembly, čia spausdinami straipsniai ir vykstantys pokalbiai nukreipti prieš liberalmarksistinius ‘progresus’.
        Viena iš ‘naujo žmogaus’ kūrimo dalių yra legalūs narkotikai.
        Man būnant Nyderlanduose tai teko patirti savo kailiu, kautis dėl savo gyvybės su šešiais užpuolikais.
        Man teko patirti teisėsaugos klastotes, kai besąlygiškai nieko neatsimenantys narkomanai yra teisūs.
        Kembly, pačiam žinoma ir visuotinai žinoma, kad Vytautas Didysis Žalgirio mūšyje pats kardu mojavo, nukirto nemažai kryžiuočių, gynė Lietuvą, savo karalystę.
        Davatkiška (fariziejiška, hipokritiška) yra, kai blaiviam žmogui neleidžiama net mintyse paties gintis nuo užpuolikų, progreso nešėjų.
        Kur paties nuoseklumas, kodėl pats ne už narkomanų neribotas laisves siautėti apsvaigus, plėšti, daužyti ir užmušti žmones ?
        Kodėl pačiam byra tiek krokodilo ašarų, kad manęs neužmušė narkomanai ?

 3. Skalvis:

  Tvankstui : ”Dėl žmogaus odos spalvos – per 70 tūkstančių metų žmogus (tada tik negrai).. ” – o kodėl negrai tada migravo į Europą ? Dėl išmokų ? 🙂 O gal šiauriečiai buvo ledynmečių išstumti į Afriką ir ten gavo gerą įdegį ? Tikim primesta ” tiesa ” ar , gal, mąstom patys ? 🙂 Dėl visa ko kitko – sutinku.

  • Tvankstas:

   Yra daugybės mokslininkų darbai, nustatantys, kad dabartinė Žmonija prasidėjo iš 7 negrių, atėjusių iš Tanzanijos ir sutikusių vienintelį vyrą Kalahario dykumos plotuose (mano hipotezė – Okavango upės deltoje, kas ir Biblijoje nusakoma : kur upė išsišakoja į penkias upes). Jų genetinis pradas siekia 150-200 tūkst. metų.
   Ankstesnieji žmonės (jų genetinis pradas pora šimtų tūkst. metų senesnis) išėję iš Afrikos buvo anksčiau.
   Toba ugnikalnio išsiveržimas (prieš 70.000 +-3.000 metų) sunaikino beveik abi žmonių rūšis.
   Kiek tai buvo likę ir ansktesniųjų žmonių, bet susitiko (apytiksliai) prieš 40.000 metų Kinijos plotuose ir kryžminosi, palikdami labai mažas išliekas.
   Prieš 9560 metų smogė 7 kometos galvos į Žemę ir iki 1 km aukščio cunamis nušlavė beveik visus žmones, liko gal 1 iš 6 ar 10 tūkstančių. Europoje gyvenę žmonės (tikėtina) žuvo visi.
   Mes išėjome iš Kaukazo kalnyno, kaip dauguma europiečių, tik fino – ugrai išliko Uralo kalnuose, mat Skandinavija buvo apklota ledu (2-3 km aukščio) ir tai buvo kaip bangolaužis.
   Mėlynakiai atsirado Kaukazo kalnyne tuo metu, bet tokias mutacijas patyrė ne visi, pvz. R1b (baskai, britai, …, baškirai, hausa (Afrikoje, Nigerijoje – susimaišę su vietiniais negroidais) iškeliavę apytiksliai iš Kapadokijos) netapo mėlynakiais.
   Genetinis atlasas labai iškalbingas, pameluoti prieš jį neįmanoma.
   Kalbotyra pasako, kad lietuviai, kai buvo negrai, žodį ‘velnias’ naudojo kaip ‘baltas’ prasme, tik žymiai vėliau mums ‘velnias’ tapo ‘juodas’.

   • Skalvis:

    Šaunu – labai įspūdinga ir įtikinama. Ačiū. Tik: ” Genetinis atlasas labai iškalbingas, pameluoti prieš jį neįmanoma.” O kas sudarinėja tą atlasą ? Žinot, pažįstat juos ir galvą guldot ? Ar čia nėra taip kaip su istorija: kieno valdžia – to ir tiesa ? 🙂

    • Tvankstas:

     Genetikos mokslas taip sparčiai vystosi, kad bandymas suklastoti greitai yra atrandamas.
     Be to, mokslininkai dirba įvairiose šalyse ir varžymasis per daug didelis, kad kiltų noras klastoti.
     Gal tik antraip yra : daugybė straipsnių su duomenimis yra apeinama politiškai korektiškų susipratėlių iš kitų sričių – politikos, istorijos, kalbotyros, sociologijos ir t.t.
     Dažniausi klastojimai yra Kinijoje, mat jai reikia pagrįsti hanų (kinų) (tai Down sindromui arba mongolizmui (o tai nutylima) vyraujant) gyvenimą bent paskutinius 40 tūkst. metų, o taivaniečius (austronezus) nutylėti, nors jie sudaro didelę dalį Kinijos gyventojų genetikos.

     • Skalvis:

      ” varžymasis per daug didelis …” ne labai įsivaizduoju tas varžybas sudarinėjant tą atlasą . Kokios čia komandos ir kaip nuspręsti kas pirmauja ? ps. Retai pasitaiko koks išminčius: gal pauškinsit judų kilmę ? Iš kur jie ?

 4. Skalvis:

  Beje: kodėl brukama ” tiesa”, kad Europietis iš medžio išlipo Afrikoje ? Logika labai paprasta: jei pats atsibeldei pajuodęs iš Afrikos – tai ko tau turėtų nepatikti dabartiniai atbėgėliai ? Juk jie tai Tu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *