A. Zolubas. Trečias dešimtmetis su neišmanėliais (35)

Alkas.lt koliažas.

Alkas.lt koliažas.

Jei artoją nuo žagrės į Boingo kabiną vietoj piloto pasodintume, lėktuvas ne tik nepakiltų, bet ir iš vietos nepajudėtų, nes artojas savo akiratyje nebuvo matęs tiekos mygtukų ir rankenėlių. Todėl artojas nesėda į lakūno kabiną. Tapti lėktuvo vadu reikia atitinkamą mokslą išeiti, lėktuvo valdymo patirtį įgyti, gauti atitinkamos kvalifikacijos patvirtinimą.

O ko reikia tapti politiku, valstybės vadovu?

Politika yra valstybės reikalų tvarkymas, tarsi turėtų būti ir aukščiausio lygio politikos mokyklos. Tačiau valstybės reikalų tvarkymo mokyklų nėra, todėl į politiką gali eiti bet kas, ir artojas nuo žagrės, ir bet kokių mokslų daktaras. Leidimus išduoda „šventąja karve“ vadinama demokratija. „Šventajai karvei“ nerūpi einančiojo į politiką išsilavinimas, ištikimybė valstybei, turimas turtas, kad klaidą padaręs galėtų valstybei atlyginti. Nelaiko renkamieji net pagrindinio valstybės įstatymo – Konstitucijos – egzamino. Trumpai tariant, tinka visiškas neišmanėlis. O jam leistina viskas, ko nedraudžia demokratiškai priimti įstatymai.

Pachlavanas Machmudas, XIV amžiaus išminčius ir poetas iš Bucharos, musulmonų kanonizuotas šventuoju, yra parašęs: 

Lengviau Kaukazo tris šimtus kalnų į trupinius sumalt piestoj
Ir dangaus skliautą nudažyt devyniskart savu krauju,
Sėdėti dešimt metų požemio vienutėj

Nei būt su neišmanėliu akimirką kartu.
Tik vienu, specifiniu, tačiau Tautai itin svarbiu – rašybos asmens dokumentuose – klausimu pateikiu neišmanėlių nepilną, savo bendrapartiečių sąrašą:

Pritarė Kirkilo-Kubiliaus projektui 70 Seimo narių, tarp jų TS-LKD frakcijos nariai: Andrius Kubilius, Antanas Matulas, Dainius Kreivys, Edmundas Pupinis, Emanuelis Zingeris, Gabrielius Landsbergis, Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė, Irena Degutienė, Kazys Starkevičius, Kęstutis Masiulis, Mantas Adomėnas, Mykolas Majauskas, Monika Navickienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rasa Juknevičienė, Sergejus Jovaiša, Tadas Langaitis, Vytautas Kernagis, Žygimantas Pavilionis.

Prie visiškų kalbos reikalų neišmanėlių, tačiau turinčių įstatymų leidybos galią, turėtume priskirti technokratą, premjerą Saulių Skvernelį, kuris neva pasišovė kurpti pavardžių įstatymą pagal Kirkilo-Kubiliaus projektą.

Sakytume, ne akimirką, o dvidešimt septynerius metus „šventoji karvė“ mus įkalino būti su neišmanėliais. Netruks ateiti nauji Seimo rinkimai. Įsidėmėkime šias ir kitas pavardes, kad išvengtume taip ilgos „akimirkos“.

Nebandykite, bendrapartiečiai, manęs už tariamą įžeidimą atiduoti teismui, šalinti iš TS-LKD partijos (esu jos eilinis), nes mano teisumą liudys bemaž 70 tūkstančių Lietuvos Respublikos piliečių savo parašais patvirtinusių grupės „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ Seimui pateiktą projektą dėl nelietuviškų asmenvardžių rašymo paso kitų įrašų skyriuje bei kitoje tapatybės kortelės pusėje. Šį siūlymą palaiko ir KirkiložKubiltikri mokslininkai, bet ne partinei drausmei kaip sovietmečiu pasidavę neišmanėliai.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

35 komentarai

 1. Vyzdys:

  Puiku, Algimantai Zolubai, jūs ištvermingas lietuvių tautos kovotojas.

 2. Užuot dūsavus, geriau svarstytume, kaip toliau nebūti su neišmanėliais. Rinkimai artėja, – kur mūsų viešai rodomi išmanėliai į Prezidentus, išmanėliai į Vilniaus merus, į savivaldybes. Gal jau užtekų vergų “dūmas dūmot”…

 3. Peteris:

  Su jais Lietuvos himno negiedočiau. Jie padarė didžiausią klaidą politikoje – dėl ko prarado lietuvių pasitikėjimą.

 4. Tvankstas:

  Nereikia painioti neišmanymo su tiksliniu atidirbimu įsipareigojus.
  Netgi V. Adamkus apgailestavo viešai, kad duotų pažadų L. Kačinskiui nepavyko įvykdyti.
  Bangos skalauja Lietuvos ir lietuvybės krantus viena po kitos.
  Taip atidirbami trisdešimt sidabrinių – kas blogai Lietuvai ir lietuviams, tas gerai kaimynams.
  Saviems vilkas – svetimiems šilkas.

 5. O koks skirtumas kaip juos pavadinsi. Matyt, ne veltui yra sakoma – nors puodu vadink, tik ant ugnies nestatyk. Taigi ne sakymais gali būti kas nors pasiekiama, o veiksmais…

 6. Teisingas straipsnis, tik gaila, kad jo niekas nežino ir negirdi, nes Alkas.lt jėgos, lyginant su kokiu Delfi, per menkos.

 7. Skalvis:

  O ko reikia tapti politiku, valstybės vadovu? Žiūrėkit faktus: iš pradžių užsirekomenduoji Maskvoje, paskui Vašingtone ir visi keliai atviri ? Tikai vieniems – tiksi ir kitiems .

 8. Tomas:

  Tegul autorius gerai pagalvoja kas būtų jeigu egzistuotų tos valstybės reikalų tvarkymo mokyklos ir tik jas pabaigę būtų prileisti prie lovio.

 9. Paprastai taikūs sąjūdžiai tuo ir pasibaigia, kad į valdžias susėda neišmanėliai. Taigi iš sąjūdžių ateityje jokių kitų vilčių ir nederėtų tikėtis. Vienintelis taikus kelias į pasikeitimus yra kelių Lietuvai pasišventusių, valstybę valdyti tinkančių asmenų išrinkimas į valstybės valdžias – į Prezidentus, Seimą, Premjerus, Merus. Tas tinkamumas į valdžias turėtų pasimatyti iš viešų, atvirų tokių asmenybių svarstymų. Taigi darykimės tokių asmenų ir jų sutikimu imkimės visapusiškų viešų jų tinkamumo svarstymų. Tai galėtų tęstis kokius metus iki rinkimų. Juk yra pats laikas susiklausyti ir siekti kokybinio valdžių pasikeitimo tokio proceso keliu. Tad, ar rastųsi Tautoje susiklausymo ir pasišventimo eiti šiuo siūlomu keliu, mano supratimu vienu iš galinčių vesti Lietuvą pirmyn… Man regis, kad patriotiškai, nesavanaudiškai susirūpinusių valdžių neišmanymu Tautoje rastųsi, dar pakaktų.

 10. Žemyna:

  Puikiai parašyta,
  puikiai sugalvota:
  paspaudus pavardę, atverčiamas portretas iš Negarbės lentos…

 11. Eirimas:

  Ei, Zolubai,
  Ką tuomet darome su Litexpo parodų rūmais ir Maxima parduotuvių tinklu?
  Ir – svarbiausia – ką tuomet darome su dr. Jono Basanavičiaus antkapiu, su epitafija iš laikraščio „Auszra“? Kiek ten tų w raidžių? Septynios?

  • Pikc:

   Ei, “Eirimai”, neatsibodo jau seniai “suvartytus” liberastų nusišnekėjimus kartoti? Negi niekaip neina įsisąmoninti, kad tų pačių nesąmonių kartojimas netgi po to, kai buvo akivaizdžiai įrodyta (ir ne kartą), jog tai nesąmonės, atrodo LABAI negudriai? 😉

  • Vilnietis:

   “Eirimai”, kai buvai tik ką gimęs, matyt, vargingai gyvenote, tėveliai neturėjo už ką nusipirkti vaikiško vežimėlio, tai patį nešiojo “sietkoje” ir, įtariu, taip benešiodami sutrenkė tavo galvytę… Vargšelis… Užuojautos! 😭

  • Žemyna:

   O ką darysime su kitais, jau išnykusiais kitų tautų rašmenimis?!! Kokia teise dabar jų nenaudojame?
   Kodėl nesilaikome jų rašto, pone Zolubai?!! Pvz., kodėl nerašome dantiraščiu?
   Reikalauju lygių galimybių – prašau man išduoti akmens pasą su jame iškaltais asmens duomenimis!
   Arba, pvz., kodėl Europoje nerašo visais kažkada naudotais šriftais? Kodėl pasaulio valstybė sugalvojo kažkokias valstybines kalbas ir raštą? Diskriminacija! Kreipsiuosi į EŽTT.

 12. Autorius Žemynai:

  Garbioji Žemyna, ne Dievulis pasais ir valstybinėmis kalbomis žmoniją „apdovanojo“, tačiau ir Jis, gal dėl visa ko, rases paspalvino. Pasaulio galiūnai, siekdami visą žmoniją ir kiekvieną individą valdyti bei išnaudoti, sugalvojo įvairius paženklinimo būdus (anot kai kurių mokslininkų, jau sugeba implantuoti žmogui kaip prekei barkodus).

  Jei vartotume išnykusias ir esamas kalbas, turėtume tikrą Babiloną (už siekį pastatyti bokštą iki Dangaus anuo metu Dievulis sumaišė kalbas).

  Kreiptis į EŽTT nepatariu, nes ten reikalus tvarko pavaldūs pasaulio galiūnams sraigteliai, kuriems ŽT mažiausiai rūpi.

  Akmeninio paso su iškaltais duomenimis nešioti niekas nedraudžia (kai kurios damos ant virvelių ar grandinėlių tokiais pasais sau sprandus jau pielavoja).

  • Žemyna:

   Labai atsiprašau, kad nepažymėjau, jog tai buvo pasiūlymas p. Eirimui, kuo dar galėtų papildyti savo svajonių krepšelį.
   Juk galėtų ir visai nesivaržyti, ir dar daugiau pareikalauti, nes valstybės pasas išduodamas jų pasismaginimui, tai a la pageidavimų koncertas, ar ne 😉
   Pvz., galima pareikalauti ir gaidomis pavardę užrašyti, o tada iš darbuotojų bei pareigūnų reikalauti visada ją sugiedoti, o ne ištarti. Ir būtinai su būdingu tai tarmei akcentu bei su būdingais jų tradicinės arba avangardinės muzikos ypatumais. O ką? Tokie „pažangūs” ir „išsilavinę” dar ir ne to gali įsigeisti! Juk per kone 30 mūsų Nepriklausomybės metų mūsų valdžios įrodė, jog jos nėra nei laisvos, nei nepriklausomos. Mūsų partijos su savo lyderiais ne laisvei gimė. Iš jų gali reikalauti bet ko, taip pat ir to, apie ką iš kitų Vakarų šalių nė prasižioti nedrįstų, ne tik kad šantažuoti ir reikalauti, lyg JAU būtų vėl okupavę…
   Tad kūrybinės sėkmės visiems eirimams, ir toliau demonstruokite savo išmanymą…

 13. Šiaip:

  Na, didžiausias neišmanėlis čia pats autorius. Juokiasi puodas, kad katilas juodas. Cha.
  Kuom pats kvep, tuom ir kitą tep. Chi.

 14. Žemyna:

  Ar ne ŽAVU???
  Delfi: „Valstiečiai“ dėl koalicijos jau susitarė su Lenkų rinkimų akcija?

 15. T0mas J.:

  Jei valdžia paniekins valstybinės kalbos įstatymą ir valstybei priklausančiuose dokumentuose darys įrašus ne valstybine kalba – tauta pasmerks tokią valdžią ir ją niekins.

  • Žemyna:

   Na, kaip patiko šiandien Seimo pirmininko vis kartotas išaiškinimas, koks rojus ant Lietuvos išauš, kai pagaliau išmes iš pasų tą visiems Seimo slenkstį peržengusiems trukdančią valstybinę kalbą…

   • Vilnietis:

    Pyyyyyyyyyyyyyyyyp… 😲

    • Vilnietis:

     P.S. Norėjau parašyti ką nors negražaus apie tą, atsiprašant, pirmininką, bet prisiminiau, kad keiktis negalima (mama taip sakė!), todėl ir teko “uždėti” pyyyyp… 🤣

     • Žemyna:

      Keistas tas valdžios rankose turėjimo poveikis žmonėms – vieni pagaliau atsigano, ir jų nė kiek netrikdo, kad yla kada nors išlįs iš maišo,
      o kiti, kad ir kaip nesmagiai jaučiasi, kad ir kaip akis nardina netiesą šnekėdami, nuolankiai kartoja jiems primestas „tiesas”, užuot trenkę durimis iš palikę kompaniją, trypiančią jų orumą… Iš kur ta baimė atsiranda?

      • Aistis:

       Kuo toliau- tuo labiau Seimo pirmininkas atsiveria , kaip menkadūšis pataikūnas, gal ir paperkamas niekadėjas lietuvių tautai. Kiek daug šiūkšlių Lietuvoje, kiek daug apsimetėlių niekšų, besiveržiančių prie valdžios lovio.

 16. Totorius:

  Pasirodo, ne tik praeities neišmanėliai visuomenę zulina, bet randasi nauji, jie jau užėmė aukštus Seimo pirmininko ir premjero postus. Kad juos kur perkūnas drauge su jų kvailais siūlymais!

 17. Aistis:

  Kaip blogai, kad mūsų demokratiškoje valstybėje NĖRA RINKĖJŲ TEISĖS BALSAVIMO KELIU ATŠAUKTI apgavikus iš Seimo ir Vyriausybės. Dėl to tie “išrinktieji- be atsakomybės prieš Tautą,” per beveik tris dešimtmečius prikepę prie Seimo kėdžių, elgiasi NEPAKEIČIAMAISIAIS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: