Kauno rudens mugėje laukia rudens gėrybės, rankų darbo gaminiai ir linksmos pramogos (0)

„Kauno mugė“ | Šventės rengėjų nuotr.

„Kauno mugė“ | Šventės rengėjų nuotr.

Rugsėjo 8–10 dienomis Kauno Laisvės alėjoje rinksis ir savo gaminius siūlys Lietuvos bei užsienio amatininkai, ūkininkai, menininkai ir kiti auksarankiai. Tiesa, be tradicinės mugės, pasižvalgyti ar rudens gėrybių įsigyti atvykusių kauniečių bei miesto svečių laukia ir ne ką mažiau įdomi pramoginė dalis bei pasirodymai.

Nuo Lietuvos regionų iki tautų mugės

Pavasario mugės svečius linksmino ir Rotušės aikštėje pasitiko Lietuvos etnografinių regionų miestelis, jų pasirodymai.Rudens mugėje svečių laukia net dvi naujovės. Mugė iš Senamiesčio zonos persikelia į Nepriklausomybės aikštę (prie Soboro). Bei rudens mugės metu dėmesys bus sutelktas į kitų tautų paveldą ir savo gaminius bei papročius demonstruos svečių šalių atstovai.

„Prie Soboro bus įrengta mugės scena, įsikurs Svečių mugė, kurioje prekiaus atvykusieji iš užsienio šalių ir Lietuvoje veikiančios kitų kraštų virtuvės. Įvairios tautinės bendrijos žada pristatyti savo papročius, dainas bei šokius. Mugės dienomis vyks ir gurmanams skirtas renginys -„Pasaulio skoniai“. Jame bus galima paragauti kaimyninių tautų patiekalų. Kviečiame visus užsieniečius, tiek gyvenančius Lietuvoje, tiek ir galinčius atvykti iš savo valstybių“, – pasakojo mugę organizuojančios VšĮ „Sukurta LT“ vadovas Darius Straigis.

Jaunimas koncertuoja Kauno mugėje | Rengėjų nuotr.

Jaunimas koncertuoja Kauno mugėje | Rengėjų nuotr.

Tiesa, mugėje vietos netrūks ir lietuvaičiams. Organizatoriai į renginį įsitraukti kviečia ir Lietuvos kultūros organizacijas, vaikų ir jaunimo kolektyvus, menininkus, muzikantus, atlikėjus ir miesto bendruomenių atstovus.

„Laisvalaikio zonoje“ – būrelių mugė

Vietoje pavasario „Jaunimo zonos“, prie Kauno muzikinio teatro, ir joje vykusių muzikinių koncertų ir kitų varžybų, šį kartą čia įsikurs „Laisvalaikio zona“. Joje vyks miesto būrelių, studijų, klubų pasirodymai, kuriuos papildys įvairių magijos žanrų šou, žonglierių dirbtuvės, rankų lenkimo varžybos, lindy hopo pamokos bei kitos aktyvios veiklos. 

„Tikimės, kad šioje zonoje vaikai ir jų tėvai galės be problemų surasti sau tinkamus būrelius ar kitas po pamokines veiklas ir iš mugės išeis ne tik su rudens gėrybių bei amatininkų darbų krepšiu, bet ir su naujai laukiančiu nuotykiu mokslo metams“, – kalbėjo organizatorius.

Rugsėjo 9 dieną šioje zonoje mugės svečiai galės užsukti pasigrožėti ir „Kaunas Jazz Ruduo“ suorganizuota šokių programa.

Prie Laisvės alėjos fontano įsikurs Lietuvos tautodailininkų zona, kurioje jie demonstruos savo amatus ir siūlys išbandyti juos patiems.

Linksmybės ir mažiausiems vaikams

Organizatoriai džiaugiasi, kad pavasario mugės metu netrūko aktyvių šeimų, su mažais vaikais. Jos noriai išbandė įvairias dalyvių siūlomas pramogas, dalyvavo žaidimuose. Rudeniui bus įrengta visa atskira zona vaikų atradimams ir džiaugsmui.

„Nepriklausomybės aikštėje įrengsime šeimos laisvalaikio zoną. Joje šeimos galės išreikšti savo kūrybingumą ir pasinerti į atradimus. Jas kviesime į įvairias edukacijas, dirbtuves, skirtas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jau pirmąją mugės dieną vyks renginių popietė „Viru viru košę“ – kur bus galima ne tik paskanauti košės, bet ir stebėti vaikų kolektyvų pasirodymus, madų šou, pasimokyti tautinių šokių bei susipažinti su vaikų ir tėvelių rankų darbo žaislais“, – tikino laisvalaikio ir vaikų zonos vadovė Audronė Arlauskaitė.

Visgi vienu iš svarbiausių mugės akcentų laikoma amatininkų, ūkininkų ir maisto gamintojų bei prekeivių zona. 

Ne tik rudens gėrybės

Tradiciškai mugė dalyvius vilios ne tik šviežiomis daržovėmis ir rudens derliumi, bet ir išskirtiniais  amatininkų darbais. Organizatoriai pastebi, kad į muges vis drąsiau žengia savo rankomis gamintų unikalių papuošalų, drabužių, įrankių ir meno dirbinių kūrėjai.

Kauno mugė | Rengėjų nuotr.

Maisto gaminiai Kauno mugėje | Rengėjų nuotr.

„Daugeliui mugė dar asocijuojasi tik su spurgomis, sūriu ir prekėmis, kurios kas kelintoje palapinėje yra vienodos. Bet su kiekviena muge galima sutikti vis daugiau jaunų amatininkų, menininkų ir kūrėjų, kurie pristato savo unikalius, vienkartinius gaminius. Pavasarį netrūko unikalių auskarų, papuošalų. Buvo ir nertų, siuvinėtų drabužių tiek kūdikiams, tiek ir suaugusiems. Tokių jokiame prekybos centre nerasi. Tikimės šį kartą sulaukti ir aktyvesnio užsienio amatininkų dalyvavimo“, – pasakojo organizatorius.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: