Piliečiai ragina Lietuvos valdžią sugriežtinti bausmes už gyvūnų kankinimą (15)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Liepos pradžioje plačiai nuskambėjo itin kraupi žinia apie dviejų jaunų sadisčių Editos Bugajenko ir Urtės Zimblytės protu nesuvokiamą poelgį.  Liepos 5 d. viename Vilniaus daugiabutyje jos į narvelyje uždarytą triušį purškė plaukų laku ir uždegusios lako srovę žiebtuvėliu, liepsną nukreipė į gyvūną. Nusvilinusios gyvūnui kailį jam į kaklą įsmeigė peilį ir nupjovė jam galvą. Po to šių žudynių nuotraukas sadistės paviešino internete…

Sukrėstas pastarojo įvykio politologas Marius Kundrotas internete paskelbė peticiją kuria reikalaujama, kad Lietuvos valdžia sugriežtintų atsakomybę gyvūnų skriaudikams.

Liepos 21 d. šią peticiją jau buvo pasirašę 15 794 žmonės. Peticijoje kviečiama keisti Lietuvos Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį, išdėstant jį taip:

Žiaurus elgesys su gyvūnais

Tas, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, jei gyvūnas dėl to patyrė kančią, baudžiamas viešaisiais darbais ir bauda iki 100 MGL. Jei gyvūnas dėl to buvo suluošintas arba žuvo, kaltininkas baudžiamas bauda iki 200 MGL ir laisvės atėmimu nuo vienerių iki trejų metų.

Peticija jau išsiųsta Lietuvos Respublikos prezidentei, Seimo kanceliarijai ir visoms Seimo frakcijoms.

Peticijoje taip pat teigiama, kad šiuo metu veikianti atsakomybė už tokio pobūdžio nusikaltimus – gerokai per menka. Peticijos autorius  M. Kundrotas sako, jog elgesys gyvūnų atžvilgiu dažnai tėra žmonių tarpusavio provaizdis, drauge pabrėždamas, kad žiaurumas smerktinas iš esmės. Bendra smurto „kultūra“ ypač jautriai atsispindinti vaikų ir jaunimo psichikoje. Visuomenėje vis mažėja pagarbos, atjautos, įsitvirtina jėgos kultas ir vartotojiški santykiai. Žmonės atpranta mylėti.

Peticijos autorius taip pat pritarė gyvūnų teisių gynėjų nuomonei kad Lietuvoje įteisinti „košer“ ir „halal“ gyvūnų skerdimo būdai yra per žiaurūs, kad būtų teisėti. „Nors įvairios religijos vertos pagarbos, bet lieka atviras klausimas, kas svarbiau – religinių apeigų laisvė ar gyvo padaro lemtis?“ – sakė politologas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: