Gamtai skirtose monetose – žemaitukas ir lietuvių skalikas (video) (0)

LB.lt nuotr.

LB.lt nuotr.

Liepos 21 d. Lietuvos banko į apyvartą išleistų 10 eurų ir 1,5 euro kolekcinėse monetose vaizduojami vienas šalia kito stovintys ir ta pačia kryptimi žvelgiantys du lietuvių skalikai ir žemaitukas. Tradicines lietuviškas veisles pagerbianti moneta pristatyta Lietuvos žirgyne, Riešėje.

„Jei šuo ir žirgas – geriausi žmogaus draugai, tai žemaituką ir lietuvių skaliką galėtume laikyti geriausiais lietuvio draugais. Išleisdami šią kolekcinę monetą prisidedame prie tradicinių lietuviškų, deja, šiuo metu nykstančių veislių įamžinimo“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.Šios veislės yra vienos iš seniausių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Lietuvoje laikoma apie 500 grynaveislių, kilmės knygoje registruotų žemaitukų ir 200 lietuvių skalikų. Monetos pristatymo dalyviai turėjo galimybę pasigėrėti Lietuvos žirgyno žemaitukais ir medžiotojų į pristatymą atsivežtais skalikais. Lietuvos žirgynas rūpinasi žemaitukų veislės išsaugojimu. Ji žinoma jau nuo VI-VII a., yra įtraukta į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką bei katalogą. Lietuvių skalikų veislei išsaugoti yra parengta speciali programa, tačiau daugiausia šios veislės šunų laiko ir veislės grynumu rūpinasi patys medžiotojai.

Žemaitukus ir lietuvių skalikus įamžinusi 1,5 euro moneta (vadinamasis pusantrokas) yra antroji Lietuvos banko išleista tokios vertės moneta. Taip siekiama plėsti išleidžiamų eurų monetų įvairovę, skirti dėmesio populiaresnėms temoms ir paskatinti daugiau žmonių domėtis kolekcionavimu.

Lietuvių skalikui ir žemaitukui skirtas monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla. Monetos dailininkai Rūta Ničajienė ir Giedrius Paulauskis. Monetos briaunoje matomi lietuvių skaliko ir žemaituko pėdų simboliai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: