Raseinių rajono vandentiekyje aptikta pavojingo sveikatai arseno (1)

AM.lt nuotr.

AM.lt nuotr.

Raseinių rajone Ražaitėlių ir Šienlaukio vandentiekio geriamajame vandenyje nustatytas didelis kiekis arseno. Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Raseinių rajono agentūros vedėjas Gediminas Tamašauskis įtaria, kad kalti seni pesticidai. Nors gyventojai pavojingos medžiagos poveikio teigia nepajutę, pradedamas išsamus situacijos tyrimas.

„Tiriamos vietovės yra neaktyviai apgyvendintos, tik maži kaimukai, ten taršos šiuo metu tikrai nėra. Įtariu, kad tai greičiausiai yra vadinamoji istorinė tarša, senų laikų palikimas. Beieškant radome Ražaitėliuose, už kokių 50–70 metrų nuo vandens gręžinio, sovietinę daržinę, prikrautą senų maišų su kažkokia chemija. Aiškinamės, kokia tai medžiaga, kam ji buvo naudojama – mėginius nugabenome į laboratoriją Vilniuje ištirti“, – pasakoja G. Tamašauskis.

Specialisto teigimu, taip pat ieškoma daržinės savininkų, kurie galėtų paaiškinti medžiagų kilmę, būtų atsakingi už jų likvidavimą. Šį penktadienį Raseinių savivaldybėje rengiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kurio metu bus sprendžiamas rastų medžiagų likimas. Tikimasi, kad sprendimą priimti padės įvykio vietą išanalizavusių VšĮ „Grunto valymo technologijos“ ekspertų rekomendacijos.

Arsenas – sunkusis metalas, jis patekęs į žmogaus organizmą nelinkęs pasišalinti, linkęs kauptis. Jis gali būti viena iš susirgimo priežasčių, gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, nuplikimą, kvėpavimo takų ligas. Į aplinką ši medžiaga patenka iš chemijos, farmacijos, elektronikos, tekstilės, optikos, energetikos, trąšų pramonės įmonių ir jų gaminių. Arseno yra ir akmens anglies pelenuose

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: