Čikagoje paminėtos Dariaus ir Girėno skrydžio metinės (1)

URM.lt nuotr.

URM.lt nuotr.

Liepos 16 dieną  lietuvių bendruomenė Čikagoje paminėjo 84-ąsias Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metines ir Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Bendruomenę sveikino prieš keletą dienų pareigas pradėjęs eiti Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius. Kreipdamasis į susirinkusiuosius M. Bekešius pabrėžė, jog garsiųjų Lietuvos lakūnų žygio tikslas  – „sustiprinti Lietuvos sūnų dvasią“ – iki šių dienų tarnauja kaip puikus drąsos, užsispyrimo ir pasiaukojimo Tėvynei pavyzdys.

„Steponas Darius ir Stasys Girėnas siekė įkvėpti mūsų tautą, jie nebijojo didelių užmojų ir rizikuodami gyvybe, išdrįso juos įgyvendinti, taip išgarsindami Lietuvos vardą abejose Atlanto pusėse. Šiandien, turėdami visas galimybes kurti, siekti mokslinių, ekonominių ar meno aukštumų bet kuriame pasaulio kampelyje galime tęsti Dariaus ir Girėno pradėtą žygį – kelti lietuvių tautos dvasią, pasitikėjimą bei toliau garsinti mūsų Tėvynę kaip drąsių ir inovatyvių žmonių šalį“, – kalbėjo M. Bekešius.

Minėjimą organizavo Lietuvių Inžinierių ir Architektų Sąjunga, prie kurios prisidėjo šauliai, Amerikos lietuvių taryba (ALT’as) bei kitos organizacijos.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: