Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje susitiko su naująja UNECE vykdančiąja sekretore (0)

ambasadorius Zenevoje_urm.lt

Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas su Jungtinių Tautų ekonominės komisijos Europai (UNECE) vykdančiąja sekretore Olga Algayerova | urm.lt nuotr.

Liepos 7 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas  susitiko su naujai paskirta Jungtinių Tautų ekonominės komisijos Europai (UNECE) vykdančiąja sekretore Olga Algayerova. Susitikime ambasadorius pabrėžė, jog Lietuva itin vertina UNECE veiklą nustatant standartus, taisykles, gerąsias praktikas ir prisidedant prie JT Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų tikslų įgyvendinimo.

Pasak A. Krivo, Lietuvai itin aktuali UNECE veikla aplinkosaugos srityje, kur mūsų visuomenė itin atidžiai ir su nerimu stebi Espo ir Orhuso konvencijų įgyvendinimo komitetų darbą svarstant potencialiai nesaugios Baltarusijos Astravo atominės elektrinės statybą.

Ambasadorius priminė Lietuvos ekspertų rimtą susirūpinimą daugeliu Astravo projekto įgyvendinimo aspektų, neatitinkančių Espo ir Orhuso konvencijų reikalavimų, tarp kurių yra ir atominės elektrinės statybos vietos pasirinkimas, skaidrios ir išsamios informacijos apie projektą stygius, žiniasklaidos pranešimai apie avarijas ir vagystes statybų aikštelėje ir pan. Lietuvos ambasadorius pabrėžė besitikintis UNECE paramos siekiant įtikinti Baltarusiją įgyvendinti dar 2014 m. priimtas Espo konvencijos įgyvendinimo komiteto rekomendacijas, taip pat siekiant užtikrinti pagalbą logistiniais aspektais, organizuojant tolesnius Espo konvencijos šalių susitikimus šiuo klausimu.

UNECE vykdančioji sekretorė pabrėžė aktyvų Lietuvos įsitraukimą daugelyje UNECE veiklos sričių, išskirdama aplinkosaugos, apgyvendinimo, sumanių urbanistinių sprendimų klausimus.

O. Algayerova pabrėžė, jog skaidrumas yra gyvybiškai svarbus kalbant apie bet kurių atominės energetikos projektų įgyvendinimą, įskaitant ir Astravo projektą. Šiais klausimais dirba daug organizacijų, įskaitant ir tarptautines organizacijas Vienoje (TATENA), kur Lietuvos įsitraukimas yra matomas ir svarbus.

O. Algayerova padėkojo už Lietuvos įsitraukimą į UNECE veiklą, ypač įgyvendinant JT Tvarios plėtros tikslus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: