Kultūros ministrė: festivalis „Baltica“ puoselėja ir stiprina žmonių ir valstybių tarpusavio ryšius (0)

Baltica 2017_lrkm.lt

Baltica 2017 | lrkm.lt nuotr.

Liepos 7 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson susitiko su Tarptautinės folkloro šventės „Baltica“ rengėjais ir dalyviais. Sveikindama šventės dalyvius, atvykusius į Lietuvą iš įvairių pasaulio šalių, kultūros ministrė pabrėžė, kad šventė jau daugelį metų nuosekliai vykdo gražią ir svarbią misiją – puoselėja ir stiprina žmonių ir valstybių tarpusavio ryšius.

„Šiais metais vykstantis festivalis „Baltica“ jau trisdešimtasis ir vyksta Lietuvoje, kuri prieš daugelį metų buvo šio prasmingo renginio iniciatorė. Nuoširdų ačiū už dalyvavimą festivalyje tariu puikiems kolektyvams iš Indijos, Korėjos, Japonijos, Ispanijos, Lenkijos, Ukrainos, Graikijos, Meksikos ir Brazilijos, Latvijos ir Estijos bei geriausiems Lietuvos folkloro ansambliams. Jūs pinat tvirtą draugystės ir supratimo tarp tautų vainiką“, – kalbėjo Liana Ruokytė-Jonsson.

Ministrė pabrėžė, kad ypatingai aktuali šių metų šventės tema – „Gamta ir mes“, kuri svarbi kiekvienam žmogui, kur jis begyventų, kiekvienai valstybei ir visam pasauliui. „Santykis su gamta jautriai atsispindi įvairių tautų tradicijose, folklore, visą šį nematerialų turtą svarbu perduoti šių laikų visuomenei, kuri turi suvokti savo atsakomybę už visa tai, kas vyksta pasaulyje. Kultūros kalba yra pati suprantamiausia, skatinanti bendradarbiavimą ir kultūrų sklaidą“, – sakė ministrė.

Tarptautinė folkloro šventė „Baltica“ – tai renginys, pamečiui vykstantis visose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei skatinantis kultūrinį bendradarbiavimą. Festivalis „Baltica“ įtrauktas į CIOFF (Tarptautinio folkloro festivalių organizavimo taryba prie UNESCO) renginių tinklą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: