„Saulės žiedo“ pagrindinį apdovanojimą laimėjo folkloro grupė iš Portugalijos (0)

Pagrindinis apdovanojimas folk ansambliui is Portugalijos_rengeju nuotr

Pagrindinis apdovanojimas folkloro ansambliui iš Portugalijos | rengėjų nuotr.

Vėlų liepos 6-osios d., ketvirtadienio vakarą baigėsi šešias dienas Šiauliuose trukęs VII tarptautinis folkloro konkursas-šventė „Saulės žiedas“. Baigiamojo koncerto metu paaiškėjo, kurios šalies folkloro ansamblis laimėjo 1500 eurų vertės „Grand Prix“. Didysis prizas šiais metais atiteko kolektyvui „Grupo Etnográfico de Areosa“ iš Portugalijos.

Portugalijos atstovams tai jau nebe pirmas laimėjimas „Saulės žiedo“ konkurse-šventėje. Jie ant nugalėtojų pakylos lipo jau trečiąjį kartą. Liepos 3-4 dienomis vykusioje „Saulės žiedo“ konkursinėje programoje ansamblis buvo pripažintas geriausia instrumentinės muzikos bei geriausia tradicinio folkloro šokėjų grupe.

„Grupo Etnográfico de Areosa“ yra portugalų tradicinių šokių, muzikos ir dainų ansamblis, saugantis ir skleidžiantis Vianos regiono tradicijas, apeigas ir papročius. Visos šventės metu kolektyvas žiūrovus stebino linksmais tradiciniais šokiais, muzika, aktyvumu, linksmumu ir margaspalviais, pačių siūtais tautiniais aprėdais, kurie nesikeičia nuo XIX a. Tai tikriausiai ir papirko vertintojus.

Saules ziedas_rengeju nuotr.

Tarptautinės folkloro šventės pagrindinis prizas | rengėjų nuotr.

„Portugalijos ansamblis, mano manymu, buvo vienas aktyviausių ir draugiškiausių šventės kolektyvų. Labai su jais susidraugavom, laikydavomės vieni kitų kaip šeima. Konkurso metu stengėmės nepraleisti nei vieno jų pasirodymo. Pasibaigus jų pasirodymams didžiausi plojimai ir šūksniai visada būdavo iš mūsų“, –  portugalų pergale džiaugėsi delegacijos gidai-savanoriai Rolandas Erniulis ir Gintarė Varanavičiūtė.

Baigiamojo koncerto metu taip pat buvo įteikti specialūs apdovanojimai. Už stilizuoto folkloro populiarinimą komisijos pirmininkės Zitos Kelmickaitės apdovanojimas atiteko ansambliui „Cherkaschanka“ iš Ukrainos. Žiūrovų simpatijų prizą pelnė liaudies šokių ansamblis „Venzelya“ iš Rusijos, Penzos. Už tradicijų puoselėjimą apdovanojimas buvo įteiktas ansambliui „Golden Bridge“ iš Turkijos.

Iš viso šventėje dalyvavo folkloro ansambliai iš 12 valstybių: Brazilijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Latvijos, Portugalijos, Ukrainos, Turkijos, Rusijos, Indijos, Slovakijos ir Lietuvos. Pirmą kartą „Saulės žiede“ savo etnografiniu paveldu dalinosi folkloro atlikėjai iš trijų naujų šalių – JAV, Brazilijos ir Portugalijos.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: