Liepos 6 d. Dubingių piliakalnyje drauge „Tautišką giesmę“ giedos ir tarptautinio folkloro festivalio „Baltica“ svečiai iš Latvijos, Estijos, Indijos ir Ispanijos (0)

LLKC nuotr.

LLKC nuotr.

Liepos 6-ąją, 12 val. minint Valstybės dieną, nuostabiame Lietuvos kampelyje – Dubingių piliavietėje (Molėtų r.) vyks tautinių drabužių varžytuvių „Išausta tapatybė“ baigiamasis ratas, dailiausių drabužių rinkimai ir iškilmingas koncertas. Visą dieną čia bus sodru garsų ir spalvų – žėrės tautiniai raštai, aidės sutartinių sąskambiai, svečių šalių garsai ir šiuolaikiniai ritmai – į šventinę programą įsilies sutartinių šventė „Sutarjėla“, tarptautinė folkloro šventė „Baltica“, žinomi Lietuvos atlikėjai.

Šiemet varžytuvės vyks jau trečią kartą. Kadangi 2017-ieji paskelbti Tautinių drabužių metais, varžytuvės išsiplėtė – surengtos šventės atrankos visuose Lietuvos etnografiniuose tautiniokraštuose. Domėjimasis ir didžiavimasis tautos ir valstybės simboliu – tautiniais rūbais – pastebimai išaugo. Kraštų ratų nugalėtojai rungsis keliose baigiamųjų varžytuvių kategorijose: asmeniniai moterų, vyrų, vaikų, šeimų ir bendrijų drabužiai,  suaugusiųjų ir vaikų folkloro ansamblių, kitų mėgėjų meno sričių rūbai.

Šventinių Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamų varžytuvių renginyje pasirodys apie 300 dalyvių, tarp jų bus daug įvairaus amžiaus vaikų. Nugalėtojus rinks specialistų ir žymių visuomenės bei kultūros žmonių vertinimo komisija: dizainerė Jolanta Rimkutė, menotyrininkė Teresė Jurkuvienė, etnologė Elvyda Lazauskaitė, architektas, menotyrininkas Marius Daraškevičius.

Tautinio kostiumo konkursas „Išausta tapatybė“ _LNKC nuotr -2400

LLKC nuotr.

Varžytuvės skiriamos Tautinių drabužių ir Piliakalnių metams paminėti, atskleidžia, kokia yra iš tiesų didelė skirtingų etnografinių kraštų, vietovių drabužių įvairovė, bei puoselėja kultūrinių papročių prigimtinį ryšį ir tęstinumą.

20 val. Dubingių piliavietėje prasidės iškilmingas renginys pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį „Tegul šventei Lietuvos himnas pradžią duos“.

21 val. nuo Dubingių piliakalnio nuvilnys tūkstančių drauge su Andriumi Mamontovu giedama „Tautiška giesmė“.

Drauge „Tautišką giesmę“ giedos ir tarptautinio folkloro festivalio „Baltica“ svečiai iš Latvijos, Estijos, Indijos ir Ispanijos.

LLKC nuotr.

LLKC nuotr.

Šventinę dieną Dubingiuose vainikuos Tautinių drabužių metams skirtas koncertas „Išausta tapatybė“. Simboliškai iš mūsų tėvų ir senolių skrynių perimtus, kiekvienam brangius drabužius rodys tautinių drabužių varžytuvių dalyviai, muzikuos vienas žymiausių Lietuvos džiazo muzikos kūrėjų ir atlikėjų Dainius Pulauskas su grupe, į vientisą tik šiam renginiui sukurtą kompoziciją supindamas šiuolaikinę  ir paprotinę lietuvių muziką, Veronikos Povilionienės, Kotrynos Juodzevičiūtės, Skirmanto Sasnausko, sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose“, kitų atlikėjų balsus.

Koncerto pradžia – 21.45 val. Renginį ves Eglė Daugėlaitė, tiesiogiai rodys LRT televizija.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: