Toliau vykdomi Gedimino kalno avarinės būklės šalinimo darbai (2)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Liepos 3 d. po Gedimino kalno neeilinės apžiūros buvo nustatyta, jog istorinio kelio, vedančio į Gedimino kalno vakarinį bokštą, šlaite įrengtoje akmenų atraminėje sienutėje, sumontuotoje ant natūralaus šlaito grunto, liūties metu paplauti atskiri akmenys. Artimiausiu metu ketinama istorinio kelio pusėje šlaito atraminėje sienutėje atstatyti iškritusius ir pajudėjusius akmenis, taip pat pasirengti Gedimino kalno pietrytinio šlaito konservavimo darbams. 

Šie ir kiti Gedimino kalno avarinės būklės šalinimo darbai buvo aptarti liepos 3 d. vakarą Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje. 

Kalno apžiūros metu konstatuota, kad istorinis kelias, vedantis į Gedimino kalno vakarinį bokštą, vizualiai yra saugus, tačiau būtina skubiai atstatyti iškritusius ir pajudėjusius atraminės sienutės akmenis, taip pat nuolatos stebėti istorinio kelio ir viršuje jo esančio šlaito būklę. 

Posėdyje nuspręsta, jog šiuo metu grėsmė kalno lankytojams nekyla ir poreikio uždaryti kalną nėra. Sutarta operatyviai keistis duomenimis bei nuolat pranešti visuomenei apie kalno būklę. 

Ant kalno taip pat dirba Lenkijos geologijos tarnybos specialistai, kurie dviem metodais atliks Gedimino kalno seisminės būklės tyrimą, o taip pat ištirs kalną geo-radaru. Lenkų specialistai lauko tyrimus žada baigti liepos 8 dieną, o jų rezultatus pristatys liepos 12–14 dienomis.

Primenama, jog šiaurės vakarų šlaito tvarkybos projektas buvo parengtas 2017 m. pavasarį, patys tvarkybos darbai prasidėjo 2017 m. liepą. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas, jis turėtų būti paruoštas rudenį, tvarkybos darbai planuojami pradėti 2018 m. pavasarį.

Ekstremaliąją situaciją Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė praėjusią savaitę, to paprašius Kultūros ministerijai. Ekstremaliosios situacijos paskelbimas leis naudoti Valstybės rezervo lėšas ir skubiai atlikti darbus. Vilniaus m. Ekstremaliųjų situacijų komisijai vadovauja Vilniaus miesto administracijos vadovė Alma Vitkunskienė, Gedimino kalno ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas – kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius, gelbėjimo darbų vadovė – Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė. 

Situacija stebima nuolat, jutiklių duomenys yra atnaujinami kas dvi valandas. Apie tolimesnę darbų eigą bus nuolat informuojama.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: