Seime – pataisos dėl miškų urėdijų skaičiaus (0)

Miriadna.com nuotr.

Miriadna.com nuotr.

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Eugenijaus Gentvilo pristatytas Miškų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įstatyme atsisakyti miškų urėdijų skaičiaus nustatymo ir taip sudaryti galimybes optimaliau valdyti valstybinius miškus.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, tokiu būdu siekiama sudaryti galimybę Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai visa apimtimi įgyvendinti valstybės įmonių savininko teises ir pareigas bei priimti Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme numatytus sprendimus.

Teikiamu pakeitimu siekiama užtikrinti, kad valstybinių miškų valdymas būtų lanksčiau reglamentuojamas, didelį dėmesį skiriant valdymo efektyvumui ir perteklinių administravimo funkcijų atsisakymui.

Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Aplinkos apsaugos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti liepos 11 d.

Šiuo metu Miškų įstatyme įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikoje veiklą vykdo 42 miškų urėdijos.

Pavasario sesijoje Seimas taip pat svarsto Miškų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siūloma įgyvendinti valstybinių miškų valdymo pertvarką, pagal kurią 42 miškų urėdijas numatoma sujungti į vieną valstybinę įmonę.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: