Baltų kultūros šventė „Mėnuo Juodaragis“ stebins išskirtiniais muzikiniais pasirodymais (video) (0)

juodaragis-atalyja-foto-did

„Mėnuo juodaragis“ | Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 24-27 d. Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų rajone vyks jau dvidešimta savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros šventė „Mėnuo Juodaragis“ (MJR). Į savo jubiliejinę programą MJR įtraukė Lietuvos scenos atstovus, kurių gausa, stilistinė įvairovė ir vasaros pabaigos trenksmui ruošiami išskirtiniai, niekur kitur neskambėję muzikiniai pasirodymai nustebins ne vieną festivalių lankytoją.

„Šiemet „Mėnesio Juodaragio“ šventė žada kaip niekad daug išskirtinių pasirodymų, daugeliui dalyvaujančių kolektyvų šis renginys taps progą parodyti savo kūrybą ypatingai, kitaip. Pastebėjome, kad šventės vyksmas, tema, gamtiška aplinka bei pasišventę dalyviai savaime vis labiau įpareigoja ir žinomiausius atlikėjus. „Mėnuo Juodaragis“ vyksta pačioje festivalių sezono pabaigoje, tad visuomet iš geriausių grupių įdomu išgirsti ir pamatyti tai, ko dar nebuvo per vasarą,“ –  teigia šventės vadovas Ugnius Liogė.

Donis ir Rasa Serra „Žalio vario“:

Multiinstrumentalisto Donato Bielkausko-Donio kūryba ir etninės muzikos aranžuotės – tai muzikinė „Mėnesio Juodaragio“ šerdis, 19-oje ligšiolinių švenčių jis su įvairiomis grupėmis ir solo projektais scenoje pasirodė net 48 kartus! Šiais metais šventės dalyviai išgirs ypatingą, pirmą kartą pilnai gyvu atlikimu skambėsiančią Donio karinių-istorinių dainų programą iš žymiausių jo albumų „Bite lingo“ ir „Kas tave šaukia…“ Scenoje su Doniu pasirodys įspūdingo balso dainininkė Rasa Serra, muzikos grupė ir styginių kvartetas.

Viena žymiausių Lietuvos roko grupių bei šventės senbuviai Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kartu su vokaliniu kolektyvu „Baltos Sielos“ pristatys muzikinę-mitologinę dramą „Dūšelės“. Šis įspūdingas muzikos pasakojimas, praėjusiais metais įamžintas dvigubu albumu ir parodytas įvairiose atokiose, kultūriškai reikšmingose Lietuvos vietose, šiemet pirmąkart suskambės didžiojoje „Juodaragio“ scenoje. 

Aistė Smilgevišiūtė ir grupė Skylė, Pilkapių sniega:

Ko gero didžiausias lietuviškas sceninis netikėtumas bus Lietuvos hip-hop vėliavnešių „G&G Sindikatas“ pasirodymas. Jų fenomenas prasidėjo tuo pačiu laiku kaip ir „Mėnesio Juodaragio“, prieš 20 metų. Ilgainiui auganti grupė pelnė ne tik  populiarumą, bet ir pagarbą už tiesų, nuoširdų lietuvišką žodį bei ištikimybę savo idėjoms. „G&G Sindikato“ istorijoje jau retai pasitaiko pirmų kartų, bet pasirodymas „Mėnesio Juodaragio“ scenoje bus pirmas toks, brandintas ne vienerius metus. Kaip teigia rengėjai, sunku įsivaizduoti Perkūnui skirtą šventę be dainos „Žaibo rykštė“.

Video G&G Sindikatas „Žaibo rykštė“:

 

„Didžioji festivalio scena šiemet bus pavadinta Perkūno vardu, joje skambanti muzika atitinkamai bus galinga ir įvairi, aprėpianti skirtingus nepriklausomos muzikos stilius, tuo pačiu išryškinanti bendrus kultūrinius tapatumus,” –  pažymi šventės rengėjai.

Kita, svajinga šių metų šventės staigmena – su trenksmu į didžiąsias scenas sugrįžę „Lemon Joy“.  Ilgametė grupė su Igoriu Kofu priešaky nuo devyniasdešimtųjų transliuoja gryną lietuviškos elektronikos skambesį. Išlaikydami savo tamsiai svajingą stilių, „Lemon Joy“ šventėje „Mėnuo Juodaragis“ gros geriausių ir retai skambančių savo dainų pynę, bei pirmąkart gyvai atliks perdainuotą lietuvių liaudies dainą „Siuntė mani motula“.

Vasaros pabaigtuvėse žiūrovai išvys ir pernai publiką sužavėjusią low-fi ir gyvų instrumentų muzikos grupę „Solo ansamblis“. Daugelio šių metų Lietuvos festivalių scenas užkariavęs tamsiųjų romantikų kolektyvas „Mėnesio Juodaragio“ scenai prižadėjo itin asmenišką ir nepakartojamą pasirodymą.

Ilgametis MJR draugas, niekada vietoje nestovintis ir visuomet eksperimentuojantis Domantas Razauskas pasirodys su naujai suburta grupe „Vos Vos“, kuri klausytojams pateiks energijos kupiną roko audrą.

Šiuolaikinio baltiško postfolkloro sceną atstovaus naujus kūrinius pristatanti žymi šalies grupė „Atalyja”, klausytojų pasiilgti „Spanxti”, dainingas ir žavus kolektyvas „Baltos varnos”, taip pat išradingumu bei jaunystės spalvomis pulsuojantis duetas „Kamanių šilelis“, sukūręs savitą intelektualaus folkloro pasaulį ir užkrėtę juo daugybę žmonių. World (pasaulio) muzikos lobynus šventėje žarstys kompozitoriaus Sauliaus Petreikio trio, grupės „Marga muzika“ bei „Miglaukas“.

Marga muzika „Gegela“:

Tuo tarpu smarkesnės ir sunkesnės muzikos gerbėjai gaus įvertinti Lietuvos juodojo metalo pradininkų grupės „Nahash“ pasirodymą, kupiną mistikos ir okultinės dramaturgijos. Geležiniais gitarų rifais taip pat pamalonins veteranai „Stresas“, o žinomi heavy metal atlikėjai „Thundertale“ savo perkūniškas liaudies sakmes įgarsins naujoje akustinėje programoje.

Viena iš ketverių pagrindinių MJR šventės scenų tradiciškai skiriama autentiškai etnomuzikai, šiemet joje skambės ir dainuojamoji poezija, kartu išvysime gausų jaunų folkloro kolektyvų būrį, kompozitorių Algirdą Klovą, dainininkę Virginiją Skeirienę (ex grupė „Pievos“), ansamblį „Regėjimai“ ir daugelį kitų. Tarp garsiausių folkloro atlikėjų – Perkūno temai pašvęsti grupių „Ugniavijas“ ir „Kūlgrinda“ pasirodymai.

Šventės muzikinę programą rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, pradės Dūburio ežero salos tankmėse įkurdinta „Eglyno“ scena, kuri dedikuota geriausiems avangardinės ir elektroninės muzikos projektams. Per tris dienas ši scena pristatys žinomus kūrėjus ir „Mėnesio Juodaragio“ bendražygius nuo pirmųjų dienų – „Girnų giesmės“, „Oorchach“, „Sala“, „Wejdas“ ir kiti. Svajingos elektronikos projektas „Driezhas“ pirmąkart koncertuos su gyva grupe, o kitas žymus baltiškos padangės dub techno kūrėjas „Vėjopatis“ pristatys folkloriniais motyvais skambantį naują albumą „Versmės“.

Kokia šventė be šokių?! Ieškantys smagaus veiksmo ir judesio kas vakarą galės suktis tautinėse vakaronėse, o naktį iki paryčių kitose šventės erdvėse šėls su alternatyvios muzikos didžėjais, tarp kurių bus ir žymieji „Baltic Balkans“ vyrukai, tarpkultūriniu siautuliu kviečiantys šokti taip, lyg tai būtų paskutinis kartas gyvenime.

Dvidešimtoji šventė „Mėnuo Juodaragis“ vyks 2017 m. rugpjūčio 24 – 27 d. Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų rajone.

„Mėnuo Juodaragis“ yra vienas seniausių ir didžiausių vasaros renginių Lietuvoje, pernai jį aplankė apie 6000 žmonių. Festivalis pradėtas rengti 1995 m., jo programa jungia prigimtinės baltų kultūros tradicijas, amatus, meną, pažintines veiklas ir šiuolaikinę kūrybą, bei alternatyvią muziką. Šventė rengia nepriklausoma muzikos leidykla „Dangus“.

Renginio bilietai brangs liepos 1 d. Juos galima įsigyti šventės svetainėje internetu www.mjr.lt, arba muzikos ir dovanų parduotuvėje „Ragainė“ Vilniuje (Skapo g.3).

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: