Vilniaus sąjūdininkai kviečia į „Atgimimo bangą“ (2)

Vilniaus sąjūdininkai kviečia į „Atgimimo bangą“ | Alkas.lt nuotr.

Vilniaus sąjūdininkai kviečia į „Atgimimo bangą“ | Alkas.lt nuotr.

Liepos 5 d. 12-13.30 val. Vilniuje, prie Seimo rūmų, Nepriklausomybės aikštėje įvyks vieša Vilniaus sąjūdininkų renginys „Atgimimo banga“.

Jame sąjūdininkai ir visuomenininkai išreikš savo nuomonę šiais klausimais:

  • Dėl Lietuvos Respublikos  Prezidento Jono Žemaičio-Vytauto palaikų paieškos ir perlaidojimo iš Maskvos Butyrkų kalėjimo Lietuvoje.
  • Apie Seimo narių ir rinkėjų santykius.
  • Apie Lietuvos blaivinimą.
  • Dėl siūlymų naudoti nelietuviškas raides Lietuvos Respublikos dokumentuose.

Viešus renginus pavadintus „Atgimimo bangą“ Lietuvos sąjūdžio Vilnius skyriaus taryba prie Seimo rengia nuo šių metų gegužės 3 d. kiekvieno mėnesio kas antrą trečiadienį 12-13.30 val.Sąjūdžio apyaušryje, kai Lietuva veržėsi iš komunizmo gniaužtų Lietuvos televizijos laida „Atgimimo banga“ suvaidino labai svarbų vaidmenį atkuriant  ir apginant Nepriklausomybę. 1989 vasario 22 d. Lietuvos komunistų partijos Centro Komiteto biuras „Atgimimo bangą“ uždraudė. Daug kartų buvo prašoma atkurti šią laidą. Tačiau to padaryta nebuvo. Tad „Atgimimo banga“  buvo pradėta rengti po atviru dangumi. Lietuvai atgavus nepriklausomybę nė viena valdančioji ar opozicinė partija nesiryžo atkurti šios pasaulinę šlovę iškovojusią televizijos laidos.

Susirūpinę Lietuvos valdžios ir valstybinės bei komercinės žiniasklaidos nesiskaitymu su visuomenės nuomone Vilniaus sąjūdininkai balandžio 19 d. priėmė nutarimą atkurti laidą „Atgimimo banga“ kaip viešą akciją prie Vilniaus nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų. Į ją atvykti ir išsakyti savo nuomonę valstybei svarbiais ir opiais klausimais sąjūdininkai kviečia ne tik laisvės kovotojų, profsąjungų, mokslo, medicinos, Bažnyčios ir Sąjūdžio atstovus, bet ir  Seimo,  Vyriausybės, atsakingų įstaigų vadovus, politikus bei žiniasklaidos atstovus.  

Vilniaus sąjūdininkai taip pat kreipėsi į Lietuvos nacionalinės radijo ir televizijos vadovybę prašydami po po „Panoramos“ pradėti transliuoti kassavaitines pusantros valandos trukmės laidą „Atgimimo banga“ ir išreiškė pageidavimą, kad šią laidą vestų televizijos žurnalistė Eglė Bučelytė.                           

Nuo gegužės 3 d. jau įvyko 4 „Atgimimo bangos“, kuriose buvo aptarti įvairūs Lietuvos politiniam, ūkiniam ir kultūriniam gyvenimui svarbūs klausimai:

Gegužės 3 d. 1. Dėl siūlymų vartoti lenkiškas raides dokumentuose. 2. Dėl Astravo atominės elektrinės galimų incidentų. 3. Dėl atlyginimų ir didėjančios socialinės atskirties.

Gegužės 17 d. 1. Dėl Vyskupo Motiejaus Valančiaus beatifikacijos bylos. 2. Dėl Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų Zapad 2017 rugsėjo mėnesyje prie Lietuvos sienų. 3. Dėl monumento Lukiškių aikštėje:

Birželio 7 d. 1. Dėl mokslų metų trukmės. 2. Dėl alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos. 3. Dėl 1941-ųjų m. Birželio 23 d. Sukilimo Deklaracijos įteisinimo teisės aktu.

Birželio 21 d. 1. Dėl išsivaikščiojančios Lietuvos. 2. Kaimo naikinimas – smūgis BALTŲ civilizacijai 3. Paralyžiuota medicina ir vaistininkų biznis.

Kiti „Atgimimo bangos“ renginiai vyks liepos 19 d., bei rugpjūčio 2 ir 16 dienomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Vaidotas:

  Ačiū Leonui Kerosieriui ir Vilniaus sąjūdininkų drąsai. Jie, kaip Atgimimo laikais kelia nepatogias valdžiai problemas, palaiko tautinę valstybę, gimtąją lietuvių kalbą ir rašybą dokumentuose tik lietuviškomis raidėmis. Jokių kompromisų negali būti niekam, nei užsieniečiams, nei vietos kitataučiams. Ištekėjusios moterys neturi teisė reikalauti, kad visa tauta dėl jų asmeninių, egoistinių norų keistų šimtus metų nusistovėjusią abėcėlę. Gėda partijoms, kurios pataikauja ir griauna kalbos sistemą.
  Kalbos komisija pasielgė išdavikiškai , leisdama daryti išimtis užsieniečiams, tokie kalbininkai turi būti pasmerkti ir pakeisti gimtąją kalbą saugančiais kalbininkais. Aktyviausiai siekiančiams įvesti svetimas raides politikams Kirkilui-Šiaulienei-Kubiliui-Landsbergiui ir liberalams, kurie tenkina lenkų akcijos tomaševskininkų užgaidas, turime inicijuoti visuomenės apkaltą

  • Žemyna:

   Pala, pala, tamsta – kodėl taip keikiate tuos visus mūsų seimo k su d, ar g su š?
   Jie tik vykdo tikrosios šalį valdančios jėgos, t.y. tikrojo šalies valdovo VT nurodymus, vedančius mus į šviesią ateitį vienos iš mus mylinčių kaimynių glėbyje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: