Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą? (1)

Kokį automobilį pirkti? | Alkas.lt nuotr.

Kokį automobilį pirkti? | Alkas.lt nuotr.

Kiekvienas iš mūsų esame pasvajoję apie naujo automobilio įsigijimą, tačiau ne visi galime sau tai leisti, nes naujų automobilių kainos yra ženkliai didesnės negu parduodamų iš fizinių asmenų ar, pavyzdžiui, automobilių turguje. Naujo automobilio kaina priklauso nuo jo modelio, komplektacijos, šalies, kurioje jis buvo pagamintas bei kitų aspektų. Norint pirkti naują automobilį, neabejotinai prireikia finansų ne tik jo įsigijimui, bet ir degalams. Tokiu atveju daugiau informacijos apie paskolas didesniems pirkiniams įsigyti, rasite bankų skyriuose. Verta paminėti, jog tiek nauji, tiek naudoti automobiliai turi privalumų bei trūkumų, todėl tam, kad priimtumėte sprendimą dėl perkamo automobilio, remdamiesi specialistų rekomendacijomis, pateiksime minėtų automobilių palyginimą.

Vienas pagrindinių naujo automobilio privalumų – gamintojo garantija. Dažniausiai transporto priemonės garantijoje būna nurodyta, kad įsigytas naujas automobilis turi būti reguliariai tikrinamas įgaliotame autoservise, todėl kiekvieną kartą apsilankius tokioje apžiūroje, sužinosite, ar nusipirktas automobilis turi gedimų, ar ne. Jeigu transporto priemonėje atsiranda gedimas, naujo automobilio remonto darbai nieko nekainuoja, nes gamintojo garantijos dėka visi gedimai taisomi nemokamai. Tuo tarpu, nusipirkus naudotą automobilį, šis turi didesnę tikimybę, jog suges kelių mėnesių laikotarpyje negu naujas automobilis, pirktas specializuotame salone. 

Dar vienas naujo automobilio privalumas – saugesnis vairavimas. Naujų automobilių gamintojai transporto priemonėse yra įdiegę patvarius, saugius kėbulus ir kitas technologijas, leidžiančias kelyje jaustis saugiai. Tačiau automobilio pagaminimo metai nėra pagrindinis veiksnys, nulemiantis transporto priemonės saugumą. Specialistai nerekomenduoja taupyti įrangai, kuri gali prisidėti prie saugumo kelyje, ypač turint mažų vaikų, su kuriais dažnai keliaujama automobiliu.

Perkant naują automobilį, turite kur kas daugiau alternatyvų renkantis automobilio spalvą, ratlankius, multimediją, oro kondicionavimo sistemą, papildomas vairo funkcijas ar kitus patogumus. Perkant naudotą automobilį, šių aspektų pasirinkti negalėsite. Taip pat naujame automobilyje yra įdiegtos pačios naujausios technologijos, palengvinančios vairavimo procesą.

Naujas automobilis pasižymi ekonomiškumu ir mažesniu degalų suvartojimo kiekiu. Jeigu automobiliu važinėjatės dažnai, specialistai rekomenduoja įsigyti automobilius su dujų įranga, kuri leis sutaupyti, nes juose degalų suvartojimas 100 km yra mažesnis negu važiuojant automobiliu su benzininiu varikliu.

Jeigu planuojate įsigyti naudotą automobilį, pirmiausia, jis bus kur kas pigesnis nei naujas. Naujo automobilio vertė per pirmuosius metus gali sumažėti net iki 40%. Naudoto automobilio kaina priklausys nuo jo pagaminimo metų, modelio, gamintojo ir kitų eksploatacinių savybių.

Naudotų automobilių pasirinkimas, priklausomai nuo turimo biudžeto, yra didesnis negu naujų automobilių. Žmonėms, uždirbantiems vidutines ar mažesnes pajamas, porą tūkstančių eurų kainuojantis automobilis gali būti puikus pasirinkimas kelionėms, kol bus nuspręsta įsigyti naują transporto priemonę. Dar vienas naudotų automobilių privalumas – pigesnė draudimo kaina. Naudotuose automobiliuose, priešingai nei naujuose, yra įrengta ne pati naujausia ir pažangiausia technologinė įranga. Kadangi draudimo bendrovės rizikuoja galima remonto suma, didėja automobilio draudimo kaina, kai asmuo yra įsigijęs naują transporto priemonę.

Taip pat naudotų automobilių remontas įprastai yra pigesnis negu naujų transporto priemonių. Nors nauji automobiliai genda šiek tiek rečiau, naujausios technologinės įrangos remontas kainuoja brangiau negu naudoto automobilio. Naudotų automobilių detalės dažniausiai yra lengvai įsigyjamos rinkoje, o remonto vietose dirbantys meistrai yra susidūrę su tokių transporto priemonių gedimais ir juos taisant rečiau kyla nesklandumų. Jeigu naudotas automobilis yra linkęs sugesti, jo pataisymo kaštai dažniausiai būna mažesni negu naujo automobilio.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *