KTU siūlo naują studijų programą (0)

Nano technologijos | KTU nuotr.

Nano technologijos | KTU nuotr.

Nuo naujų mokslo metų Kauno technologijos universitetas (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (MGMF) bus galima rinktis ateities technologijoms skirtas studijas. Medžiagų fizika ir nanotechnologijos – pirmoji Lietuvoje I pakopos dvikryptė studijų programa anglų kalba, siejanti fizinius ir technologijos mokslus. Šiai programai KTU MGMF pasitelkia kviestinius lektorius iš JAV Stanfordo universiteto, Japonijos Tokijo technologijos instituto ir Šizuokos universiteto.

Pasaulio ekonomikos forumo 2016 m. patvirtintoje darbo rinkos, įgūdžių ir darbo jėgos ketverių metų strategijoje įvardintos ateities specialybės – naujų, pažangių medžiagų kūrimas ir biotechnologijos. Milžiniška nanotechnologijų įtaka ateities aukštųjų technologijų raidai.

„Ateitis priklauso naujosioms aukštosioms technologijoms, todėl mūsų tikslas – padėti jas pažinti, parengti žmones, galinčius prisidėti prie jų kūrimo ir tobulinimo. Nanosensoriai ir nanodaiktų internetas, naujosios kartos energijos šaltiniai, 2D medžiagos, lustiniai bioorganai, perovskito kristalų saulės elementai – tai tik dalis visų technologijų, kurios artimiausiais metais turės milžinišką poveikį žmogaus ir jį supančios aplinkos ateičiai – ilgins gyvenimo trukmę, gerins jo kokybę, puoselės mūsų planetą“, – sako KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto studijų prodekanė doc. Živilė Rutkūnienė.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vertinimas: nors trumpuoju laikotarpiu Lietuvos ekonominės perspektyvos atrodo teigiamos, tačiau kyla abejonių, ar ilguoju laikotarpiu mūsų šalis sugebės prilygti Vakarų Europai. TVF pažymėjo, kad prioritetu turi būti švietimas, taip pat labai svarbu pertvarkyti inovacijų skatinimą: Lietuva šioje srityje pasiekia per mažai, palyginti su tuo, kiek išleidžia. „Naująją studijų programą orientavome į naujų medžiagų, nanotechnologijų kūrimą ir taikymą įvairiose srityse bei pritaikėme ją siekiantiems tarptautinės karjeros“, – teigia Ž. Rutkūnienė.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, medžiagų ir modernių technologijų krypties specialistų paklausa auga, o baigę kokybiškas, tarpdisciplinines studijas absolventai galės sėkmingai konkuruoti nacionalinėje ir tarptautinėje rinkose. Viso studijų proceso metu bus nuolat bendradarbiaujama su verslo įmonėmis ir jų atstovais.

Šios studijų krypties absolventai galės įsidarbinti įmonėse ar organizacijose, vykdančiose tiriamąjį darbą, diegiančiose, gaminančiose ar parduodančiose šiuolaikines medžiagas ir technologijas, taip pat farmacijos ir medicinos bendrovėse, aplinkos apsaugos, gamybinių įmonių tiriamosiose ar kokybės laboratorijose, kituose pažangiuose sektoriuose.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, kurio ištakos siekia 1922 m., vykdomos taikomosios matematikos ir fizikos, medžiagų mokslų ir tarpsritinės studijos bei atliekami moksliniai tyrimai. Iš viso fakultete dirba 119 dėstytojų, studijuoja apie 450 studentų. Kasmet studijas baigia apie 120 studentų, kurių įsidarbinamumas siekia 90 proc., o įgūdžiai vertinami darbo rinkoje. Fakulteto dėstytojai ir studentai yra ne kartą pelnę svarbius apdovanojimus, įvertinti mokslo premijomis. Tai pirmasis šalies fakultetas, sukūręs sustiprintų studijų grupę ir kuriantis Baltijos šalyse unikalias studijų programas.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: