Buvę švietimo ir mokslo ministrai išreiškė paramą aukštojo mokslo pertvarkai (1)

Buve svietimo ministrai_smm.lt

J.Petrauskienė su buvusiais Švietimo ir mokslo ministrais | smm.lt nuotr.

Su ministre Jurgita Petrauskiene Švietimo ir mokslo ministerijoje susitikę ankstesnių vyriausybių švietimo ir mokslo ministrai išreiškė paramą aukštojo mokslo pertvarkai ir pasirašė susitikimo pareiškimą.

Švietimo ir mokslo ministerijos vadovais ankstesnėse vyriausybėse buvę Algirdas Monkevičius, Gintaras Steponavičius, Roma Žakaitienė ir Dainius Pavalkis antradienio vakarą pasirašė pareiškimą dėl būtinų pokyčių Lietuvos aukštajame moksle.

„Esame įsitikinę, kad kokybiškas aukštasis mokslas – svarbiausia sėkmingos, klestinčios, saugios ir laikmečio iššūkiams atsparios Lietuvos sąlyga, todėl palaikome Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuojamus pokyčius švietimo srityje bei pradėtą būtiną aukštojo mokslo pertvarką. Manome, kad atsižvelgiant į mažėjantį studentų skaičių, didelį protų nutekėjimą į užsienį, reforma negali būti atidėliojama, o jos rezultatai ateityje ne tik akademinę bendruomenę, bet ir visą mūsų valstybę gali apsaugoti nuo pragaištingų pasekmių”, – pareiškime skelbia buvę ministrai.

„Dabar turime išskirtinę galimybę taip pertvarkyti aukštojo mokslo sistemą, kad mūsų universitetai sustiprėtų ir stotų į lygias gretas su pasaulio geriausiais, o akademinė bendruomenė padidintų savo balsą bei svorį visuomenėje. Aukštojo mokslo pertvarkai būtinas visų jos dalyvių ir dalininkų įsitraukimas”, – rašoma pareiškime.

Pareiškime pabrėžiamas buvusių ministrų pritarimas pasiryžimui mažinti aukštojo mokslo studijų programų fragmentaciją, optimizuoti institucijų tinklą, konsoliduoti mokslinį potencialą. Tai leistų išskaidytus ir ribotus valstybės resursus nukreipti į studijų ir mokslo kokybės didinimą.

„Šiomis kryptimis buvo dirbama ir anksčiau, tačiau dabar demografinė situacija ir konkurencinis spaudimas verčia ryžtingai priimti būtinus sprendimus, sutelkti ne tik jėgas, žinias, gebėjimus bei turimą infrastruktūrą, bet ir politinę valią, ekspertinį bei visuomeninį palaikymą ir užtikrinti, kad būtini sistemos pokyčiai nesustotų“, – pažymima buvusių švietimo ir mokslo ministrų pasirašytame pareiškime.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: