Vyskupas T. Matulionis paskelbtas palaimintuoju (nuotraukos) (0)

Teofiliaus Matulionio Beatifikacijos akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Teofiliaus Matulionio Beatifikacijos akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje surengtose beatifikacijos iškilmėse sovietinės valdžios persekiotas arkivyskupas Teofilius Matulionis Vilniaus katedros aikštėje iškilmingai paskelbtas palaimintuoju. Jo palaikai į Vilnių atvežti iš Kaišiadorių katedros.

Į iškilmes susirinko apie 30 tūkst. tikinčiųjų, T. Matulionį palaimintuoju paskelbė popiežiaus Pranciškaus pasiuntinys kardinolas Andželas Amatas.

Iškilmėse dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, daugiau nei pusė tūkstančio dvasininkų.

Susirinko ir apie pusė tūkstančio piligrimų iš kitų šalių: Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Kanados, Jungtinių Valstijų, Australijos.

Kreipdamasi į tikinčiuosius prezidentė Dalia Grybauskaitė beatifikaciją pavadino išskirtine dovana Lietuvos tikintiesiems ir visai valstybei.

„Šį mėnesį prisimename ir skaudžiausią valstybės patirtį – okupaciją, masinius trėmimus ir tūkstantines aukas – visa, ką teko išgyventi mūsų žmonėms. Palaimintasis Teofilius Matulionis vienas iš jų“, – sakė prezidentė.

T. Matulionis gimė 1873 metais Kudoriškio kaime, Alantos parapijoje, Molėtų rajone. 1900 metais Petrapilyje buvo įšventintas kunigu. 1923 metais kunigas buvo suimtas ir nuteistas kalėti trejus metus.

Ilgiausia bausmė dvasininkui buvo skirta 1946 metais, kai jis nesutiko bendradarbiauti su sovietų režimu ir paklusti jo nurodymams padėti įveikti partizaninį judėjimą. Į Lietuvą jis grįžo 1956-aisiais, apsigyveno Birštone, nes sovietų valdžia neleido įsikurti Kaišiadoryse, kur dirbo iki tremties.

T. Matulionis mirė 1962 metais, būdamas 89 metų amžiaus. Pagal vieną iš versijų, jis mirė netrukus po SSRS saugumo jo bute atliktos kratos ir nenustatytų vaistų injekcijos.

T. Matulionis tapo antruoju Lietuvos palaimintuoju. Vyskupo Jurgio Matulaičio beatifikacija įvyko 1987 metais Romoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: