Rudenį paaiškės, kokiu atstumu nuo gyvenviečių bus statomos šiukšlių deginimo gamyklos (0)

radialinfo.com nuotr.

radialinfo.com nuotr.

Kokiu atstumu nuo gyvenviečių būtų leidžiama statyti šiukšlių deginimo gamyklas, paaiškės jau Seimo rudens sesijoje.

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisą, kuria siūloma, kad šiukšlių deginimo jėgainės būtų statomos ne arčiau kaip 20 kilometrų nuo gyvenamųjų vietovių.

Pasak vieno iš pataisų autorių Naglio Puteikio, atstumo nustatymas yra geriausias saugiklis, kad iškilsiančios šiukšlių deginimo gamyklos nekenks aplinkiniams gyventojams.

„Atstumas yra turbūt geriausias stabdymas biurokratizmo, geriausias gynimas piliečių interesų, geriausias saugiklis nuo galimų korumpuotų situacijų ir pats paprasčiausias būdas mažinti atliekų deginimą“, teigė N. Puteikis.

Aplinkos apsaugos komiteto nario Lino Balsio teigimu, atliekų deginimo gamyklos kelia pavojų tiek žmonių sveikatai, tiek aplinkai.

Pasak L. Balsio, tai ypač aktualu Vilniaus gyventojams, kur planuojama statyti atliekų deginimo jėgainė yra iš esmės visiškai pašonėje labai tankiai apgyvendintų rajonų.

Tuo metu opozicijoje esančių liberalų atstovo Simono Gentvilo nuomone, tokia pataisa siekiama užkirsti bet kokius kelius Lietuvoje statyti šiukšlių deginimo gamyklas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: