Panerių bendruomenę papiktino Vilniaus savivaldybės ketinimai (0)

Vilniaus savivaldybė | Vilnius.lt nuotr.

Vilniaus savivaldybė | Vilnius.lt nuotr.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys kartu su Panerių seniūnijos bendruomenėmis kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcijos ir strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitos.

Panerių bendruomenės kategoriškai nesutinka, jog vienoje iš naujų Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos plano koncepcijų numatoma tarp K. Ostrogiškio ir Fabriko gatvių sukurti taršios pramonės Zigmantiškių (Lentvario) zoną. Gyventojai piktinasi, jog tokiu atveju Trakų Vokės, Daniliškių, Kazbėjų, Naujasodžio, Gurelių ir kaimyninio Lentvario gyventojai atsidurtų sukoncentruotos pramonės viduryje, kuri gali turėti neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir žmonių sveikatai.

Kreipimesi gyventojai siūlo Vilniaus miesto savivaldybei atsisakyti ketinimų šioje vietovėje plėtoti pramoninę zoną bei prašo verčiau pakeisti teritorijos paskirtį ir leisti statyti individualius gyvenamuosius namus bei visuomenės reikmėms pritaikytus pastatus.

Pasak L. Balsio, Vilniaus miesto savivaldybė nebūtų susilaukusi bendruomenių pasipiktinimo, jei dar prieš 10 metų, kai buvo kuriama bendrojo plano koncepcija, į sprendinių priėmimą būtų įtraukusi aplinkinius gyventojus.

„Panerių bendruomenių pasipiktinimas yra pagrįstas. Gyventojai nesupranta, kodėl parengtoje ir visuomenei svarstyti pateiktoje bendrojo plano koncepcijoje nėra atsižvelgta į seniūnijos gyventojų teisėtus lūkesčius ir daugkartinius, jau nuo 2007 m. teikiamus prašymus ir siūlymus. Staiga visuomenei svarstyti pristatoma visiškai kitokia bendrojo plano koncepcija, nei buvo siūloma gyventojų. Tai akivaizdus Orhuso konvencijos, kuri reikalauja įtraukti gyventojus į sprendimų, susijusių su poveikiu aplinkai, priėmimą, pažeidimas. Ir prie ankstesnių valdžių, ir dabar bendruomenės  yra ignoruojamos, pažeidžiant Lietuvai privalomą tarptautinę konvenciją“ – sakė L. Balsys.

Panerių seniūnijos bendruomenės pakartotinai pateikė Vilniaus miesto savivaldybei savo pasiūlymus dėl miesto bendrojo plano keitimo koncepcijos ir strateginių pasekmių aplinkai vertinimo ataskaitos, tikėdamosi, jog šį kartą gyventojų kreipimasis bus išgirstas, įvertintas, o jų bendruomenės atstovai bus įtraukti į bendrojo plano dalies, susijusios su  jų gyvenamąja teritorija, koncepcijos svarstymą, o sprendimai nebus priimti be gyventojų pritarimo, kaip tai numato Orhuso konvencija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: