Nerimsta aistros dėl Miškų urėdijų reformos (0)

Miriadna.com nuotr.

Miriadna.com nuotr.

Ryte į protestą prie Seimo susirinko maždaug 100 miškų urėdijų reforma nepatenkintų jų darbuotojų bei profesinių sąjungų atstovų. Kalbėdamas su miškininkų profesinių sąjungų nariais, Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis teigė, pirmą kartą išgirdęs jų pageidavimą sėsti prie derybų stalo ir išsamiai aptarti reformą. Profesinių sąjungų federacijos vadovė Inga Ruginienė sulaukė V. Pranskiečio pažado susitikti ir aptarti miškininkams aktualius reformos klausimus.

Seimo vadovas pranešė, kad reformos priėmimas bus atidėtas iki rudens.

„Turime išklausyti visas puses. Turime atsakyti į jiems rūpimus klausimus. Turime išspręsti valstybinį klausimą“, – sakė V. Pranskietis.

Tuo metu Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstis Mažeika pažymėjo, kad Miškų urėdijų reforma bus pradėta įgyvendinti 2018 metais, kaip ir buvo planuota.

„Dėsime visas pastangas, kad įstatymas įsigaliotų nuo sausio pirmos. Ir visiškai nesvarbu, ar svarstymą tęsime dabar pratęstoje sesijoje, ar rudenį“, – vertindamas Seimo pirmininko pareiškimą sakė Kęstutis Mažeika.

„Mes bet kokiu atveju laukiame ekspertų išvadų. Kai sulauksime jų, planuosime darbotvarkę. Jeigu reikės pratęsti sesiją, tada derinsime su Seimo pirmininku, su valdyba“, – teigė K. Mažeika.

Negavęs ekspertų išvadų, Seimo Aplinkos apsaugos komitetas urėdijų pertvarkos nesvarstė.  Išvados turėtų būti pateiktos per savaitę.

Nepriklausoma ekspertizė turi atsakyti į du klausimus: ar Miškų įstatymo pataisomis siūloma reforma atitinka teisėkūros principus, yra tinkamai integruota į nacionalinę teisės sistemą ir neprieštarauja Lietuvos tarptautiniams įsipareigojimams bei ar ji teigiamai vertintina vadybiniu ir viešojo administravimo požiūriu.

Seime stringant valstybinių miškų pertvarkai, Vyriausybė nepritarė Seimo narių grupės siūlymui sumažinti urėdijų skaičių nuo 42-jų iki maždaug 25-ių, tačiau palaikė draudimą būsimos vienos miškų įmonės darbuotojams ar jų giminaičiams dirbti privačiame medienos versle.

Urėdijų pertvarkos planas numato, kad vietoj Generalinės urėdijos ir 42 urėdijų bus įsteigta 25 skyrius turinti viena valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“. Prie šios įmonės ketinama prijungti ir Miškotvarkos institutą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: