Keliamas klausimas dėl A. Širinskienės galimybės vadovauti Seimo sveikatos reikalų komitetui (6)

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo sveikatos reikalų komitete svarstant darbotvarkės klausimus paaiškėjo, kad komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pateikė galimai suklastotą komiteto išvadą vienu svarstomu klausimu.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) minėto komiteto narys Antanas Matulas kelia klausimą dėl pasitikėjimo komiteto pirmininke ir galimybės toliau jam vadovauti.

Svarstant klausimą dėl Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo projekto komitetui buvo pateiktas išvadų projektas, kurio nepasirašė išvadų rengėjai, o Seimo narys Remigijus Žemaitaitis tvirtina, kad su šiuo projektu jis nebuvo net supažindintas.

Sveikatos reikalų komitetui buvo pateikta Socialinių reikalų ir darbo komiteto papildoma išvada, už kurią balsavo komitetas, tačiau vėliau, balsuojant už trečią šio komiteto pasiūlymą paaiškėjo, kad Socialinių reikalų komitetas jokio sprendimo šiuo klausimu dar nebuvo priėmęs.

Komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė prisipažino, kad ji buvo gavusi tik žodinį patvirtinimą, kad toks projektas bus svarstomas. Komiteto posėdis buvo atidėtas.

„Komiteto pirmininkė ne kartą posėdžius vedė neetiškai, tendencingai, o šiuo atveju pateikė suklastotą dokumentą, siekdama, kad komitetas apsvarstytų klausimą ir jam pritartų, nes klausimas jau įtrauktas į rytojaus Seimo posėdžio darbotvarkę. Tuo tarpu mano vakar 16 val. pateikto pasiūlymo svarstomu klausimu komiteto pirmininkė nė neįtraukė į išvadų projektą, motyvuodama, kad jis pateiktas per vėlai“, sakė komiteto narys A. Matulas.

Seimo narys jau kartą kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, klausdamas, ar normalu, kad komiteto pirmininkė, teikdama įstatymų projektus, pati save paskiria ir komiteto išvadų rengėja tam klausimui. Seimo Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo jai nusišalinti nuo išvados rengėjų pačios pateiktiems klausimams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Situacija:

  SAM A. Veryga: “Sveikatos priežiūros sistema jau daugelį metų įvardinama kaip viena korumpuočiausių. Vienas iš tokios korupcijos ir nepasitikėjimo šaltinių – susikompromitavę, teisiami ar nusikaltimų padarymu įtariami gydymo įstaigų vadovai, kurių atleisti šiuo metu nėra galimybės, nors kitų viešųjų įstaigų vadovams tokios privilegijos nebuvo sukurtos. Seimui buvo pateiktos įstatymo pataisos, kurios būtų sudariusios galimybes tokius vadovus atleisti steigėjo ar dalininkų sprendimu. Galim tik “padėkoti” aktyviems Seimo nariams A.Matului ir R.Žemaitaičiui už Seimo Sveikatos reikalų komitete sukeltą tikrą chaosą, kurio dėka susikompromitavusių ir teisiamų ligoninių vadovų atleidimo klausimas bus nukeltas į rudenį. Ir kas galėtų paneigti, kad tokiu būdu parlamentarai negina jų partijoms palankių ir suskompromitavusių vadovų. Ačiū opozicijai už “konstruktyvią pagalbą” sprendžiant korupcijos klausimus sveikatos priežiūroje.”

 2. Žmogus:

  Iš šalies žiūrint matosi, kad ši moteriškė elgiasi labai jau moteriškai: ką nugirdo, ką paskaitė, ką pati sugalvojo.

  • Ūla:

   tamsta kalbate tam, kad kažką pasakyti? Pirmiausiai reikia susipažinti su šios Seimo narės pasiekimais. Žinant jos intelektą, ji niekados nepasakytų, kad “šis vyras elgiasi labai jau vyriškai: nieko negirdi, nieko neskaito, nieko pats nesugalvojo” 🙂 Tą ir aš sakau, kai kalbama apie kai kuriuos save įvardijančiais visažiniais, o iš tikro yra tik apgailėtini “narcizai”. Tai tik mano nuomonė ir nebūtina jums jos paisyti 🙂

 3. Ūla:

  “Pritariu”, protingų, kultūringų, save ir kitus gerbiančių Seimo komiteto pirmininkų nereikia. “Paklausa” tokiems kaip Matulas, Žemaitaitis ir kt. “džiunglių gyventojai” 🙂

 4. Pikc:

  Iš pradžių E. Jovaiša, dabar A. Širinskienė… Libkonų ardomasis “žygis” tęsiasi. 🙂
  Kokių teigiamų pokyčių galima tikėtis, kai Seime sėdi “jungtinė sąrašinių kompartija” – libkonų/liberastų/komuniagų šutvė? Bet kokiai kitai jėgai atėjus į valdžią, šitie “nesutaikomi oponentai” bemat susivienija, visas jėgas skirdami status quo atstatymui – t.y. kad vėl galėtų pamainomis “semti iš valstybės aruodo”. Dėl šito “švento tikslo” nesibodima nei intrigų, nei atviro melo (prisimenate istoriją su A. Širinskienės disertacija? Beje, ar sulaukė šmeižikas bent kokių sankcijų? ;)).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: