Universitetų reformos rengimą siūloma pradėti iš naujo (0)

Šiaulių universitetas

Šiaulių universitetas

Seimo konservatorių frakcijos atstovai įregistravo pasiūlymą Seimo nutarimui „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo“, kurį pateikė Vyriausybė ir kurį šiuo metu sau asmeniškai naudinga linkme bando pakeisti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas. Seimo nariai siūlo stabdyti tolimesnį nutarimo ir visos universitetų tinklo reformos svarstymą bei pradėti visą procesą iš naujo, reformos plano ir strategijos rengimą perkelti iš Vyriausybės į Seimą.

„Didžiausia universitetų reformos problema yra ne pats tos reformos turinys, bet procesas, kaip yra siekiama įgyvendinti reformą ir kaip ji svarstoma Seime. Apie turinį kalbėti tiesiog nebeįmanoma, nes nėra aišku, ką siūlo Vyriausybė, kokia yra ministrės ir valdančiosios daugumos pozicija. Todėl mes siūlome tiesiog perkelti tolimesnį šios reformos rengimą į Seimą sudarant specialiąją komisiją šiam svarbiam klausimui svarstyti ir į tą komisiją įtraukti objektyviai nusiteikusius, asmeninių interesų reformos baigtimi neturinčius, patyrusius politikus“, – teigia Seimo narys Andrius Kubilius.

Atkreipiamas dėmesys, kad Vyriausybės pateiktas Seimo nutarimas dėl universitetų reorganizavimo, diskusijų Seime metu yra tapęs dokumentu be aiškaus turinio, kurį priėmus liks visai neaišku, kuris universitetas jungsis su kuriuo, kaip bus įgyvendinamas jungimosi procesas, kaip jis bus valdomas ir kokiu kalendoriniu grafiku jis bus realizuojamas, kokio rezultato yra tikimasi iš konsolidacijos proceso.

„Šios reformos laukėme dešimtmečius, ir negalime leisti, kad ją pražudytų trumpalaikiai dalies valdančiųjų interesai. Aukštųjų mokyklų ateitis negali būti sprendžiama pagal Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko bei Seimo pirmininko asmenines simpatijas, antipatijas ar institucinius interesus. Net jei Premjeras bei švietimo ir mokslo ministrė dėl kažkokių paskatų linkę užsimerkti į tai, kad jų pasiūlyta reformos vizija Seime yra sudraskoma į skutus, mes negalime su tuo susitaikyti“, – sako vienas iš pasiūlymo iniciatorių Seimo narys Mantas Adomėnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *