Kūrybinėje stovykloje „Tradicija“ Palangoje susirinks autentiško folkloro puoselėtojai (0)

Kūrybinė stovykla „Tradicija“ | Organizatorių nuotr.

Kūrybinė stovykla „Tradicija“ | Rengėjų nuotr.

Birželio 26 – liepos 3 dienomis Palangoje jau septynioliktąjį kartą vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų. Vasaros kūrybinę stovyklą inicijuoja ir remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Kasmet šis renginys sulaukia daugybės teigiamų atsiliepimų. Auga ir skaičius, norinčių ne tik pasimėgauti Baltijos jūra, bet ir praturtinti žinias, pasidalinti įspūdžiais ir patirtimi.„Tradicijos“ vadovai Irena ir Nikolajus Zacharovai tiki, kad ugdant jaunąją kartą būtina saugoti brangiausią tautos turtą – tradicijas, papročius bei apeigas.

Šiemet stovyklos dalyvių laukia įdomi ir intensyvi programa – praktiniai folkloro kursai tautinių mažumų vaikams ir jaunimui, kuriuos ves garsiausi pedagogai bei folkloro specialistai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Meistriškumo kursuose bus pristatytos pažangiausios darbo su folkloro kolektyvais metodikos. Dalyvių taip pat laukia seminaras „Darbo su tautinių mažumų vaikų ir jaunimo folkloro ansambliais metodika“ bei apskrito stalo diskusijos.

„Tradicijos“ programoje kūrybinis darbas neatsiejamas nuo pramogų – stovyklos metu vyks unikalių dokumentinių filmų iš įvairių folkloro ekspedicijų peržiūros, tautinių šokių vakarai bei folkloro ansamblių koncertai Palangos gyventojams ir svečiams. Jų metu bus galima susipažinti su skirtingų kultūros atstovais, pažinti jų papročius bei tradicijas.

Numatytos ir kūrybinės laboratorijos, kurias ves garsiausi, visame pasaulyje pripažinti folkloro specialistai. Jų metu vyks teoriniai ir praktiniai rusų, ukrainiečių, lenkų, baltarusių tradicinio dainavimo, instrumentinio muzikavimo, tautinės choreografijos ir teatro užsiėmimai, įvairios dekoratyvinio, taikomojo meno ir amatų pamokos (bus vejamos juostos, rankomis gaminamos liaudiškų drabužių detalės, papuošalai, muzikos instrumentai ir kt.).

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: