Kviečia Rasos šventė Verkių parke (7)

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Birželio 24 d., šeštadienį,  nuo 19 val. vakaro iki saulės patekėjimo Vilniaus Verkių rūmų parke Lietuvių etninės kultūros draugija (LEKD) surengs tradicinę Rasos šventė. Jau aštuonioliktą vidurvasarį, kai gamta ir žolynai klesti, kupėja, rasoja, vilniečiai čia drauge švenčia pačią seniausią trumpiausios nakties – Saulės grąžos šventę. Pasipuošę vainikais, susiskynę devynių žolynų Kupolę, pasiėmę lauknešėlį ir su šeimomis, draugais renkasi liepomis kvepiančiame Verkių parke.

Nuo 19 val. vakaro kaip ir kasmet  bus kupoliaujama, pinami vainikai, buriamasi iš žolynų, vaišinamasi vaistažolių arbata, sukami kupolinių rateliai, skambant sutartinėmis vyks ugnies apeigos prie Lizdeikos aukuro, dainomis bus palydėta vakaro saulė,  šokama prie laužo. Paryčiui Nerimi bus plukdomi vainikai, prausiamasi ryto rasoje ir pasitinkama tekanti smulė.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Šventėje Meninę apeiginę programą atliks žinomi Vilniaus miesto folkloro ansambliai: „Jorė“, „Laukis“, „Nalšia“, „Poringės“, apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“, liaudies dainų klubas „Raskila“, Lydos lietuvių ansamblis „Rūta“, gros tradiciniai muzikantai.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Veiks žolynų turgelis, dalyvaus Botanikos instituto vaistažolių žinovės, būrėjos iš žolynų Rita Balsevičiūtė,  Eglė Valentė, kt.  Šventės vedėja – senųjų papročių puoselėtoja, vaidilė Nijolė Balčiūnienė.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Šią šventę surengti padės GTC Botanikos institutas bei teisingo laisvalaikio organizatoriai  „Eventum group“, o lėšomis iš dalies parems Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba bei Vilniaus miesto savivaldybė.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Rasos Verkiuose | Rengėjų nuotr.

Plaktas_siuntimui_A4_170611_2 (1)

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

7 komentarai

 1. lyvis:

  ŠĮ Rasos šventė birželio 24 d kai vanduo virsta gyvu ir šios šventės tikslas yra maudynės http://www.sarmatas.lt/01/vandens-stebuklingumas-2/ lyvis

 2. Dalytė:

  Gera žinia, kad šioje šventėje nėra prekybos, nėra alkoholio. Tūkstančiai šoka ir dainuoja blaivūs. Ypač saugu šeimoms su mažais vaikais, o folkloro ansambliai, visa aplinka sukuria nepakartojamus įspūdžius.

 3. Pranas:

  Kodėl tokios lietuviškos šventės nerodo nei televizija, nei radijas neinformuoja?

  • Albinas Vaškevičius:

   Aš su nuosava kamera pagal galimybes filmuoju lietuviškas šventes ir lietuviškus renginius, bet niekad nesutikau filmuojant nei LRT, nei LNK, nei TV3 televizijų. Vieną kartą mačiau Lietuvos ryto televiziją. Keletą kartų mačiau regionines Aukštaitijos, Pūko, Kelmės televizijas. Regioninės televizijos yra lietuviškesnės ir stengiasi išlaikyti be to ir tarmes. Prieš keletą metų Lietuvoje regioninių televizijų buvo 14. Norvegijos bet kuriame regione galima matyti visų Norvegijos regionų televizijas. Lietuvoje – ne.

   Kai skambina kabelinės televizijos siūlydamos savo paslaugas aš visada paklausiu: Ar transliuojate regionines Lietuvos televizijas. Atsakymas: Ne, niekas jų neprašo. Nors jie siūlo Lenkijos, Rusijos televizijas, bet regioninių ne. Tada klausiu: Tai kodėl siūlote Lenkijos ir Rusijos televizijas, bet nesiūlote Lietuvos regioninių televizijų. Mandagiai nutyli. Tada klausiu: Kokių valstybių specialiosioms tarnyboms jūs tarnaujate ir kas jūsų vadovas.

   Mes kiekvienas suklūstame kai išgirstame radijuje ar televizijoje minint mūsų gimto krašto vietovardžius nors gyvename daug kas net daugiau kaip 100 km nuo gimtinės. Vadinasi mums rūpi mūsų gimtinė. Būtų labai gerai kiekvienam matyti savo gimto krašto regioninę televiziją. Tad reikalaukime iš daugiakanalių televizijų, kad transliuotų visas Lietuvos regionines televizijas. Be to antžeminėje televizijoje perėjus į skaitmeninę atsirado daug laisvos vietos kanalams. Kodėl gi netransliuoti regioninių televizijų. Jie nieko nedarys jeigu mes nereikalausime.

 4. Vismantas:

  Labai smagos Rasos, jau keli metai dalyvauju ir rekomenduoju visiems 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: