„Kultūros naktis“ pirmąkart vyks ir Sapiegų rūmuose (1)

Sapiegų rūmai | KPD nuotr.

Sapiegų rūmai | KPD nuotr.

Penktadienį, birželio 16 d., nuo 18 val. vakaro iki 2 val. nakties „Kultūros naktis“ pirmąkart vyks Sapiegų rūmuose. Skambės koncertai, stebins spektakliai, rūmus nušvies vaizdo ir šviesos instaliacijos.

Atvykę į „Kultūros naktį“ Sapiegų rūmuose, turėsite unikalią galimybę susitikti su skirtingų kartų Sapiegų giminės atstovais, kuriuos šviesos pagalba sukurs menininkė Eglė Prokopavičiūtė. Primindami apie savo egzistavimą ir glaudų ryšį su didinga giminės istorija, jie rūmų erdvėse pasirodys šviesos pavidalu. Rūmų sienos, bylojančios senus laikus, yra šių žmonių ir jų giminės egzistavimo liudytojos, tad jų atminimą menininkė sieks įprasminti šviesos projekcijomis.

Nuo 2015 m. kovo mėnesio Paryžiuje reziduojanti menininkė Sakurako 19.00 val. Sapiegų rūmų menėje parodys savo solo spektaklį „Voyager“ (keliautojas). Jo metu bus kviečiama pasinerti į Japoniško šokio butō sukurtą „buvimo“ atmosferą bei atidžiai sekti subtilias personažo, keliaujančio per gyvenimą, transformacijas. Šis pasakojimas – apie mūsų nesugebėjimą gyventi čia ir dabar, nuolatos skendėti prisiminimuose bei ateities planuose, prisirišimą bei bandymą išsivaduoti nuo priklausomybės, nuo daiktų, žmonių, emocijų ar būsenų. Savo darbus menininkė jau yra pristačiusi Olandijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitose šalyse.

Urtė Milda Širvinskaitė pristatys vaizdo ir šviesos instaliaciją „Virsmas“, kuri papasakos apie žmogaus-drugio metamorfozę iš nerangaus vikšro į grakštų drugį. Menininkė subtilia metafora sieks išreikšti žmogaus vystymąsi, jo vidinę evoliuciją – virsmą.

Nuo 21 val. vakaro ansamblis „Brasspalvos“ kvies į pasirodymą „Klasika spalvotu kostiumu“. Baroko stiliaus Sapiegų rūmų sienose skambės varinių pučiamųjų instrumentų garsai. Koncerto programoje kūriniai iš pasaulyje gerai žinomo ansamblio „Canadian Brass“ repertuaro. Daugelis kūrinių Lietuvoje bus atliekami pirmą kartą. Programoje taip pat skambės džiazas, bliuzas, tango bei profesionalios instrumentuotės varinių pučiamųjų kvintetui.

Menininkai Veronika Olšauskaitė, Karolina Artimavičiūtė ir Laurynas Griežė „Kultūros nakties“ metu nuo 21 val. vakaro viename iš Sapiegų rūmų bokštelių pristatys savo vizualinį šviesos projektą „Nuogi šešėliai“. Šiuo projektu norima parodyti, jog skaidrūs objektai turi permatomą, lyg apnuogintą magiškų formų šešėlį. Šviesos pagalba bus siekiama atskleisti ir išgryninti lūžtantį šešėlį, stebėti jo deformaciją ir sklaidą, kuri sudarys fraktalines formas.

Sutemus pirmąkart naujai galėsime pažvelgti į Sapiegų rūmus, suvokdami juos kitaip per šviesos, lazerių ir XVII a. architektūros žaismą. Prie pagrindinio lauko fasado kiekvienas Sapiegų rūmų lankytojas bus pasitinkamas interaktyvia šviesų instaliacija. Festivalio lankytojams keliaujant link įėjimo, lazerių pagalba pagrindinis rūmų fasadas tarsi atgis, puošis vis kitokiomis spalvomis ir atskleis dar nematytą rūmų portretą.

Sapiegų rūmus 1689-1692 metais pagal Giovannio Battistos Fredianio projektą statė Lietuvos didysis etmonas Kazimieras Jonas Sapiega Vilniaus Antakalnyje. Teigiama, jog dekoruojant juos dalyvavo Sapiegos rūmų skulptorius ir architektas Giovanni Pietro Perti bei italų tapytojas Mikelandželas Palonis. Brandžiojo baroko Sapiegų rūmų ansamblis yra išlaikęs svarbiausius ansamblio kompozicijos elementus – kiemą su centre stovinčiais rūmais, į rūmus orientuotą centrinę parko dalį ir jo ašyje nutiestą centrinį taką, jungiantį Antakalnio gatvę su rūmų kiemu bei centrinės parko alėjos pradžioje į rūmų kiemą vedančiais vartais.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *