Ant Bėlio ežero kranto vyks Ansamblių šventė (1)

Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaras | Rengėjų nuotr.

Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaras | Rengėjų nuotr.

Birželio 17 d. 19 val. Švenčionių dainų slėnyje prie Bėlio ežero prasidės Dainų ir šokių ansamblių šventė. Jau trečią kartą vyksiantis unikalus renginys, atskleis tradicinių dainų, muzikos ir šokių grožį, įvairovę bei savitumą. Šiemetšventė skirta 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventei – žiūrovai išvys įspūdingą Ansamblių vakaro programą. Programos užmanymą perteiks keturios teminės teatralizuotos dalys: „Lietuvos žemė“, „Gentys“, „Darbas – duona mūsų kasdienė“ ir „Už Tėvynės laisvę“. Visą pasirodymą sudarys net 32 kūriniai.

„Ansamblių vakaro programa bus įvairiapusiška ir įdomi. Džiaugiamės, kad Lietuvoje gyvena patriotiškai nusiteikęs jaunimas. Šiemet pirmą kartą norą dalyvauti Lietuvos dainų šventėje pareiškė liaudiškų šokių ansamblis „Perla“ iš Nemenčinės – jame šoka lenkų, rusų, lietuvių mokyklų auklėtiniai ir studentai, šiuo metu jie aktyviai repetuoja ir specialiai šiam renginiui siūdinasi lietuvių tautinius kostiumus“, – pasakojo Ansamblių vakaro režisierė Leokadija Dabužinskaitė.

Šventėje, kurią rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švenčionių rajono savivaldybe, pasirodys net 900 atlikėjų. Koncertuos geriausi Lietuvos ansambliai: Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto šokių ansamblio „Vingis“ liaudiškos muzikos kapela, ansambliai „Lietuva“, „Šviesa“, „Jaunimėlis“, „Jievaras“, „Voruta“, „Ugnelė“, liaudiškų šokių grupės „Joris“, „Dalužė“, „Gabija“, „Versmė“ iš Vilniaus, ansambliai „Nemunas“, „Žilvitis“ ir liaudiškų šokių grupė „Ratava“ iš Kauno, ansamblis „Dainava“ iš Alytaus, Marijampolės meno mokyklos skudutininkų ansamblis „Tūto“, šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“ ir skudutininkų ansamblis „Kadijo“ iš Utenos, „Panevėžio Pynimėlis“, ansambliai „Aukštaitija“ ir „Aukštaitukas“ iš Švenčionių, „Mastis“ iš Telšių, „Jūra“ iš Tauragės ir Nemenčinės liaudiškų šokių kolektyvas „Perla“.

Renginio idėja – puoselėti ir ugdyti tautinę kultūrą, pagarbą praeičiai, mūsų tradicijoms, skiepyti patriotiškumo, pilietiškumo jausmą, meilę Tėvynei. Taigi ir didžiausias Dainų šventės kūrėjų siekis – kad šis didingas kultūros reiškinys skleistųsi iš žmonių kūrybos, entuziazmo, supratimo. Ansamblių šventė Švenčionyse ne tik džiugins žiūrovus, bet ir padės meno kolektyvams geriau pasirengti Lietuvos šimtmečio dainų šventei, vyksiančiai Vilniuje 2018 m. birželio 30–liepos 6 d.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Kemblys:

    ,,ansamblių, unikalus, tradicinių, programą, teminės teatralizuotos, patriotiškai, aktyviai repetuoja ir specialiai (3 svetimžodžiai iš eilės!), kostiumus, nacionalinis kultūros centras (3 svetimžodžiai iš eilės!), Koncertuos, grupė, kolektyvas, idėja, kultūrą, tradicijoms, patriotiškumo, entuziazmo…”

    Įdomu, kada reikia vartoti svetimžodį KOLEKTYVAS, kada GRUPĖ, o kada net ANSAMBLIS???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: