Seimas atmetė vadinamųjų vienalyčių partnerysčių įstatymo projektą (9)

Lytinių mažumų eisena Vilniuje | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lytinių mažumų eisena Vilniuje | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Birželio 15 d., ketvirtadienį, Seimas po pateikimo atmetė vadinamųjų vienalyčių partnerysčių įteisinimo projektą. Už tokių partnerysčių įteisinimą balsavo 29 Seimo nariai, 59 buvo prieš, 20 Seimo narių susilaikė. Už partnerysčių įteisinimą balsavo 9 konservatoriai ir 9 socialdemokratai, 8 liberalai bei 3 mišrios grupės nariai. Valstiečių ir žaliųjų, „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijose už vienalyčių partnerysčių įteisinimą nebalsavo niekas.

Vienalyčių partnerysčių įteisinimą palaikė šie Seimo nariai:

Liberalų sąjūdžio frakcijoje: Virgilijus Alekna, Aušrinė Armonaitė, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vitalijus Gailius, Arūnas Gelūnas, Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Dovilė Šakalienė;

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai: Vytautas Kernagis, Andrius Kubilius, Gabrielius Landsbergis, Tadas Langaitis, Mykolas Majauskas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Monika Navickienė, Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė;

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje: Bernatonis, Rasa Budbergytė, Gediminas Kirkilas, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Algimantas Salamakinas, Algirdas Sysas, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, mišrios grupės nariai Linas Balsys, Aušra Maldeikienė, Gintaras Steponavičius.

Seimas nepritarė ir Vienalyčių partnerysčių projekto grąžinimui tobulinti tad atmetė ji visiškai. Už siūlymą gražinti projektą tobulinimui balsavo 43, prieš – 64 Seimo nariai. 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

9 komentarai

 1. Krikščionis:

  Vis dažniau konservatoriai balsuoja vienodai su socdemais ir aišku, su liberalais, kurie jokių vertybių neturi. TS-LKD transformavosi Nuo Sąjūdžio idėjų iki tradicinės šeimos naikinimo, o pavardė garsioji neišnyko, tai vis landsbergių partija.

  • Zonė:

   Krikščioniškoji partija negali iš prigimtinio pavadinimo taip elgtis, seimo priesaikas taip pat suponuoja atitinkamą kompetenciją p a r l a m e n t a r u i. Visiškas išsigimimas dalies tautos. Sunku surasti komentarui protingą mintį, nes protą paratižuoja pastarųjų veiksmai. Zonė

 2. Ar ne metas LKD atsiskirti? Ar jau per vėlu?

 3. LosAngeles:

  Kiek daug norinciu buti ‘pazangiais’ 🙂 Gerai kad pavardes nurodytos, aisku kas yra kas… Liberalai – visiskai suprantama, bet kaip cia isipiesia konservatoriai-krikscionys demokratai??? Dar vienas irodymas, kad pavadinimai nieko neatspindi….

  • Tvankstas:

   Reikia suprasti politikos esmę – viena, trys ar penkios šeimos valdo šalį, apmoka visas partijas ‘rinkiminėse kovose’, tai šeimininkai nesunkiai susitvarko po rinkimų, nurodydami savo skudurinėms lėlėms balsuoti pagal jų norus, bet ne kažkokias ideologijas ar doroves laikytis, kuriomis tenka apgauti rinkėjus.
   Vienos partijos demokratija, viskas susitariama už uždarų durų klubuose, kaip JAV, taip ir Lietuvoje.

 4. Getas:

  Vadinamieji konservatoriai visiškai suliberalėjo ir sumodernėjo, o tiksliau atsilieka nuo pasaulio naujų idėjų ir pažangos, t. y. nuo D.Trampo, Brexit’o ir pan. Jie nugarmės kartu su liberalais į paribį. Galėtų KD dar atsiskirti ir kituose rikimuose pareikšti save kaip tradicinė istorinė partija.

  • :))):

   Prajuokinai. Pasaulio “pažanga ir naujos idejos” – Trapas, Brexit :))) Tai juk naftalinas. Pats tikroji atgyvena, visiškas naftalinas. Pasidomėkit, kokie “pažangiečiai” iš provincijos glūdumos už tai balsavo :))))
   Už Traphą – daugiausia provincialūs ir pakankamai atsilikę Amerikos vidurio regionai, už Brexit – visa Angliškoji provincija ir Velsas. Londonas, Škotija buvo už JK narystę ES.
   Pagaliau pažiūrėkit, kokie “pažangiečiai” balsavo už tos prancūzų nacionalistės partiją – taip pat provincija, nes paryčiuose, kituose miestuose ta Penė nieko negavo 🙂

   Ta va, “pažangieti” iš itin “modernios” lietuviškos provincijos :)))

   • LosAngeles:

    Ir kodel pazangieciai kabutese? Todel kad nepritaria p….si i s…na, kad nori pazaboti besaiki ir neatsakinga ‘pabegeliu’ eksporta i savo sali, kad pasisako uz seima… Cia tik parodote savo poziuri, ir tikrai nesumenkinate tu zmoniu.
    Kas del miestu ir provincijos, tai visiskai naturalu. Miestuose, ypac didziuosiuose, (Londone ar Paryziuje balta veideli pamatyti ne taip paprasta, o jei ir pamatysi, tai jis dazniausiai is rytu europos) ‘prieksportuota’ besaikes mases, ir jie normalu nebalsuos uz raginanti apriboti, suvarzyti, sustiprinti kontrole ir t.t. Provincijoje gi ju tiek dar nera, o ir betvarkes (liberalu) megeju provincijoje maziau, zmones geriau vieni kitus pazista, turi daugiau laisvo laiko nuo besaikio miescionisko begimo… Tamstele tai pristatote kaip ‘atsilikima’? Tokiu atveju klausimas tik toks: kas kam atsilikimas… Ir balsavimas parode kad tokiu kaip tamsta pazanga turetu buti rasoma kabutese, bet, kaip liaudis sako ‘kai nera ka pasakyti (ir parodyti), belieka tyciotis’

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: