Seimas Astravo atominę elektrinę pripažinimo nesaugia (0)

Astravo AE | am.lt nuotr.

Astravo AE | am.lt nuotr.

Seimo plenariniame posėdyje apsvarstytas ir priimtas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pateiktas įstatymo projektas dėl Baltarusijoje, Astravo rajone, statomos branduolinės elektrinės pripažinimo nesaugia, keliančią grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai, visuomenei ir sveikatai.

 
Pasak NSGK pirmininko Vytauto Bako, į šį projektą reikia žvelgti labai atidžiai, kadangi Baltarusija statybas vykdo pažeisdama konvencijų reikalavimus, statybvietėje nuolat vyksta rimti incidentai, o elektrinės statytoja nuolat manipuliuoja tarptautinių organizacijų išvadomis, bandydama jas pateikti sau tinkama linkme.

 
„Į šį procesą privalome žvelgti labai atidžiai. Turime siekti, jog Astravo AE statyba būtų sustabdyta. Baltarusija nesilaiko tarptautinių reikalavimų, manipuliuoja tarptautinių organizacijų išvadomis. Tokia situacija tikrai nėra normali“, sakė V. Bakas.

 
„Šiuo projektu mūsų pastangos sustabdyti statybas Astrave nesibaigs. Prireiks visos valstybės, visų institucijų sutelktų pastangų siekiant galutinio tikslo: branduolinė elektrinė neturi pradėti veikti“,   kalbėjo NSGK vadovas. – Šio įstatymo pagrindu bus rengiamas apsaugos priemonių įgyvendinimo planas. Mūsų uždavinys užtikrinti, kad planas apimtų ne tik techninius sprendimus, bet numatytų mūsų tolesnius politinius, teisinius ir diplomatinius žingsnius“.

 
V. Bakas taip pat pažymėjo, kad laukia labai sudėtingi uždaviniai, tačiau negalima pamiršti su kokio masto grėsme susiduriame.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: