Užsienio reikalų ministras: Negalime pamiršti slenkančios Gruzijos regionų aneksijos (0)

URM ministras lankosi Gruzijoje_urm.lt

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankosi Gruzijoje | urm.lt nuotr.

Birželio 11 dieną oficialaus vizito Gruzijoje metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vyko prie administracinės linijos su Gruzijos Abchazijos regionu. Kartu su Europos Sąjungos stebėjimo misijos Gruzijoje atstovais ministras aplankė vieną iš dviejų šiais metais uždarytų perėjimo punktų Nabakevi-Kurcha bei Engurio tiltą, jungiantį Abchaziją ir likusią Gruzijos kontroliuojamą teritoriją. 

„Tarptautinė bendruomenė negali pamiršti, kad konfliktas, slenkanti Gruzijos regionų aneksija, tęsiasi ne atvira ugnimi, bet vis labiau atkertant dalį Gruzijos teritorijos, o pasekmes skaudžiausiai jaučia gyventojai“, – teigė ministras.

Šių metų kovą buvo uždaryti du perėjimo punktai pagal administracinę liniją tarp Gruzijos Abchazijos regiono ir likusios Gruzijos teritorijos. Toks sprendimas neigiamai paveikė tūkstančius regiono gyventojų, tarp jų ir labiausiai pažeidžiamas visuomenes grupes – moksleivius, pagyvenusius asmenis, ligonius. Abchazijos taip vadinamoji „vadovybė“ ketina uždaryti ir dar vieną perėjimo punktą, palikdama vienintelį – per Engurio tiltą.

L. Linkevičius išreiškė paramą ES stebėjimo misijos darbui. „Iš toli žvelgiant, situacija atrodo gana rami ir kontroliuojama, ir tai didžiąja dalimi yra būtent misijos, padedančios užtikrinti stabilumą, skatinti tarpusavio pasitikėjimą, spręsti incidentus, nuopelnas. Sunku įsivaizduoti, kokia situacija galėtų būti, jei šio objektyvaus tarptautinio stebėtojo nebūtų“, – sakė ministras.

Neginkluota, civilinė ES stebėjimo misija Gruzijoje įkurta 2008 m. rugsėjį. Misijos mandatas apima visą Gruzijos teritoriją, tačiau iki šiol misijos stebėtojai negali patekti į okupuotas Gruzijos teritorijas. Nuo 2015 m. misijai vadovauja Lietuvos ambasadorius Kęstutis Jankauskas. 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tęsia oficialų vizitą Gruzijoje, kur susitiko su Gruzijos Prezidentu Georgijumi Margvelašviliu bei Ministru Pirmininku Georgijumi Kvirikašviliu.

„Lietuva tvirtai remia Gruziją, judančią nelengvu reformų keliu tuo metu, kai 20 procentų jos teritorijos tebėra okupuota“, – Gruzijos Prezidentui sakė Lietuvos ministras, taip pat dėkodamas už solidų Gruzijos indėlį į NATO ir Europos Sąjungos misijas. Prezidentas G. Margvelašvilis dėkojo už nuoseklią Lietuvos paramą Gruzijai.

Susitikime su Gruzijos Ministru Pirmininku Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad iš Gruzijos, Rytų partnerystės lyderės, tikimasi tik pačių aukščiausių standartų įgyvendinimo, taip pat ir demokratijos srityje.

„Gruzijos pažanga neabejotina, tačiau dabar, kai svarbiausi Gruzijos pastarųjų metų tikslai – Asociacijos susitarimas ir bevizis režimas su ES – pasiekti, ypač svarbu išlaikyti reformų tempą ir plačiai išnaudoti šiuos instrumentus Gruzijos žmonių gerovei ir tolesniam artėjimui su ES“, – teigė L. Linkevičius. Ministras Pirmininkas G. Kvirikašvilis patikino, kad Gruzija laikysis Venecijos komisijos rekomendacijų dėl konstitucinės reformos.

Vizito metu Lietuvos ministras taip pat lankėsi Didvyrių aikštėje, kur pagerbė žuvusiųjų už Gruzijos teritorinį vientisumą ir integralumą atminimą.   

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: