Per Rusiją nuvilnijo protesto akcijos (video) (2)

Twitter.com, D. Frenkel nuotr.

Twitter.com, D. Frenkel nuotr.

Birželio 12 d. Rusijoje į dešimtis miestų gatvių išėjo tūkstančiai demonstrantų. Juos į valdžios demonstracijas prieš korupciją sukvietė vienas iš opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas. 

Protesto akcijos nuvilnijo visoje Rusijoje. Policija suėmė daug protestuotojų tiek valdžios sankcionuotuose tiek ir nesankcionuotuose mitinguose. Daug protestuotojų buvo suimti. Duomenys apie suimtųjų skaičių žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose smarkiai įvairuoja. „Radio svoboda“

duomenimis vien Maskvoje buvo sulaikyta daugiau nei 700 protestuotojų, Sankt Peterburge virš 500 žmonių. Policija naudojo jėgą. Prie savo namų Maskvoje dar prieš prasidedant mitingui prie savo namų buvo sulaikytas ir pats šių akcijų rengėjas A.Navalnas. Pranešama, kad buvo sulaikyti ir kiti Rusijos opozicijos lyderiai, tame tarpe Ilja Jašinas, Večeslavas Malcevas, „Atvirosios Rusijos“ koordinatorė Marija Baronova.

Twitter.com, D. Frenkel nuotr.

Twitter.com, D. Frenkel nuotr.

A. Navalnas protesto akcijų išvakarėse pranešė, kad Maskvos miesto valdžia blokavo mitingo rengėjų pastangas įrengti sceną ir garso aparatūrą iš pradžių numatytoje mitingo vietoje – Sacharovo prospekte. Dėl to jis visus pakvietė rinktis ne valdžios sankcionuotoje vietoje – Sacharovo prospekte, o Tverės gatvėje. Maskvos valdžia šį sprendimą pavadino „provokacija“, tačiau leido žygiuoti Tvėrės gatve su sąlyga, kad akcijoje nebus jokių plakatų ir lozungų.

Maskvos Tverės gatvėje pirmadienį vyko ir Rusijos dienos renginiai, tad protestuotojai persimaišė su šventės dalyviais, su istoriniais drabužiais ir karių šarvais bei ginklais apsiginklavusių žmonių.

Protesto akcjios prasidėjo 14 valandą ir kaip numatyta turėjo trukti 3 valandas. Iš pradžių protestai vyko gana ramiai ir taikiai, bet vėliau į Tverės gatvę susigrūdo tūkstančiai jaunų žmonių. Jie skandavo „Rusija bus laisva“, „Rusija – be Putino!“ ir „Putinas – vagis!“, „Viens, du trys, Putinai, pasitrauk!“

Šių masinių akcijų priežastimi tapo A. Navalno Kovos su korupcija fondo paviešintas filmas apie Dmitrijui Medvedevui priskiriamą prabangų nekilnojamąjį turtą:

Opozicijos protestai turėtų vykti daugiau nei 120 Rusijos miestų.

Tiesioginės transliacijos iš protesto akcijų vaizdo įrašas:

Mitingas Sankt-Peterburge:

Mitingas Jekaterinburge:

Mitingas Jakutske:

Mitingas Čeboksaruose:


Birželio 12-osios dienos demonstracijos buvo jau antra A. Navalno surengta didžiulio masto protesto akcija nuo šių metų kovo mėnesio. A. Navalno  Kovos su korupcija fondo paviešintas filmas ne tik atskleidė įtakingų šalies politinių veikėjų korupcinę veiklą, bet ir atvedė į politiką naują kartą.

A. Navalnas paskelbė ateinančiais metais sieksiąs Rusijos prezidento pareigų.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Tvankstas:

  Politiškai korektiška – judėjimai prieš V. Putiną yra alyva ES ir Lietuvos MIPP (masinės informacijos ir propagandos priemonės), ir kuras, ir tepalas smagračiams sukti.
  Nukreipiamas žmonių dėmesys nuo bėdų Lietuvoje, nuo valdžios savivalės, įstatymų nesilaikymo (kaip signataro Z. Vaišvilos atveju).
  Lietuva turi patikimą garo nuleidimą – nepatinkantiems Lietuvoje jokių kliūčių čiuožti į brandžias demokratijas plačiojoje ES.
  Noriu priminti Aleksandro Dolmatovo atvejį – kovą už demokratinę Rusiją, susidarius nepakeliamai padėčiai išvyko į Nyderlandus, paprašė politinio prieglobsčio, prašymas buvo atmestas, nutarta išsiųsti į saugią demokratėjančią Rusiją, pradėjo badauti, įmetė į kalėjimo izoliatorių, žmogus pasikorė – kaip palengvėjo Nyderlandų MIPP, mauras slavas atliko savo darbą varyti Vakarų propagandos malūnus Rusijoje, tai ko atsibelsti į Nyderlandus, jei galėjo pasikarti ir Rusijoje.
  Mane labai sukrėtė A. Dolmatovo likimas ir labai atvėrė akis – Vakaruose tinkamas rusas tegali būti bent jau milijonierius, žinoma, dar geriau – milijardierius, kaip Chodorkovskis.

 2. Tvankstas:

  Paprastas klausimas – kuo skiriasi V. Putino diriguojamas susidorojimas su A. Navalnu Rusijoje nuo D. Grybauskaitės diriguojamu susidorojimu su Z. Vaišvila Lietuvoje ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: