A. Zolubas. Dvi birbynės – vienas tonas (33)

Dvi birbynės – vienas tonas | Alkas.lt koliažas

Dvi birbynės – vienas tonas | Alkas.lt koliažas

Pamatęs kaip kūrėsi Tėvynės sąjungos partija, parašiau politinę pasakėčią „Gegutė ir devynbalsė“. Ją 2013 m. rugsėjo 9 d. paskelbė Lietuvos žurnalistų interneto portalas. Ten rašiau:

Lietuvos nedraugų nuostata išeinant pasilikti – realizuojama ne vien per priedangos organizacijas, bet ir per įsiterpimą į demokratinį valstybės valdymą – per partinę sistemą. Kai kurių sąjungų, akcijų, partijų kilmė – ne lietuviška, jos lojalumu Lietuvos valstybei nepasižymi, nes išsirito iš nedraugių kiaušinių, padėtų į Sąjūdžio lizdą.

Gegutė ir devynbalsė 

Kukuot kimiu balsu gegutei pabodo,
Devynbalsę išgirdus gilumoje sodo,
Savo vaikus sumanė išmokyt giesmės,
Nors reiktų netekti savos prigimties.

 Devynbalsės lizdely kai rados kiaušiniai,
Gegutė nutaikius savą dėjo tyliai.
Patikli giesmininkė klastos nepažino;
Tausojo, perėjo, maitino mažylius. 

Vienas iš jauniklių labai greit įmito,
Išmėtė mažylius, kaip koks parazitas.
Vargšė giesmininkė vienturtį augino,
Kol gegutė skristi draugėn pavadino. 

Tačiau gegužiukas balso nepakeitęs,
Ne prie giesmininkės, prie motinos taikės;
Vienodai plunksnavos, vienodai kukavo,
Ir elgės vienodai pagal prigimtį savo. 

***

Kartais į draugiją klastūnas atklydęs,
Prisiplaka veikiai kaip tikras dalyvis.
Tačiau toks veikėjas per klastą užgimęs,
Nesunkiai suardo ir pačią draugiją.

Lietuvos persitvarkymo sąjūdis buvo galinga, plačios visuomenės palaikoma, vedusi ne tik į Baltijos kelią, bet ir į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, organizacija. Tačiau 1993 m. buvo įkurta Tėvynės Sąjungos (TS) partija kaip Lietuvos Nepriklausomybę iškovojusio Sąjūdžio darbų tęsėja, į kurią Sąjūdžio vadovų skatinama sugužėjo politinį kapitalą jau įgijusi didžioji Sąjūdžio dalyvių dalis.  Sąjūdis nukraujavo, buvo paliktas saviveiklai.

TS-LKD įsikūrė 2008 m. gegužės  7 d. susijungus Tėvynės sąjungai (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai) ir Lietuvos krikščionims demokratams.

Jungtinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija taip pat vienijo politinius kalinius ir tremtinius, kurie tęsia istorinę Lietuvos laisvės kovos ir rezistencijos išsaugojimo misiją. Taip pat TS-LKD viduje veikia tarpukarine tautininkų linija besiremianti Tautininkų frakcija kaip atspindys 2007 m. įvykusios Tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės sąjungos.

Tačiau, faktiškai, artėjant TS-LKD ir LSDP pozicijoms, Tautininkų frakcija iš partijos buvo pašalinta, politiniai kaliniai ir tremtiniai dėl amžiaus natūraliai pasitraukė, dabar jau projektuojama paliekant tik TS, LKD atsisakyti (atsikratyti ideologijos, narių?). O svarstant pavardžių rašybą dokumentuose  neva opozicionieriai, buvęs TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius ir buvęs LSDP pirmininkas Gediminas Kirkilas įkyriai pučia birbynes vienu tonu. TS-LKD frakcija birbynių paveikta, regis, skyla, panašu, jog, anot žurnalisto, TS-LKD liks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos priekaba. Tai netrukus, įvykus balsavimui Seime dėl pavardžių rašymo dokumentuose, turėtų paaiškėti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. Viskas kas parašyta yra 100 % tiesa, tačiau visgi tai yra tik pabėdavojimai, o pabėdavojimai ir lieka tik jais. Kai artėjantiems Prezidento ir savivaldybių rinkimams Tautai jau reikalingi konkretūs kandidatai. Ieškokime jų savo aplinkumoje ir jau yra pats laikas juos rodyti, pristatyti viešai – Tautai.

 2. Pikc:

  Koliažas “nelimpa” prie teksto – gi straipsnis apie kubilinę šutvę ir jos panašumą su kirkiliniais.

 3. Peteris:

  Atrodo šitame drumzlinos politikos fone kažkodėl nematome TS garbės pirmininko V. Landsbergio aiškios, o ne dviprasmiškos ar delsimo politikos , nuomonės . Tylėjimas – reiškia pritarimą A.Kubiliaus demagogijai ir savo anūko Gabrieliaus požiūriui į valstybinį lietuvių kalbos statuso reikšmę.Kas nugalės tautinė savigarba,valstybinis požiūris ar egoizmas ?

  • Peteriui, A.Zolubui bei J. ir A. Burokams (kaip “dar pajėgai”)
   verta įsisamoninti, kad minimas vienas Sąjūdžio iniciat. gr. narių
   V. Landsbergis, netgi garbingai Valstybės vadovu buvęs, iš
   esmės jau 1991-01-14 baigė savo veiklą (kaip vedlio politiko)
   ..atvedus su mumis visais į Pergalę 1991-01-13, kruviną ir
   pačią garbingiausią.

   O 2003 m. birželį (nuo Sąjūdžio suvažiavimo Con-Gress rūme)
   savąją politinę veiklą išvis užbaigė… neįvykdytomis įstatų pakeitimų
   manipuliacijomis dėl narystės; Valstybės Registruose tas įstatų
   (ne)pakeitimo po balsavimo UŽ NARYSTĖS mokestį atvejis yra
   (bet kam tai rūpi: negi dab. “Sąjūdžio” vadovui pro-facto A. Tučkui?)
   p a l i e s t a s – ir….
   “piš” “piš” “piš”
   tarsi nuleista politpadaga. BaigtA.

 4. Totoris:

  XIV amžiaus poetas iš Bucharos, musulmonų kanonizuotas šventuoju, yra parašęs:

  Lengviau Kaukazo tris šimtus kalnų sumalt piestoj
  Ir dangaus skliautą nudažyt devyniskart savu krauju,
  Sėdėti dešimt metų požemio vienutėj
  Nei būt su neišmanėliu akimirką kartu.

  Neišmanėlis – 2K

 5. Lietuvių chame, duok į snukį – lenkų ponui pagaliau. Kiek galima su jais terliotis?

 6. Didžiausios grėsmės šiuo metu Lietuvai – pratybos Zapad 2017 ir Astravo AE, o ne kažkokios 3 raidelės. Komentatoriai atsipeikėkit, matote problemą virš nosies, bet nematote didesnės problemos po nosimi.

  • Tvankstas:

   Viskas nuspręsta ir be mūsų – Pasaulio Architektas rūpinasi dabartimi ir ateitimi.
   Zapad 2017 ir liks manevrais, jei nebus įsakymo iš PA, jei bus – Rusija vykdys dar vieną Lietuvos okupaciją, mums beliks tik padėti galvas, kaip ir anksčiau būdavo : 1831, 1863-64, 1914-20, 1940-53.
   Taip, kad reikia mums užsiimti ir 3 raidelėmis, kaip apgaulinguoju manevru ar žvalgybą mūšiu.

  • Pikc:

   Aha, tikrai: nekreipkite dėmesio į vidinius kenkėjus – geriau pažiūrėkit, kokia baisi grėsmė iš užsienio! Pvz. kokį mitingą suorganizuoti, ar ką – tada tie patys kenkėjai prie mikrofono galėtų marškinius plėšytis, didžius kovotojus prieš rasiejos grėsmę vaizduodami. O koks nors valstybinės kalbos statusas ar penktakolonininkų autonominiai kėslai (beje, tai pačiai rasiejai ITIN naudingi)? Kam tai rūpi? Gi nevertos dėmesio smulkmenos. Geriau visą dėmesį sutelkti į tai, ko paveikti negali, bet užtat pašūkauti ir savo įsivaizduojamą reikšmingumą demonstruoti progų – į valias. 🙂

 7. Totoris:

  Kubyyyyyyliau, TS-LKD narių pasitikėjimą Tavimi galutinai sugriovei, dabar drauge su Kirkilu griauni pasitikėjimo partija likučius!
  Atsipeikėk! Įsiklausyk į kalbos profesionalų ir visuomenės balsą. Skelbk viešą prisipažinimą klydus. Kitaip būsi išstumtas į politikos patvorį ir į istorijos šiukšlyną.

 8. Greičiau ieškokite Lietuvai gero Backgroundo – atsarginės žemės. Kaip žinote ,po 2 metų, bus įjungta ta Astravo AE
  ir kol dar yra laiko reikia ieškoti vietos, kur mūsų tauta galėtų įsikurti nelaimės atveju, nes atleiskit – jeigu po 2 ar 5 metų ta elektrinė sprogs( o anksčiau ar vėliau taip bus) ir Lietuva virs antruoju Černobyliu, ir čia niekas 1000 metų negalės gyventi tai aš čia tikrai nenorėsiu gyventi. Bet yra ir viena gera žinia – iš čia, neišvengiamai, turės bėgti ir Lietuvos lenkai ir niekam tos, trys raidelės, dėl kurių jūs taip verkiat – nerūpės. Dar noriu pasakyti štai ką – turbūt prisimenat tokį tarpukariu Lietuvoje gyvenusį geografą Kazį Pakštą, kuris ieškojo atsarginės Lietuvos, tačiau iš jo visi tik juokėsi. Tačiau dabar šie Kazio Pakšto koncepcija gali virsti realybe.

 9. Skleisti panikas dėl Zapad 2017 ar Astravo AE reiškia pilti vandenį ant svetimųjų sukamo malūno. Tai bobiška psichologija, kurios pilna visa politika, net apskritai gyvenimas.
  Turime užsiimi savo reiklais – Lietuvos kūrimu, kuriuo yra ir lietuvių kalbos abėcėlės saugojimas. Be to, konkrečiai šiuo metu yra pats laikas ieškoti tinkamo kandidato į LR Prezidentus, tartis dėl jo Tautai, taip pat verkiant yra reikalingas vilnietiškai ambicingas kandidatas į sostinės merus ir juos iki rinkimų pakankamai išpropaguoti Tautoje, sostinėje.
  Visiškai pritariu “Tvanksto” nuomonėje dėl tos panikos išreikštam senovės lietuvių gyvenimo supratimui.

 10. Vilniukas:

  “Justinui”. “Justinai”, o tavo tikras vardas koks?
  Juzefas ar Zbignievas?

  • Žemyna:

   „Kankinkit, budeliai, smarkiau – iškęsiu, nedejuosiu!”, –
   tylės, kaip „Marytė Melnikaitė”….
   Beje, ankstesni šio IP komentarai buvo vaikiškesni ar „mergaitiškesni”… Ko gero, budėjimą „Alke” kažkas kitas perėmė…

   • Vilniukas:

    Ko gero. Įtariu, kad dirba “trolių fabrikas” ir ten tokių “Justinų” – kaip musių ant š.

    • Pikc:

     Reikalas visai ne tas, ar Astravo ar Rusijos karingo imperializmo grėsmė reali. Reali – dar ir kaip. BET – faktas tas, kad libkonų/liberastų taktika išorės grėsmėmis dangstyti vidines grėsmes (ypač, kai patys tas grėsmes ir kelia) ir kurti neegzistuojančią “arba-arba” dilemą yra ydinga. O juk tikrovė tokia, kad išorės grėsmės nė velnio nepanaikina vidinių grėsmių aktualumo – dargi atvirkščiai: išorinių grėsmių akivaizdoje vidinių grėsmių pašalinimas tampa dar aktualesniu. Bet kokie šūkavimai apie tai, kaip “rusai puola” bus tik tuščia parodomoji isterija, jei nebus nieko daroma, kad kas nors tą puolimą atremtų. Dabar gi visos pastangos dedamos į tai, kad kaip tik niekam ta gynyba nerūpėtų. Konkrečiai: Rusijos grėsmės akivaizdoje mūsų tautiškumo ir patriotizmo žlugdymas, valstybinės kalbos statuso griovimas, tautos savigarbos naikinimas, kiršinimas, kosmopolitizmo, iškrypimų skatinimas iš esmės yra tiesioginis tarnavimas priešiškoms mūsų valstybei jėgoms, praktiškai prilygintinas išdavystei.
     Beje, grynai smalsumo dėlei – o juk Putinas naudoja lygiai tokia pačią taktiką: akcentuoja tikrą ar menamą išorės grėsmę, kad nukreiptų dėmesį nuo savo paties daromų nesąmonių. Ir tada jau Putino kritikai automatiškai tampa priešiškų užsienio jėgų “įtakos agentais”. Pažįstamas paveikslėlis, ne? 😉

    • Bartas:

     Tos musės žalios? Jei taip – viskas aišku. Šūdmusės Labai pavojingos.

 11. Priesas uz:

  sienų baisus, bet jis už sienos, už vartų. O štai vidinis priešas daug pavojingesnis, nes jis yra čia, viduje, ir jis pačiu netikėčiausiu metu gali atverti vartus ir įsileisti priešą. O kur dar slapta ardomoji veikla. Taip kad susimastykite kas svarbiau.

 12. Totoris:

  Miela skaityti Žemynos išmintingus komentarus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: